Planowanie powierzchni pod prowadnice liniowe

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
-misiek-88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:29

Planowanie powierzchni pod prowadnice liniowe

#1

Post napisał: -misiek-88 » 16 mar 2018, 00:16

Witam, mam pytanie odnośnie planowania powierzchni pod prowadnice liniowe - rama stalowa spawana.
Czy planowanie robi się po wykonaniu całej konstrukcji ramy?(czy jeżeli rama jest wysoka to nogi wspawuje się później?)
Jaki jest koszt planowania powierzchni pod prowadnice np. o długości 1000mm?
Czy wiecie gdzie wykonują takie usługi w okolicach Krakowa?
Jaką dokładność można uzyskać na frezarce domowej roboty bez planowania powierzchni robiąc ramę skręcaną?
Czy rama z profili konstrukcyjnych aluminiowych nadaje się do zbudowania frezarki do mdf-u o polu roboczym 1000x800mm?




Puchala89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:13
Lokalizacja: Opole

Re: Planowanie powierzchni pod prowadnice liniowe

#2

Post napisał: Puchala89 » 16 mar 2018, 03:05

Czy planowanie robi się po wykonaniu całej konstrukcji ramy?(czy jeżeli rama jest wysoka to nogi wspawuje się później?)
Raczej przed, a później pasujemy elementy tak, żeby wszystko było w płaszczyźnie, pionie, równolegle, prostopadle itd. Ciężko i drogo wychodziłoby planowanie calości.
Jaką dokładność można uzyskać na frezarce domowej roboty bez planowania powierzchni robiąc ramę skręcaną?
To zależy z czego ją zrobisz, co będziesz frezował i jak ją wykonasz. części setne milimetra są śmiało osiągalne.
Czy rama z profili konstrukcyjnych aluminiowych nadaje się do zbudowania frezarki do mdf-u o polu roboczym 1000x800mm?
Pewnie, moja będzie miała podobne pole robocze, używam profili 90x45, powinna w mdf iść jak złoto :) Ja wybrałem profile alu głównie z powodu braku konieczności spawania i wstępnie dobrze obrobionych (równych powierzchni) profili.


Bronsonboss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 304
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:27
Lokalizacja: Cedry Wielkie

Re: Planowanie powierzchni pod prowadnice liniowe

#3

Post napisał: Bronsonboss » 16 mar 2018, 07:17

Puchala89 pisze:
16 mar 2018, 03:05
Czy planowanie robi się po wykonaniu całej konstrukcji ramy?(czy jeżeli rama jest wysoka to nogi wspawuje się później?)
Raczej przed, a później pasujemy elementy tak, żeby wszystko było w płaszczyźnie, pionie, równolegle, prostopadle itd. Ciężko i drogo wychodziłoby planowanie calości.
Myślę że jednak planowanie powierzchni pod prowadnice robi się po spawaniu i po odprężaniu ramy..
Puchala89 pisze:
16 mar 2018, 03:05
Czy rama z profili konstrukcyjnych aluminiowych nadaje się do zbudowania frezarki do mdf-u o polu roboczym 1000x800mm?
Pewnie, moja będzie miała podobne pole robocze, używam profili 90x45, powinna w mdf iść jak złoto :) Ja wybrałem profile alu głównie z powodu braku konieczności spawania i wstępnie dobrze obrobionych (równych powierzchni) profili.
Dokładnie... ja też składam z profili takich samych jak kolega, pole robocze jednak trochę mniejsze bo prowadnice mam 1000x700mm i powinna spokojnie alu obrabiać..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”