Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
Yrtox
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:15
Lokalizacja: Żychlin

Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#1

Post napisał: Yrtox » 20 gru 2017, 15:04

Witam.
Mam do wykonania kanałek taki jak na rysunku na czole detalu, promień R1,75 a środek kanałka jest na średnicy 55,5. Narysowałem kontur detalu w manual guidzie, ale nie wiem jak opisać nóż wykończeniowy z płytką V 0,4 żeby to jakoś wyszło, miałem zamiar założyć nóż w oprawce poziomej, chyba że jest to wykonalne standardowo zamocowanym nozem. Do napisania procesu użyłem opcji toczenia powierzchni czołowej. Ktoś mógłby mnie nakierować jak to wykonać? Niestety nie mam noża do kanałków z okrągłą płytką a detal powinien jutro zejść.
Załączniki
IMG_20171220_135159.gif
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, 15:14 przez Yrtox, łącznie zmieniany 2 razy.




mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#2

Post napisał: mag999 » 20 gru 2017, 15:16

Gdzie ten obrazek?

Mozna zrobic to V tylko trzeba dobrze opisać kąty i kwadrant narzedzia

Dodane 3 minuty 28 sekundy:
U mnie na TD daje kwadrant 3 a dalej w tabeli opinie nóż tak jak pokazuje mi rysunek czyli w pionie i do tego pokazuje jej jak ułożony jest nóż czyli poziomo

Dodane 48 sekundy:
Pokaż fotki tabeli narzędzi. Każda strone


Autor tematu
Yrtox
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:15
Lokalizacja: Żychlin

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#3

Post napisał: Yrtox » 20 gru 2017, 15:25

Musiałem zmniejszyć rozmiar, rysunek już jest. Okej, a mógłbyś trochę dokładnie opisać na co zwrócić uwagę? Tzn użyć zwykłego noża wykańczającego w procesie zwykłego toczenia powierzchni zewnętrznych (zgrubnego lub wykańczającego) opisanego jak zwykły nóż czy w jakiś specjalny sposób?

Dodane 7 minuty 13 sekundy:
Niestety nie mam możliwości pokazać tabelki, bo nie ma mnie w pracy aktualnie. Ogólnie tabelka narzędzi ma 3 okna, w pierwszym są wymiary narzędzia, promień płytki i kierunek skrawania tzn wybieram jak mam zamocowany nóż i z której strony jest płytka skrawająca , w drugiej są korekty, a w trzeciej opisuje narzędzi czy jest to nóż tokarski, wiertło itd. Tabela wygląda tak, znalezione w internecie https://www.google.pl/search?biw=1350&b ... fRPL8wRlZM:


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#4

Post napisał: mag999 » 20 gru 2017, 15:50

No to dajesz cykl toczenia zgrubnego pow. Czołowych

I teraz w geometrii narzędzia dajesz 3

A tam gdzie wybierasz typ narzędzia dajesz uniwersalny, dajesz opcje taka jak masz zamocowany nóż obecnie(pewnie poziomo) a kąty opisujesz tak jak pokazuje rysunek. Czyli oprawka w pionie więc 93st i 35st.

Pusc symulacje i powinno być ok.
nie mam pewności ale mogą zostać resztki materiału i wyskoczy pozostałość po obróbce


Autor tematu
Yrtox
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:15
Lokalizacja: Żychlin

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#5

Post napisał: Yrtox » 20 gru 2017, 16:25

Zrobiłem bardzo podobnie, ale właśnie wyrzuciło mi błąd o pozostałości po obróbce i zacząłem kombinować, mam w zasadzie pół roku doświadczenia z Fanuciem, wcześniej pracowałem na Mazaku i z niektórymi rzeczami jeszcze sobie nie radzę. Teraz już wszystko rozumiem, jakbyś jeszcze mógł mi powiedzieć czy muszę mocować nóż poziomo czy zwykłą pionową Vką zamocowaną do standardowego toczenia, coś się zmienia w opisywaniu narzędzi, czy jedynie wybieram, że mam zamocowany nóż pionowo? Jak dobrze pamiętam to się wpisuje jedynkę w okienku?


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#6

Post napisał: mag999 » 20 gru 2017, 17:10

W tabeli tam gdzie podajesz kąty narzędzia wybierasz jak zamocowany jest nóż. Trzeba jedynie sprawdzić czy ma być kwadrant 2 lub 3 .zalezy jak masz założony nóż.

Pozostałości będą zostawać przy tak małym promieniu który masz zrobić. Trzeba by robić na 2 noże z płytka V ale moze byc problem ze zgraniem powierzchni na promyku.

Do takich małych promieni to przydałby się przecinak do rowków czołowych z płytka okrągła.

Ewentualnie taki na okrągła płytkę.


Autor tematu
Yrtox
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:15
Lokalizacja: Żychlin

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#7

Post napisał: Yrtox » 20 gru 2017, 18:53

Wiem że najlepszy byłby nóż do kanałków niestety detal jest potrzebny na jutro a nie dysponuje takim nożem i szef nie chce zawalić terminu czekając na narzędzie więc muszę sobie poradzić zwykła V, zobaczę co wyjdzie z tego noża, może nie będzie tak zle.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Kanałek czołowy fanuc 30i manuał guide

#8

Post napisał: WZÓR » 20 gru 2017, 19:22

Yrtox pisze:
20 gru 2017, 18:53
Wiem że najlepszy byłby nóż do kanałków niestety detal jest potrzebny na jutro a nie dysponuje takim nożem i szef nie chce zawalić terminu czekając na narzędzie więc muszę sobie poradzić zwykła V, zobaczę co wyjdzie z tego noża, może nie będzie tak zle.
A masz na warsztacie promieniomierz i kawałek stalki?

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”