Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
waldekkrz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2017, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

#1

Post napisał: waldekkrz » 09 sty 2018, 16:32

Poszukuję speca, który ogarnia ustawianie THC, stołu CNC z plazmą i sterownika RichAuto A12 ... poprzednio stół miał Z-tkę opuszczaną pneumatycznie - teraz zrobiłem na silniku krokowym i zrobiłem "pływak" z krańcówką wg rysunku z PROMY ... podpiąłem krańcówkę pływającej osi do input X4 ale nic to nie daje - coś trzeba jeszcze ustawić? niewiele tam tego można pozmieniać ... nie wiem jak to ogarnąć by to w końcu działało z THC i RA razem bez zgrzytów ... pomocy ...



Awatar użytkownika

Autor tematu
waldekkrz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2017, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

#2

Post napisał: waldekkrz » 12 sty 2018, 12:59

Naprawdę nikt nic?

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

#3

Post napisał: k-m-r1 » 15 sty 2018, 21:29

Nie znam sterownika RichAuto A12 to cicho jestem :D
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


wm56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:04
Lokalizacja: Skawina

Re: Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

#4

Post napisał: wm56 » 15 sty 2018, 22:04

Podeślij mi na maila fotki tego sterowania, coś pomyślimy.


dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

#5

Post napisał: dharok123 » 16 sty 2018, 00:41

waldekkrz pisze:
09 sty 2018, 16:32
Poszukuję speca, który ogarnia ustawianie THC, stołu CNC z plazmą i sterownika RichAuto A12 ... poprzednio stół miał Z-tkę opuszczaną pneumatycznie - teraz zrobiłem na silniku krokowym i zrobiłem "pływak" z krańcówką wg rysunku z PROMY ... podpiąłem krańcówkę pływającej osi do input X4 ale nic to nie daje - coś trzeba jeszcze ustawić? niewiele tam tego można pozmieniać ... nie wiem jak to ogarnąć by to w końcu działało z THC i RA razem bez zgrzytów ... pomocy ...
Posiadam z 20 stron instrukcji do tego sterownika. Ten sterownik mnie tak wystraszył, że uciekłem na CSMIO/ip-m i bez większych przeszkód podpiąłem THC 150 przez Macha.
Z tego co na dzień dzisiejszy wiem potrzebujesz sterownika THC sterowanego do sterownika silnika STEP/DIR tak, żeby poza płytą główną wprowadzał korektę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
waldekkrz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2017, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Spec od ustawiania THC i stołu plazmowego ze sterowaniem DSP RichAuto

#6

Post napisał: waldekkrz » 19 sty 2018, 07:27

Dharok123 tak mam właśnie zrobione ... THC SD z promy ... jednak problem tkwi w gubieniu posuwu w Z ... mam w Z-cie limit wysokości 80 mm. Ustawiam sobie zero na materiale i puszczam cięcie ... wycinam jakieś małe pierdoły - 2-3 użytki i maszyna kończy ... sterownik twierdzi że ma w tym momencie 8 mm nad materiałem a palnik wisi niżej ... a gdy próbuję ciąć więcej użytków - 4-5 to przy 4 się kasztani i wyskakuje Z-limit ... poustawiałem już safe height na 4mm by limit "wystarczył" na jak najwięcej błędów ale i tak kicha ... jak zwiększę w ustawieniach sterownika wysokość stołu na np. 200 - to po drodze wali w krańcówkę i po zabawie ... nie wiem jak to ogarnąć bo nie chcę wydzierać wszystkich flaków z maszyny bo to nówka ... ma 2 miesiące a i tak już zmieniłem Z-kę z opuszczanej na siłowniku pneumat na pływającą i zapiąłem thc ... no ale jak się okaże że nie ma innej opcji żeby pracować normalnie to pewnie będę musiał ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”