Rdworks grawerowanie problem

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Gabryś1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2016, 23:02
Lokalizacja: Krosno

Rdworks grawerowanie problem

#1

Post napisał: Gabryś1993 » 09 gru 2017, 01:19

Witam
Posiadam laser co2 130W. Oprogramowanie oryginalne RdWorks. Mam problem z grawerowaniem. Podczas wykonywania graweru głowica wyjeżdza poza linie graweru na okolo 2-3cm taki jakby margines. Graweruję z prędkością 500mm/s. Przy zmniejszeniu predkosci zmniejsza się margines lecz bardzo wydłuża się czas. Czy można w jakiś sposób zmniejszyć te marginesy tak aby głowica kończyła grawerować w miejscu końca danego zarysu gdzie ma byc grawer? Posiadam też ograniczenie prędkości do 500mm/s nie zależnie czy wolne przejazdy czy cięcie/ grawerowanie. Czy można zwiększyć te parametry w ustawieniach? Oraz co do grawerowania to czas w programie nie pokrywa się z faktycznym czasem graweru. Czy ktoś może pomóc w tej sytuacji?




LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: Rdworks grawerowanie problem

#2

Post napisał: LTofik » 09 gru 2017, 02:03

Zapewne wyjazd 2-3cm poza obszar grawerowania to jakiś algorytm który narzuca te marginesy właśnie po to żeby głowica miała miejsce i czas na rozpędzenie oraz wyhamowanie - ale to tylko moje przypuszczenia.

Ograniczenie to 500mm/s nie jest przypadkowe to chińczyk nie przystosowany konstrukcyjnie i jakościowo do szybszych prac.
Da się zmienić ten parametr w opcjach po wpisaniu hasła systemowego RD8888.
Tylko zwiększanie Vmax to nei wszystko, musisz brać pod uwagę jeszcze przyśpieszenie hamowanie, oraz realną długość przejazdu. Możesz wpisać 500mm/s ale na pewnej drodze napęd zwyczajnie nie zdąży rozpędzić się do takiej prędkości a tu zaraz znowu będzie musiał hamować... i realna prędkość wyjdzie dużo dużo mniejsza.
Co do symulacji czasu: ja też mam z tym problem i zdaje się że jest to po prostu kwestia prostoty programu, czas symulacji zdaje się pokrywać wyłącznie przy prostych figurach tylu kwadrat / prostokąt / koło, prosta linia, a już nie koniecznie przy złożonych kształtach. Całkiem możliwe, że po prostu do symulacji brana jest wartość jaką wpisujesz np 50mm/s (ale bez uwzględnienia rozpędzania się i dohodowywania).


Autor tematu
Gabryś1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2016, 23:02
Lokalizacja: Krosno

Re: Rdworks grawerowanie problem

#3

Post napisał: Gabryś1993 » 09 gru 2017, 10:20

W ustawieniach mam wpisane prędkość max 1000mm/s a w praktyce nie mogę przekroczyc 500mm/s


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Rdworks grawerowanie problem

#4

Post napisał: cinematic2 » 10 gru 2017, 13:01

LTofik pisze:
09 gru 2017, 02:03
Zapewne wyjazd 2-3cm poza obszar grawerowania to jakiś algorytm który narzuca te marginesy właśnie po to żeby głowica miała miejsce i czas na rozpędzenie oraz wyhamowanie
To oczywiste drogi Watsonie. Im większa prędkość tym większa bezwładność.
Można trochę nadrobić zwiększając przyspieszenie ale niewiele.
Krokówka to nie serwo, prędzej się zdławi i zablokuje.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
Gabryś1993
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2016, 23:02
Lokalizacja: Krosno

Re: Rdworks grawerowanie problem

#5

Post napisał: Gabryś1993 » 12 gru 2017, 00:21

Oglądałem dużo filmów na YT i tam ewidentnie glowica zaczyna i kończy grawerować na koncach zarysu nawet przy większych prędkościach. Ogólnie spotkałem się z pewnym porównaniem grawerowania jednego detalu gdzie u mnie całość trwała 1min a u konkurenta pół minuty. Sprzęty też chińskie także nasuwa się myśl co można z tym zrobić i w którym miejscu aby skrócic czas na grawer do minimum.


LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: Rdworks grawerowanie problem

#6

Post napisał: LTofik » 12 gru 2017, 16:28

Na przykład zmienić układ grawerowanego obiektu - w niektórych przypadkach korzystniej jest ustawić "pionowo" obiekt niż "poziomo".

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”