Solidworks- książki do nauki


Autor tematu
ukaszef
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2013, 19:47
Lokalizacja: Białystok

Solidworks- książki do nauki

#1

Post napisał: ukaszef » 27 sie 2014, 16:46

Witam.

Mam przed sobą ostatni inżynierski semestr na politechnice. Nie wiem, czy będę kontynuował naukę na studiach magisterskich (być może pójdę do pracy albo zrobię mgr z informatyki, ponieważ zaangażowałem się trochę w programowanie). Przede mną więc praca inżynierska, którą jest projekt do wykonania w solidzie. Swoje umiejętności oceniam na dobre w warunkach uczelnianych, jednak chcę się doszkolić, by mieć wystarczająco dobre umiejętności projektowania po uzyskaniu inżyniera (a być może i mgr inż) i radzić sobie z tym w przyszłej pracy. Jakie moglibyście polecić mi książki do nauki? Albo jakieś dobre kursy? Przeglądając internet trafiłem na coś takiego

http://www.solid-podreczniki.pl/zamow/

Na allegro jest też kilka książek, większość to jednak stare wydania sprzed kilkunastu lat. Poza nimi jest parę pozycji po angielsku (co mi nie przeszkadza), może znacie którąś z nich?

http://allegro.pl/ksiazki-naukowe-i-pop ... -2-ce-0718

Z góry dzięki za pomoc, chcę przeznaczyć trochę czasu we wrześniu a potem dalej doszkalać się wraz z projektowaniem swojego sprzętu na inżynierkę, więc chciałbym zamówić wszystko jak najwcześniej.
Pozdrawiam!



Tagi:


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 914
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#2

Post napisał: Pneumokok » 28 sie 2014, 18:38

Książki do starszych wersji np 2001, 2006 to sobie daruj.Sam nie jestem początkujący jesli chodzi o SW, ale niedawno zamówiłem sobie zestaw spod 1 linka. narazie nic z tego jeszcze nie robiłem, ale wygląda obiecująco. Poza tym temat w złym dziale.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7969
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Solidworks- książki do nauki

#3

Post napisał: WZÓR » 20 lut 2018, 18:19

Wpadła mi w oko

https://helion.pl/ksiazki/solidworks-20 ... m#format/d

P.s.
Czy lepiej skorzystać z oferty forumowicza @ bildder ?

rozwiazania-zadan-solidworks-training-files-t90897.html

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 914
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

Re: Solidworks- książki do nauki

#4

Post napisał: Pneumokok » 20 lut 2018, 18:56

Ja mam cały zestaw bilddera do SW 2013 i jest napisany bardzo przyjemnie: Dużo obrazków, przyjemnie wyjaśnione + płyty z plikami.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7969
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Solidworks- książki do nauki

#5

Post napisał: WZÓR » 20 lut 2018, 19:42

https://helion.pl/ksiazki/solidworks-20 ... m#format/d

Z tytułu wynika , że opisane jest tam projektowanie maszyn i konstrukcji , praktyczne przykłady.

Jako , tako SW znam .... , stosunkowo prosty model 3D zmontuję , rysunek też.
Od czasu do czasu potrzebuję DXF , aby napisać sobie program na skomplikowany kontur obróbki tokarskiej.
Tak , że ogólnie jest OK.

Chciałbym podciągnąć się z modelowania części.
Czasami dostaję temat , z którym nie mogę sobie poradzić i robię z tego powodu raban u znajomych , aby mi pomogli .
..... krótko mówiąc chcę z tym skończyć i nie wiem , czy w dobrą lekturę trafiam.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: Solidworks- książki do nauki

#6

Post napisał: WP Kamil » 20 lut 2018, 20:30

Opis wygląda ciekawie, a i cena na alle ok 65PLN jest dosyć atrakcyjna, aż sam się zainteresowałem szczególnie ostatnimi działami. Generalnie dużo da się nauczyć z YT jak się dobrze zna angielski ale i po polsku też jest trochę webinariów dostępnych. SW ma również swoje samouczki i też są ciekawe i przydatne.
Koledze do samego modelowania części to ja osobiście polecałbym przerobić samouczki z SW dotyczące modelowania, potem siadać sam z modelem i w razie problemów przeszukiwać YT pod kątem konkretnych tematów- ja się tak nauczyłem już wiele i to jest moja główna droga.

Ps. książka wydaje się ciekawa, choć mam wrażenie że 712 stron z rysunkami, nie jest w stanie pokryć tak szerokiego spektrum tematów. Będę szefa namawiać na zakup...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”