Własny biznes - usługi ślusarsko-spawalnicze

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#41

Post napisał: bartuss1 » 12 wrz 2017, 20:28

wytnij elementy wiezy aifla na zaprzyjaznionej plazmie i pospawaj i postaw pod płotem, taka na 5 - 6m, był jakis czas temu taki temat na forum, ze wymyslali wieże, mosty z los angeles, czy jakies smieszne wieszaki pod lustra czernione itd, może własnie jakies meble stalowe?
Rynek na uslugi jest, ale jest ciężkostrawny i upierdliwy.
Kolega z Olsztyna mi kiedys pokazywał ksztaltowanie wydechu pod cisnieniem wody - spawalo sie z jakiejs tam blachy taka kiszkę, a potem wąż ogrodowy w połaczeniu z myjką cisnieniową nadawal kształt rury wydechowej. To był akurat wydech rezonansowy do motolotni, ale nie tak dawno niedostepny w ogole. A potem koles kupił jakąs chamską wiertarke na alledrogo i truł d o jakims stole krzyzowym z niczego.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


Autor tematu
bartoszmista
Posty w temacie: 16

#42

Post napisał: bartoszmista » 12 wrz 2017, 21:33

Nad konkretnym pomysłem czym się zająć jeszcze pomyślę. Ale dzięki za przykłady. Widać czasami nawet banalny pomysł jest dobry. Jest ryzyko ale też adrenalina czy wypali czy nie :mrgreen: I to mi się chyba właśnie we własnej firmie by podobało :mrgreen:

Jeszcze muszę opanować parę "techniczno-organizacyjnych" spraw. Takich jak wspomniane wcześniej wyceny - przecież nie będę się za każdym razem o wszystko pytał na forum :mrgreen:


zozka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2018, 20:58

Re: Własny biznes - usługi ślusarsko-spawalnicze

#43

Post napisał: zozka » 22 sty 2018, 21:13

bartoszmista pisze:
06 wrz 2017, 20:18
Temat własnej działalności już był parę razy na forum. No i mnie naszło żeby przejść na swoje.
Może ktoś prowadzi podobny biznes i mógłby się podzielić doświadczeniem. Jakieś wskazówki? Bardziej interesują mnie "szczegóły techniczne" prowadzenia takiej firmy (co muszę jeszcze umieć). O szukanie klientów nie pytam. Rozumiem też, że nikt mi gotowego biznesplanu nie da.
To czy odniesiemy sukces w jakieś branży czy nie zależy od bardzo wielu czynników. Po pierwsze pomysł na biznes. Najlepiej wykonywać takie usługi których nie ma w danej okolicy. Znaleźć niszę dla siebie i swoją ofertę. Na samym początku ciężko konkurować z firmą która jest na rynku już od kilku lat. Nawet jeśli będziesz coś robić lepiej czy taniej to i tak ludzie z przyzwyczajenia pójdą do konkurencji. Najważniejsze to zdobyć pierwszych klientów. Jeśli im spodoba się nasza firma to z pewnością pochwalą się wśród swoich znajomych i być może ktoś z nich przyjdzie do nas. Zadowolony klient chętnie wraca. Na początku warto poogłaszać się w różnych serwisach z ogłoszeniami. Niestety musisz liczyć się z tym, że na samym początku będziesz pokładać do tego interesu. Jeśli firma osiąga pierwsze zyski po pół roku to jest ogromny sukces.
Ktoś już wcześniej o tym wspominał ale warto starać się o dofinansowanie z PUP lub jakiś funduszy europejskich. Dobre maszyny potrafią dużo kosztować.


kris89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 22 paź 2012, 17:32
Lokalizacja: Tychy

Re: Własny biznes - usługi ślusarsko-spawalnicze

#44

Post napisał: kris89 » 11 sty 2022, 21:32

Hej wszystkim!
Temat jest stary, ale mam podobny dylemat. Chce otworzyć podobny biznes (spawanie małe konstrukcje, ogrodzenia, jakaś nie typówka). Pytanie, czy warto i jest to rozsądne zainwestować 20 tys w piłe, wiertarkę, spawarkę + oprzyrządowanie? Zlecenia niby mam obiecane u znajomego dewelopera, ale wiadomo jak w życiu jest. Stronę, rendery, projekty CAD ogarnę sam bez problemu. Inwestując taką kasę będzie też to dla mnie dodatkowa motywacja do szukania zleceń albo stworzenia własnego produktu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”