oprogramowanie do obróbki g code

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
fedl85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:03

oprogramowanie do obróbki g code

#1

Post napisał: fedl85 » 28 lut 2018, 22:08

Witam, poszukuje osoby która napisze nam oprogramowanie do graficznej obróbki wygenerowanego przez sondę programu w g code.

Program piszemy skanując sondą centroid płaszczyznę felg następnie wg. tego programu tokarka skrawa front felgi.

Czasami zdarza się że wkrada się błąd np. pod sondę wejdzie pyłek, ścierniwo i cały program jest do śmieci a opisane oprogramowanie pomogło by w wykasowaniu takich błędów.

Czekam na kontakt i wycenę. Prześlemy plik programu aby wprowadzić w temat.




Karuzel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2020, 18:54

Re: oprogramowanie do obróbki g code

#2

Post napisał: Karuzel » 08 kwie 2020, 19:34

Witam, jestem tu nowy.
Jestem w trakcie projektowania tokarki strikte do toczenia felg aluminiowych i zbieram informacje jakie mogły by się przydać do budowy. Mam "SPORO" felg aluminiowych z toczonymi rantami, a na złom szkoda wyrzucić.
Szukałem odpowiedzi na forum. Najbardziej mnie nurtuje jakie oprogramowanie wybrać do takiego działania (w miarę prosty)
System pomiaru profilu felgi sondą a następnie przedstawienie go formie graficznej i pomniejszenie go o wartości skrawania.(Zasada działania jak u fedl85)
-jakie silniki krokowe zastosować (ile Nm) do posuwów
-używane będą tylko dwie osie
-jakiej mocy zastosować silnik do napędu wrzeciona ?
-sterownik widziałem jakieś chińskie za psie pieniądze na AE nie wiem co to warte?

Jeżeli w złym dziale napisałem to przepraszam, na razie czytam tematy po kolei na forum i szukam odpowiedzi.
Zdolności manualnych mi nie brakuje, brakuje jednak informacji jak zrobić by było bezpieczne.
Za wszelaką pomoc dziękuje.
-


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: oprogramowanie do obróbki g code

#3

Post napisał: jasiu... » 08 kwie 2020, 20:08

Co ty kombinujesz?

Podłączasz się pod czyjś wątek, zaraz pewnie będzie link do oprogramowania, które do tego celu się najlepiej nadaje, mam rację?

Jaką felgę ty chcesz mierzyć sondą?

To ci powiem, silnik co najmniej kilkanaście kilowatów, bo potrzebujesz stabilnych wysokich obrotów. Maszyna musi być zabudowana, bo toczenie felgi wymaga obfitego chłodzenia. Posuwy też muszą być przy tych obrotach spore, żeby nóż skrawał, a nie tarł. Czyli moment obrotowy na średnicy felgi (choćby piętnastka) będzie naprawdę nie mały.

Maszyna musi być bardzo sztywna, żeby na toczonym nie było pralki.

Nadal chcesz to robić? Czy tylko link do oprogramowania wcisnąć?


Karuzel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2020, 18:54

Re: oprogramowanie do obróbki g code

#4

Post napisał: Karuzel » 08 kwie 2020, 23:31

Jasiu , czytaj ze zrozumieniem a nie unoś się. Jeżeli posiadasz wiedzę w tym temacie i wiesz jakie są wartości dedykowane silników do takiej tokarki to się podziel a nie , że kilkanascie kilowatów, że działa siła odśrodkowa, że spory moment obr. itd. Bo tego uczyli dawno w szkole. Druga sprawa na co mi link do oprogramowania skoro napisałem jakie oprogramowanie wybrać do obsługi by było proste.
A pozatym to nie wiem jak tokarka wygląda, pewnie coś co waży ileś tam set kilo, przykręcona do podłogi pewnie spaxami, a najlepiej to nie zostawiać klucza w wrzecionie i nie nosić długich włosów.
Szanujmy się...

Zobacz sobie na lenco 200mobile, jakoś z furgonetki maszyna nie odleciała.


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

Re: oprogramowanie do obróbki g code

#5

Post napisał: mateu5 » 10 kwie 2020, 09:18

fedl85 wrzuć tutaj fragment tego programy wygenerowanego przez sondę,
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

Re: oprogramowanie do obróbki g code

#6

Post napisał: jarucki » 05 mar 2023, 17:59

jasiu... pisze:
08 kwie 2020, 20:08
Co ty kombinujesz?

Podłączasz się pod czyjś wątek, zaraz pewnie będzie link do oprogramowania, które do tego celu się najlepiej nadaje, mam rację?

Jaką felgę ty chcesz mierzyć sondą?

To ci powiem, silnik co najmniej kilkanaście kilowatów, bo potrzebujesz stabilnych wysokich obrotów. Maszyna musi być zabudowana, bo toczenie felgi wymaga obfitego chłodzenia. Posuwy też muszą być przy tych obrotach spore, żeby nóż skrawał, a nie tarł. Czyli moment obrotowy na średnicy felgi (choćby piętnastka) będzie naprawdę nie mały.

Maszyna musi być bardzo sztywna, żeby na toczonym nie było pralki.

Nadal chcesz to robić? Czy tylko link do oprogramowania wcisnąć?
Johnny

O czym ty rozmawiasz?
Ty chyba teoretycznie z błędem praktycznym podchodzisz do tematu.
SzoK

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”