Palnik dla poczatkujacego do amatorskich prac.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11567
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Palnik dla poczatkujacego do amatorskich prac.

#11

Post napisał: RomanJ4 » 11 gru 2017, 12:24

widze ze tradycyjnie forumowicze sila sie ironie gdy pytania zadaja nowicjusze...
Nie bierz kolego im tego za złe, ale nie odrobiłeś lekcji choćby na początek sprawdzając sobie co dostępną dla amatorskiej kieszeni plazmą można pociąć, i czym się(zazwyczaj) tnie złom, a tnie się najtaniej, (chyba że promy kosmiczne..)

A laserem.... hm, cóż... jeśli takim, to będzie dość tanio i skutecznie... :o)

Obrazek


pozdrawiam,
Roman


dewu01
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2016, 15:30
Lokalizacja: lubelskie

Re: Palnik dla poczatkujacego do amatorskich prac.

#12

Post napisał: dewu01 » 11 gru 2017, 23:05

No i masz rację.Do takich prac jak napisałeś potrzebujesz coś kompaktowego ( ze sprężarką).Jako że urządzenie ma być mobilne i zwarte parametrów szalonych nie będzie.Przecinarka o której pisałeś lub podobna jest dla ciebie.W najgorszym przypadku trochę potniesz , zarobisz , a jak wyzionie ducha dołączysz do swojego zebranego złomu.Strata nie największa.
Doświadczenia nie kupisz. Mogą odezwać się zaraz specjaliści że chińczyk, że za tą kasę to palnik byle jaki itp. ale jak człowiek chce zaryzykować 2 tys i ma szansę je trochę odrobić to dlaczego nie?

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palnik dla poczatkujacego do amatorskich prac.

#13

Post napisał: Yarec » 11 gru 2017, 23:49

Bez obrazy proszę, a może tym:
Obrazek
chyba to będzie tanio
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11567
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Palnik dla poczatkujacego do amatorskich prac.

#14

Post napisał: RomanJ4 » 12 gru 2017, 09:26

Mogą odezwać się zaraz specjaliści że chińczyk, że za tą kasę to palnik byle jaki itp. ale jak człowiek chce zaryzykować 2 tys. i ma szansę je trochę odrobić to dlaczego nie?
Sam mam już kilka lat używanego amatorsko chińczyka (3w1 - MMA i TiG po 200A, + plazma 50A http://www.rongyiwelder.com/info.asp?id=73),
Obrazek Obrazek

Używam zamiennie wszystkich 3 opcji, i jak dla amatora to sprzęt wystarczający i zadziwiająco sprawny, w linkach poniżej opisałem moje próbki ciecia plazmą tym sprzętem...
ciecie-zeliwa-t72522.html
tlen-acetylen-moze-propan-maly-zestaw-p ... 98-20.html
imadlo-katowe-do-spawania-t73044.html

TiG-iem też idzie spawać bez problemu (na zdjęciu pospawana wanna frezarki - blacha czarna ≠2mm)
Obrazek
tu próbka pracy trochę nowszego modelu Ct520 (z manometrem i cyfrowym amperomierzem)


Naprawdę wbrew opinii wielu kolegów potępiających w czambuł każdą "chińszczyznę", nie każdy dalekowschodni wyrób musi być koniecznie zły, chociaż czasem zależy to w dużej mierze od szczęścia, wybranego importera (niektórzy ciągną jakościowo lepsze, bardziej dopieszczone modele/klony dbając bardziej o markę), no i oczywiście - coś za coś, czyli ceny - chcąc najtaniej trzeba się liczyć z słabszą jakością.. (nie mam tu na myśli oszustw, czy żyłowanie ceny przez importera kupującego chłam)
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”