Jaki alarm do warsztatu?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Jaki alarm do warsztatu?

#21

Post napisał: dasza77 » 04 kwie 2018, 09:11

Przez wiele lat zakładałem alarmy (przeważnie już po fakcie włamania) i wiem, że jakikolwiek widoczny alarm(czujki, kamery i syreny) skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei. Od czasu do czasu włącz syrenę , niech okoliczne menelki dowiedzą się że budynek jest strzeżony. Na początek daj powiadomienie do siebie na telefon - i to wystarczy. Oczywiście kraty i nalepki na oknach że jest alarm. Poza tym dla złodzieja jedyne co masz cennego , to wiertarki , szlifierki ... itp. to co można potem sprzedać za .... 50 zł. Na pewno nie ruszy Twojego cacka CNC :) - może jedynie zniszczyć i to będzie szkodą .




mareq_bb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 246
Rejestracja: 26 wrz 2016, 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jaki alarm do warsztatu?

#22

Post napisał: mareq_bb » 04 kwie 2018, 11:20

Jedno ale: alarm musi być założony z głową. Już nie raz widziałem instalacje, gdzie centrala alarmowa została założona w strefie opóźnionej. Wtedy wystarcza jedno rąbnięcie siekierą i nic nie zareaguje. Jak to jest pojedyncze pomieszczenie to skrzynkę od centrali daj przynajmniej w trudno dostępnym miejscu.
Niestety żyjemy w takich czasach, że nie jest problemem wpaść na obiekt z zagłuszarką GSM i na dzień dobry zerwać sygnalizator. Żeby system narobił chociaż hałasu dobrze jest umieścić 2 sygnalizatory w różnych miejscach na zewnątrz budynku i solidnie je umocować. Tak aby próba zerwania jednego z sygnalizatorów wywołała alarm.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki alarm do warsztatu?

#23

Post napisał: Zienek » 14 kwie 2018, 19:25

U mnie kiedyś ganiali po dachu, coś rabowali z barek (popularne na nabrzeżu), a potem zwiewali "nieoczywistą drogą". Ja mam dach ślepy, ale sąsiad już podejrzliwie patrzy na świetliki.

Centralkę i antenę GSM możliwie w dziwnym miejscu, żeby GSM-jammer przy głównej bramie nie zagłuszył.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jaki alarm do warsztatu?

#24

Post napisał: upanie » 14 kwie 2018, 21:39

Czy na prawdę sądzicie, że złodziej posiadający jakiekolwiek umiejętności i sprzęt pokusi się o włam do takiej warsztciny? Po co? Wiertarkę ukraść? Frezy?
W takim przypadku obawiać się należy żula albo złodzieja "niskich lotów" a na takich wystarczą porządne okna, drzwi, zamki etc.
czilałt...


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki alarm do warsztatu?

#25

Post napisał: strikexp » 14 kwie 2018, 21:59

Na takiego żula-debilka alarm skuteczniejszy niż okna, zamki itp. Kiedyś miałem takie włamanie, a właściwie mój ojciec wiele lat temu. Żul-debilek walił młotkiem w kłódkę przy domu aż obudził domowników.

Co do prawdziwych złodziei, to żebyś się nie zdziwił. Jak ktoś zna się na włamach to dla niego każdy kolejny to jak pójście do sklepu po browar. Z chęcią włamują się do małych warsztatów bo tam nie ma alarmów a jest dużo markowych elektronarzędzi itp.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jaki alarm do warsztatu?

#26

Post napisał: upanie » 14 kwie 2018, 22:10

Prawdziwy złodziej odpala sobie fejsbuka, szuka debili, którzy obwieszczają światu swoje dobra i gdzie właśnie są. Po takim rekonesansie dokonuje włamu tam gdzie warto i nie ma właścicieli. I nie będzie zarabiał pięciu dyszek na marketowej wkrętarce.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”