Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#1

Post napisał: Zienek » 27 mar 2018, 20:55

Serwus,

Nazwa firmy Prototypujemy.pl przestaje być adekwatna do wykonywanych prac :oops:

1.

Element jak w załączonych plikach.
Na start potrzebuję ok 30.000 sztuk - a potem cyklicznie podobne ilości.

Myślałem o laserze, prasie krawędziowej z matrycą do zetownika i prasie hydraulicznej do przetłoczenia.
Przy takiej skali robi się problem z czasem/wydajnością.

Myślę, że najsensowniej byłoby to robić z taśmy na prasie szybkobieżnej.
Coś jak polski PAD.
I do niego odpowiednie narzędzie.

Chętnie nawiązałbym współpracę z firmą, która ma takie narzędzie i moce przerobowe na taką maszynę.
Ew. jest w stanie podjąć się wykonania narzędzia na popularną prasę szybkobieżną (Np. wspomniany PAD).

2.
Pręt 7mm.
Prosty.
Długość 150mm (+-3mm) - 10.000 szt
Długość 200mm (+-3mm) - 10.000 szt
Długość 300mm (+-3mm) - 10.000 szt

Prościarka z odcinaniem? Jeden z końców powininen być dość prosto ścięty, żeby można było do niego przyspawać element 3. Z tego co się orientuję, to niektóre prościarki mogą mieć problem z odcinaniem tak krótkich odcinków.

Są też giętarki do drutu, ale to przy tak prostym detalu przerost formy nad treścią.

3.
Krążek stali 2mm. Średnica 11mm. 30.000
Czy to lepiej wybijać z arkusza/taśmy, czy laserować?

4.
Czy taki żeton "mocować" do pręta dwoma małymi spoinami, czy to wejdzie na jakąś zgrzewarkę?
W tym miejscu nie będzie jakichś niesamowitych sił rwących. Bardziej zależy mi na ograniczeniu czasu operacji.

Za wszelkie 'za', 'przeciw' i 'dlaczego nie inaczej' będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Paweł

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 29 mar 2018, 19:05

Przy tych ilosciach zamow w Chinach.


bartoszmista
Posty w temacie: 1

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#3

Post napisał: bartoszmista » 29 mar 2018, 23:06

Podstawowe pytanie to jaki masz czas na wykonanie tych 30 000 szt. ? Może lepiej podzielić zamówienie na kilku dostawców.

Ad. 1 - Nie wiem czy jest takie narzędzie na prasę krawędziową które za jednym "uderzeniem" wykona ten kształt. Czyli trzeba liczyć 3 gięcia oraz i tak potem tłoczyć.

Ad. 2 - Lepiej chyba ciąć to tarczą z prostego pręta (proste krawędzie, ale dużo czasu potrzebne).

Ad 3 - Na laserze to może być masakra - duży odpad i podejrzewam marnej jakości krawędzie (zbyt małe odstępy między detalami = przegrzanie blachy).

Ad. 4 - Nie potrafię sobie wyobrazić jak zgrzać doczołowo pręt "grubości" 150-300mm z blaszką gr. 2mm

Zostaje jeszcze kwestia potrzebnego czasu na spawanie pręta z blaszką.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#4

Post napisał: pitsa » 01 kwie 2018, 14:41

Ad. 2 może poszukać narzędzi i sposobów łączenia w metodach spęczania: http://www.srubki.com.pl/obrobka.html
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#5

Post napisał: strikexp » 01 kwie 2018, 21:44

Znajomy wykonuje podobne elementy ale on ma kilku spawaczy którzy spawają to czego nie da się wygiąć. Myślę że to nawet szybciej wychodzi niż montowanie w zgrzewarce takich elementów.
InzSpawalnik pisze:
29 mar 2018, 19:05
Przy tych ilosciach zamow w Chinach.
Masz świadomość ile płynie kontener z Chin i jaki jest koszt transportu? Są rzeczy których nie opłaca się importować z Chin właśnie ze względu na koszt transportu.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#6

Post napisał: dance1 » 01 kwie 2018, 21:58

no to oświeć nas, pisząc znowu bzdury. Zamawiam różne zawiasy, okucia itp. bezpośrednio z Chin od dłuższego czasu, po prostu nie opłaca mi się tego samemu produkować. W 2-3 tygodnie mam gotowy towar u siebie na miejscu w cenie nie do pobicia, to czego się nie opłaca?
I don't like principles, I prefer prejudices


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#7

Post napisał: strikexp » 01 kwie 2018, 22:11

Kontenerem czy paczką? Bo ja myślę że jednak kontener nie płynie 2 tygodni a 30.000szt to znacznie więcej niż można wysłać paczką.
Jakby to było opłacalne to już dawno polski przemysł metalowy by upadł.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#8

Post napisał: Zienek » 09 maja 2018, 09:30

pitsa pisze:
01 kwie 2018, 14:41
Ad. 2 może poszukać narzędzi i sposobów łączenia w metodach spęczania: http://www.srubki.com.pl/obrobka.html
Cześć,

Odświeżam kotleta.

Szukałem firm, które się tym zajmują i mają zwykle maszynki do 200 - 210 mm.
Wiecie może, kto produkuje jeszcze dłuższe "gwoździe"?

Obrazek

Długości pręta/drutu 7mm to 150, 200, 250, 300mm

Możnaby też kombinować ze zgrzewaniem, ale nie wiem, co na to moja instalacja elektryczna.

Pozdrawiam,
Paweł


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#9

Post napisał: InzSpawalnik » 11 maja 2018, 20:44

strikexp pisze:
01 kwie 2018, 22:11
Kontenerem czy paczką? Bo ja myślę że jednak kontener nie płynie 2 tygodni a 30.000szt to znacznie więcej niż można wysłać paczką.
Jakby to było opłacalne to już dawno polski przemysł metalowy by upadł.
I tak sie wlasnie dzieje drogi kolego StrikeXP !
Nie bede Ci tlumaczyl jak to dziala, przyjzyj sie skad pochodza standardowe elementy ktore zamawia sie w duzych ilosciach, sruby, nakretki itp itd.

Dodatkowo powiem Ci tak ( oswiece Cie ), od momentu zamowienia u producenta w Chinach nie trwa wiecej niz 1 tydzien zanim twoj produkt trafia do magazynu firmy transportujacej w Shanghaju badz Hong Kongu, po czym w nie wiecej niz 4 tygodnie produkt ktory zamowiles jest gotowy do odebrania z magazynu portowego w dowolnym duzym porcie Europejskim. Lacznie 5 tygodni. Takie sa realia.
W przypadku duzych ilosci malych elementow oplaca sie. Tak to juz jest ciezko z tym walczyc, kijem rzeki nie zawrocisz.
Przemysl w Polsce nie upadnie bo nie wszystko da sie tanio sprowadzic. Przykladem jest np duze AGD, albo produkcja ( skladanie ) tanich biurowych komputerow i wiele wiele innych produktow.

Swiat jest teraz tak skonstruowany ze robisz to co jest oplacalne, jesli oplacalne jest importowac z Chin to importujesz, jesli oplaca sie produkowac to produkujesz. Moze sie okazac ze dla Ciebie oplacalne bedzie cos co dla kogos nie chociarzby dlatego ze bedziesz mial dostep do rynkow zbytu ktorych twoj konkurent nie bedzie posiadal itp itd.
Kiedys zreszta sam do tego dojdziesz.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkcja seryjna elementu z blachy 2mm

#10

Post napisał: strikexp » 11 maja 2018, 21:10

A to ja wiem że w 5 tygodni można, ale nie w 2 tygodnie, szczególnie drobnicę na m2 którą się zbiera aż będzie pełny transport.
Z tymi komputerami to nie masz racji. Ogólnie opłacalne jest sprowadzanie rzeczy skomplikowanych w porównaniu do wielkości i wagi. Nie dam sobie reki uciąć, ale jest taka firma marcopol, oni produkują śruby w Europie więc raczej ściąganie z chiń jest nieopłacalne.
Ogólnie warto przejrzeć oferty na aliexpress bez darmowej dostawy. Wtedy ładnie widać co ile kosztuje w Chinach i czy warto zaczynać produkcję w Polsce.
Nie słyszałem żeby ktoś z chin ściągał proste wyroby stalowe, transport jest zbyt drogi. A teraz ropa i dolar podskoczyła, więc bardzo dobra sytuacja dla Polskich producentów bo import dostał po jajach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”