Sklep uni-max

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

Sklep uni-max

#1

Post napisał: kendy » 25 maja 2009, 21:04

Witam

Macie jakies doswiadczenie z tym sklepem:

http://www.uni-max.com.pl
Wyglada ze to czeska firma sprzedajaca w Polsce. Czy ktos u nich juz cos kupowal?

[ Dodano: 2009-05-26, 17:32 ]
Nikt sie nie chwali to chyba nie zaryzykuje ;)



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 19 lis 2009, 10:38

Witam.
Właśnie coś zamówiłem.

Nie podoba mi się trochę polityka cenowa , przy towarach ceny są netto a według Polskiego prawa powinny być brutto + jak ktoś chce netto(prawo nie wymaga podania ceny netto).
Przy dostawie można wybrać tylko jedną słuszną firmę :razz:


Janeo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:00
Lokalizacja: Polska

Re: Sklep uni-max

#3

Post napisał: Janeo » 09 paź 2013, 11:19

kendy pisze:Witam

Macie jakies doswiadczenie z tym sklepem:

http://www.uni-max.com.pl
Wyglada ze to czeska firma sprzedajaca w Polsce. Czy ktos u nich juz cos kupowal?
Absolutnie odradzam korzystanie z ich usług. To firma krzak.
Dlaczego? Każde załatwienie reklamacji (np. związanej z ofertowym wprowadzeniem w błąd) warunkują najpierw odesłaniem towaru co oznacza, że nie istnieje u nich zwykła reklamacja pisemna, musi być dołączony towar. To jest nieetyczne, bo w przypadku załatwienia negatywnego reklamacji oni mają twój towar i zgodnie z zasadą winy strony którą oni sami określą, będą czekać, aż opłacisz wysyłkę z powrotem do siebie. Czyli wtedy z łaski powiedzą czy reklamację uznają, czy odrzucą.

Takie postępowanie nie jest nigdzie spotykane, zmusza do odstąpienia od reklamacji zanim do niej przystąpisz.
.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2013, 12:39 przez Janeo, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#4

Post napisał: RomanJ4 » 09 paź 2013, 11:24

Ja kupowałem 2 czy 3 razy drobne narzędzia. Bez przygód, ale żadnych reklamacji nie składałem, więc o tym nic nie powiem.
pozdrawiam,
Roman


sema
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:13
Lokalizacja: z okolic

Sklep uni-max

#5

Post napisał: sema » 23 paź 2013, 23:55

Kupiłam u nich jakieś sześć miesięcy temu wiertarkę stołową uprzednio dręcząc ich pytaniami. Udzielono mi po jakimś tygodniu rzeczowych odpowiedzi. Maszynę dostałam dosyć szybko, bez usterek.


lechtak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2017, 15:17

Re: Sklep uni-max

#6

Post napisał: lechtak » 16 gru 2017, 21:18

Witam wszystkich.
Trochę odgrzeje temat.
Niestety nie polecam zakupów w Uni-Max unitechnic.cz s.r.o. Problemy z dostawą części zamiennych, niemiła obsługa. W 2008 kupiłem w uni-Max .com tokarkę z frezarką, po pewnym czasie pękł pasek klinowy. Dzwonie do Uni-Max i proszę o konkretny numer części, w odpowiedzi słyszę by podać numer faktury zakupu. Minęło kilka lat, niby skąd mam wziąć numer? OK udało się zamówić po kilku mailach i telefonach, zamówienie przyszło po trzech miesiącach! Następnie kupiłem jakieś pi***ołki żeby mieli mnie w "systemie". W 06- 2016 przy tokarce zużyło sie koło, pisze niemalże prośbę o dostarczenie części zamiennej. W odpowiedzi otrzymuje pytanie, numer faktury zakupu tokarki. No nie ?! Telefonuje do Uni-Max i tłumacze: nie pamiętam, już dawno itd. Niemiły pan mówi ze się nie da bez numeru. To proszę wyszukać w waszym systemie mojego nr.NIP. Odp. Nie musi mnie pan pouczać, wiem co mam robić. No i ?? Odp. Nie da się bez numeru. Ok. słabo mówił po polsku, może nie zrozumiał. Po stanowiłem znowu wysłać zamówienie przez email. oczywiście wszystko od nowa tłumaczę, oni swoja , ja tłumaczę i. Jest zrozumieli !!! Części nie ma, będzie za 6 miesięcy !


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Sklep uni-max

#7

Post napisał: dasza77 » 16 gru 2017, 21:44

Od kilku lat kupuję w tym sklepie i mogę się wypowiedzieć : POZYTYWNIE
Z większych zakupów, to : piła średnioformatowa z podcinakiem oraz ostrzarko-szlifierka do frezów.
Przy okazji tych zakupów jakieś duperele kupiłem.
Podają cenę netto i brutto !!!
ostrzarka : https://www.uni-max.com.pl/ostrzarka-narzedzi-grave/d/
piła: https://www.uni-max.com.pl/maszyna-kombinowana-pm250/d/
tylko w o wiele niższych cenach - były w promocji.

Dodane 5 minuty 22 sekundy:
Płaciłem oczywiście cenę netto jako płatnik unijnego vatu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”