Zarobki specjalistów CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Zarobki specjalistów CNC

#221

Post napisał: jasiu... » 21 maja 2018, 08:09

Argumenty mogą być wystarczające, tylko czy o argumenty tutaj chodzi? Przecież pracodawca wie prawdopodobnie o twoim kredycie, a więc wie, że mu nie uciekniesz, chyba że rzeczywiście w okolicy ma konkurenta, który więcej płaci. Moim zdaniem ważne jest to, czy pracodawca może znaleźć osobę, która cię, po przyuczeniu zastąpi i czy pracodawca sam ma opanowaną robotę, którą robisz, tak by w przypadku twojego odejścia mógł przyuczyć młodego inżyniera (politechnik w śląskim nie brakuje).

To też chyba zależy, która część śląskiego i jakie stawki są w okolicy.



Tagi:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Zarobki specjalistów CNC

#222

Post napisał: Majster70 » 21 maja 2018, 08:17

Mamy w Polsce prosperitę i rynek pracownika. Bo brak ludzi do pracy. Ukraincy praktycznie nie chcą pracować poniżej 3 tys na rękę licząc 8h x 5 dni/tydzień. (Najczęściej pracują dużo więcej godzin dziennie, więcej dni w tygodniu). Prawda - prawda, ale w Polce A, czyli w dużych miastach. Bo niestety w naszym pięknym kraju jest inaczej niż np w Niemczech, Holandii itd. Tam sytuacja nie zmienia się diametralnie gdy porównujesz stolicę i powiedzmy prowincję. U nas niestety występują kolosalne różnice. Do tego polski pracownik szybciej wyjedzie ci do obcego kraju niż przeprowadzi się 150 km. No i takie skutki - w aglomeracjach pracownik z twoim doświadczeniem startuje od 4 tysi netto na próbę - moje okolice, na Podlasiu może ostatecznie osiągnąć pułap 3 tysi netto. Zakładam, oczywiście, że to co robisz, robisz dobrze i sprawnie. Bo najczęściej biadolą ludzie którzy nic nie potrafią - nie obraź się, takie mam doświadczenia.


Skonczonyjan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, 09:44

Re: Zarobki specjalistów CNC

#223

Post napisał: Skonczonyjan » 30 maja 2018, 09:54

240h Mc - 3500netto . Operator CNC. Samodzielna obsługa z programowaniem.


CzytamZPogarda
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2018, 14:27

Re: Zarobki specjalistów CNC

#224

Post napisał: CzytamZPogarda » 30 maja 2018, 12:21

Skonczonyjan pisze:
30 maja 2018, 09:54
240h Mc - 3500netto . Operator CNC. Samodzielna obsługa z programowaniem.
Gdzież to taką królewska stawkę proponują? Chyba szefo dał wam ostatnio podwyzki jakieś, żeby wam się jeszcze w du*** nie poprzewracało od dobrobytu :mrgreen:

Do wszystkich młodych i niezdecydowanych, którzy zastanawiają się nad wejściem w tą branżę - przeczytajcie te wszystkie posty jakie tutaj są wstawiane. Odpowiedzcie sobie, czy warto, siedzieć w smierdzącej robocie, ciągle się kaleczyć, wdychać te opary i słyszeć ciągłe pretensję. Za jakies 12 złotych (HAHAHHAHA) na godzinę. Miejcie trochę szacunku do siebie, a ludzi ktorzy wam polecają tą branżę najlepiej wyrzućcie z swojego życia, bo oni wam dobrze nie życzą, z pewnością. Więcej zarabia sie jako doradca klienta w salonie sieci komórkowej za 160 godzin pracy, gdzie nic nie trzeba umieć.
Słuchajcie starszego kolegi, który wyrwał się z tego piekła. Teraz zarabiam normalną kasę, gdzie stosunek nakładu pracy/zarobki wynosi jakies 9:1 na niekorzyść cnc (czytaj, 3 razy wieksza kasa za 3 razy mniej pracy 8) )

Mam nadzieje ze coraz mniej nowych będzie chciało pracować w tym szajsie. Trafiać tam będą najwieksi nieudacznicy, obiboki, beztalencia, a w tematach takich jak Szkolenie młodych posty będą pojawiać się taśmowo :mrgreen:

A jak już tak bardzo nienawidzicie samych siebie to miejcie świadomość tego co was czeka - zapierdzielanie po 12 godzin dziennie za 3500 złotych :mrgreen:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Zarobki specjalistów CNC

#225

Post napisał: Majster70 » 30 maja 2018, 14:04

Ogólnie to polecałbym staranniejszy wybory już na etapie kierunku nauczania. Nie pchać się np w kierunek typu zarządzanie w okolicy gdzie potrzeba np 10 nowych kierowników na rok, a kształci się np 500 osób rocznie. Totalne niedopasowanie do rynku pracy. Rzecz nie dotyczy tylko CNC. W innym przypadku będziemy mieli dużo bardziej sfrustrowane społeczeństwo i słabszą gospodarkę.

W konkretnym przypadku branży CNC da się zarobić jak jesteś fachowcem, czyli umiesz zrobić coś co nie wszyscy potrafią. Ciężko, będąc specjalistą od wciskania zielonego guzika wyciągnąć kokosy, niezależnie przy jakiej maszynie stoisz Tak samo w budowlance, czy każdej innej branży - dobry murarz zarobi, jego pomocnik niekoniecznie, chociaż narobi się często więcej.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Zarobki specjalistów CNC

#226

Post napisał: jasiu... » 30 maja 2018, 16:26

CzytamZPogarda pisze:
30 maja 2018, 12:21
zapierdzielanie po 12 godzin dziennie za 3500 złotych :mrgreen:
Nie tylko dziennie. Czasami nocnie, bo robota w naszym fachu najczęściej na zmiany. :mrgreen:

Awatar użytkownika

DRAGOO
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 168
Rejestracja: 17 wrz 2012, 08:59
Lokalizacja: POLSKA

Re: Zarobki specjalistów CNC

#227

Post napisał: DRAGOO » 30 maja 2018, 18:46

Fachowiec teraz w tym zawodzie zarobi bo jest ich (NAS ) :D coraz mniej i kto potomków fachowości ma nauczyć nacisnąć zielony to i zielony potrafi sfrezować kawał cienkiej blachy na grubość niby banalne a jednak nie takie proste obecnie w pracy mam mgr.inż naciskają zielony niektórzy chcą się uczyć niektórzy robią to bo mają szczytniejsze cele ja uważam że trzeba się cenić i nie bać się pytać o podwyżkę fachowiec zawsze znajdzie pracę odpowiednią do swoich umiejętności a przysłowiowemu Dyrektorowi czy Prezesowi ten stołek ktoś w końcu musi zrobić :D
TEORIA I PRAKTYKA NIE ZAWSZE IDĄ W PARZE


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Zarobki specjalistów CNC

#228

Post napisał: dance1 » 30 maja 2018, 22:05

fachowiec w każdym zawodzie zarobi, nie mylić tych z wyrobnikiem wciskającym zielony przycisk, CzytamZPogarda
Tobie się nie udało, wiedzy zabrakło czy też umiejętności (nie wnikam) dobrze że się spełniasz w innym zawodzie itd..
Odmelduj się i zamulaj dalej na pudelku.
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

DRAGOO
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 168
Rejestracja: 17 wrz 2012, 08:59
Lokalizacja: POLSKA

Re: Zarobki specjalistów CNC

#229

Post napisał: DRAGOO » 31 maja 2018, 00:16

ArturXXXIII pisze:
20 maja 2018, 22:22
Czy komin mamusi to bym tak nie powiedział, pochodzę z podlaskiego. W tym momencie jestem już żonaty (dziecko w drodze) i mieszkam na swoim z kredytem więc dlatego wyprowadzka lub poszukiwanie pracy odpada, tak samo jak wyjazd za granicę gdyż nawet wiedza że tam są zarobki dużo lepsze nie przekonuje mnie do opuszczenia tego co tutaj mam.

Z pracodawcą jeszcze nie negocjowałem bo na razie chcę się dowiedzieć czy mam realną szanse na wynegocjowanie i czy argumenty o ilości obowiązków będą wystarczające.
Najpierw ocen Swoje możliwości zbadaj rynek pracy w Swojej okolicy ja często sprawdzam ogłoszenia na OLX tylko po to żeby sprawdzić ile w mojej okolicy są w stanie zapłacić za dobrego Fachowca, potem zdecyduj czy warto czy masz gdzie indziej podjąć prace .
TEORIA I PRAKTYKA NIE ZAWSZE IDĄ W PARZE

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 7968
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Zarobki specjalistów CNC

#230

Post napisał: WZÓR » 01 cze 2018, 14:24

CzytamZPogarda pisze:
30 maja 2018, 12:21
.....
Mam nadzieje ze coraz mniej nowych będzie chciało pracować w tym szajsie. Trafiać tam będą najwieksi nieudacznicy, obiboki, beztalencia, a w tematach takich jak Szkolenie młodych posty będą pojawiać się taśmowo :mrgreen:
....
Słowa krytyki nie są zakazane na tym forum .
...... , ale czy z lekka nie przesadzasz?

P.s.
@dance1 dał o Tobie opinię ..... , nie będę się powtarzał.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”