ewm kontra oerlikon

dylemat wyboru tig ad/dc

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
ziggy1972
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2018, 19:58

ewm kontra oerlikon

#1

Post napisał: ziggy1972 » 04 mar 2018, 20:35

Witam mam pytanie dręczy mnie dylemat wyboru pomiędzy ewm tetrix 300 puls 2.0ac/dc a oerlikonem citotig 310 ac/dc z chłodnicami założyłem budżet 22000pln (oczywiście import z niemiec) u nas drogo
mam zamiar spawać alu i nierdzewke od 1mm do 10 mm generalnie sprzęt porównywalny może weterani forum mieli styczność
z tymi markami i podzielą się spostrzeżeniami na ten temat. Nie chodzi mi o serwis wiem że polskie serwisy krzywią się na niemieckie faktury i trzeba pokryć koszt wysyłki do serwisu w niemczech +montaż lecz o walory techniczne spostrzeżenia pracy ze sprzętem.
pozdrawiam :wink:




MaciejDlugosz
Posty w temacie: 1

Re: ewm kontra oerlikon

#2

Post napisał: MaciejDlugosz » 05 mar 2018, 11:09

Wydziel 400 zł ze swojego "skromnego budżetu". Wydaj 200 zł na dojazd do przedstawiciela która ma FIZYCZNIE owe spawarki w ofercie. Pozostałe 200 zł zapłać za umożliwienie Ci spawania przez 1 godzinę. Dowiesz się wtedy najlepiej wszystkiego. Ja tak zrobiłem gdy kupowałem spawarkę do alu.

Nie zapomnij wziąć różnych gatunków aluminium/ stali, prętów spawalniczych, maski spawalniczej jeśli przedstawiciel ma tylko salon. Oczywiście wcześniej dogadaj się ze sprzedawcą żeby miał elektrody, Argon i miejsce do przeprowadzenia testów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”