pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#1

Post napisał: JanŻelazny » 28 mar 2018, 20:34

Dotąd myśłałem że skoro to tak naprawdę wegiel, to pewnie i tak użytkownicy tych kotłów, dymią i smrodzą, a cały ten ekogroszek to wytwór bardziej marketingowy niż eko.
Mam wokoło kilku sąsiadów, byłem przekonany że palą gazem, bo nigdy nie widziałem od nich dymu z komina - a tu zaskoczenie - palą ekogroszkiem.

Jak sie domyślam większa zasługa niedymienia to nowoczesne piece z podajnikiem, gdzie utrzymuje się stale żar.

U mnie , zresztą jak w większości Polski, smród i dymy z kominów domków jednorodzinnych to prawdziwa zmora...widok i zapach tak okropny że 5 razy dziennie mam ochotę sie wyprowadzić z miejsca gdzie teraz mieszkam - osiedla domków jednorodzinnych, gesta zabudowa, i sporo wieśniaków nadal palących w starych śmieciuchach...

Ale podsumowując - bardzo pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek.




strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#2

Post napisał: strikexp » 28 mar 2018, 21:51

Bo cały myk polega na niepodgrzewaniu paliwa przed spalaniem. W zwykłym piecu tak czy inaczej paliwo podaje się od góry i gazy które są palne wylatują przez komin. Podobnie mozna palić i w zwykłej kozie, na youtube są filmy. Tylko to więcej zabawy z układaniem niż pożytku, a i po rozpaleniu nie da się podłożyć od dołu...


Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#3

Post napisał: JanŻelazny » 28 mar 2018, 22:03

dlatego należy iść z postępem, i jak już ktos tak bardzo chce sie yebać z węglem, to należy kupić nowoczesny piec.

kiedy w końcu powstanie ustawa nakazująca utylizację trujących śmieciuchów !


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#4

Post napisał: strikexp » 29 mar 2018, 00:10

Już latają dronami i wąchają spaliny z kominów :D
A znajomy handluje ekogroszkiem i mówił że to wcale nie jest takie łatwe nim palić. Jak ustawisz w końcu piec i kupisz inny węgiel to ustawianie od nowa.

Tak na marginesie, jak paliłem tej zimy w swojej małej kozie to więcej dymu było z mokrego drzewa niż z węgla. Jak dałem bryłę węgla żeby się rozgrzała do czerwoności i zapalała drewno to się paliło. A jak samym drewnem to czasami więcej dymu było niż ciepła...
I to też mówił mój znajomy, że ludzie są za wygodni. Zamiast rozpalić dwa razy dziennie i nagrzać to palą cały dzień leciutko, tak że więcej paliwa wylatuje przez komin niż się spala. Stąd jest głównie smog.
Jak 25 lat temu były zimy -40 to i smogu nie było bo ludzie palili tak że aż piec świecił. A teraz poocieplali domy i produkują dym zamiast ciepła...


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#5

Post napisał: mc2kwacz » 29 mar 2018, 00:40

Zaletą kotła gazowego jest to, że jest bezobsługowy. Teoretycznie trzeba czyścić komorę spalania ale z doświadczenia wiem, że raz na 3 lata to aż nadmiar ambicji. Wszystkie pozostałe paliwa to pierniczenie się ze sprzętem, paliwem i utrata cennego czasu życia. Nie wspominając o smrodzie przy co bardziej prymitywnych konstrukcjach.
Jeśli ktoś ma dostęp do gazu ziemnego, to próbowanie zaoszczędzenia na centralnym mija się z celem. LPG, olej i prąd wychodzą stosunkowo drogo, ale GZ jest od nich znacznie tańszy i zdecydowanie bliższy cenowo do śmierdzących paliw.


Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#6

Post napisał: JanŻelazny » 29 mar 2018, 10:11

Uważam że jakość powietrza w Polsce to jeden z najważniejszych problemów w naszym kraju. Naprawdę wielka szkoda że mało rząd robi aby to zmienić. Chcąc utrzymać nasze kopalnie powinno się rozwijać ciepłownie okolomiejskie. Ich dymienie jest znacznie mniej uciążliwe w porównaniu do niskiej emisji, gdzie przechodniom dym leci prosto w twarz.


Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1113
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#7

Post napisał: Robert_K » 29 mar 2018, 23:06

JanŻelazny pisze:Uważam że jakość powietrza w Polsce to jeden z najważniejszych problemów w naszym kraju. Naprawdę wielka szkoda że mało rząd robi aby to zmienić


Myślę, że nie tylko Ty tak myślisz, podobnego zdania jest większość z nas.
Niestety każdy ma takiego sąsiada, który segreguje śmieci na te, które pali w dzień i na te, które pali w nocy. Dopóki tak jest to rząd walczy z wiatrakami. W pierwszej kolejności zmianie musi ulec mentalność nas wszystkich. Każdy musi zrozumieć, że pozorne oszczędności na ogrzewaniu (palenie śmieciami, tanim węglem, w starym piecu) wyjdą bokiem prędzej czy później nie tylko mi ale i moim bliskim, domownikom a także sąsiadom, tym bliższym i dalszym. Niestety najczęściej wychodzą na zdrowiu.
Polecam oglądnąć poniższy filmik, bardzo ciekawie i przystępnie powiedziane:


Pozdrawiam.


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#8

Post napisał: orion32 » 29 mar 2018, 23:21

Jeśli już o paleniu śmieciami ,to jak myślisz ,czym pali się w cementowniach?
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#9

Post napisał: strikexp » 29 mar 2018, 23:35

Pod Warszawą mieli budować spalarnie plazmową, w której miał być palony azbest i inne duperele. Wszystko zależy od technologi spalania. Piec rakietowy który ktoś ostatnio pokazywał, tylko tamten był znacznie mocniejszy:


Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: pozytywne zaskoczenie jeśli chodzi o to jak działają piece z podajnikiem na ekogroszek

#10

Post napisał: JanŻelazny » 30 mar 2018, 04:51

Problem nie jest w paleniu śmieciami. Bo myślę jest to znikoma ilość ludzi co tak robi. Dym i smród jest z palenia węglem i drewnem w starych piecach .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”