wiertarka stołowa Syderic s115

szukam pomocy

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
marcin89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 20:50

wiertarka stołowa Syderic s115

#1

Post napisał: marcin89 » 21 lis 2017, 21:21

Witam serdecznie,
może na wstepie sie przedstawie, Marcin jestem i jestem z Gdańska, nie bede ukrywał że głownym celem w jakim założyłem tu konto jest wasza pomoc odnośnie modelu wiertarki takiej jak w tytule tematu, ale do rzeczy, całość wyglada tak:
Obrazek
Całość sprawia wrażenie bardzo solidnej konstrukcji, sama waga to 130kg, ale ma ona dwie wady,tj. brakuje tam jednego koła pasowego (srodkowego) i podczas pracy cos tam jak by chrobotało, strzelam że sa to łożyska które wypadało by wymienić, i tutaj jest pies pogrzebany bo nie mam pojecia jak sie do tego zabrac, a nie chciał bym narobić jakichś wiekszych szkód. Mógł by ktoś jakoś mnie pokierować jak to ugryźć , gdzie sie skierować, ew. może jest ktos z Gdańska badz z Trójmiasta kto mógł by do niej zajrzeć? docelowo chcial bym zamontować do niej stół krzyżowy, całość miała by służyc do frezowania w drewnie/ mosiadzu, i tutaj też powstaje dylemat czy szukać czegos starego, sprawdzonego (nie ma za wiele ofert takich stołów ) czy kupic cos nowego, jak np. stół tej firmy- https://www.cormak.pl/ maja dosyć duzy wybór stołów krzyżowych i imadeł, nie wiem tylko jak z ich jakościa. Jeżeli jest ktoś kto jest w stanie chociaż w małym stopniu doradzijak to wszystko ugryźć bede niezmiernie wdzieczny.
Pozdrawiam
Marcin



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#2

Post napisał: Petroholic » 21 lis 2017, 21:34

Bardzo fajna kolumnówka i w dość ładnym stanie zewnętrznym ale do frezowania chyba nie za bardzo...

Jako wiertarka będzie bardzo dobra ale przy frezowaniu obawiam się, że pinola może być za słaba i nie widać czy ma blokadę wysuwu...

Gdybym miał podpowiadać to - zostaw ją jako wiertarkę bądź odsprzedaj i szukaj Zośki :)


Autor tematu
marcin89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 20:50

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#3

Post napisał: marcin89 » 22 lis 2017, 00:03

sprzedać jej nie sprzedam, to dobra wiertarka która bedzie służyć jeszcze lata, wymaga tylko leekich poprawek/ remontu. Blokady pinola nie ma, mozna tylko ustawić głebokosć nawiertu, a pinol i tak wraca. Zastanawiałem sie nad zakupem Zoski, mam tylko małe wątpliwości co do jej dokładnosći, frezowanie musi być dokładne, bo przykładowo w mosiadzu musze wyfrezować rowek dlugosci 1cm i grubosci 1mm nie wiem czy to wykonalne? a co do tych łożysk, jak do tego podejść?

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#4

Post napisał: Petroholic » 22 lis 2017, 00:17

długości 1cm, grubości (szerokości) 1mm, a głębokość?

co do łożysk to niestety nie pomogę bo nie znam tej wiertarki ale tak czy owak rozebrać musisz, a rozbierając delikatnie nic nie zepsujesz...


herflik-00
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2017, 08:42
Lokalizacja: DDZ

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#5

Post napisał: herflik-00 » 22 lis 2017, 19:41

Cześć,

Serwisówkę w rękę i do dzieła ;-)

http://passion-usinages.forumgratuit.or ... 8-s18-s115

pozdrawiam


Autor tematu
marcin89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 20:50

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#6

Post napisał: marcin89 » 23 lis 2017, 00:00

głebokość to 3mm, w najgorszym wypadku, w najlepszym 6mm.

Co do tego wykresu widziałem juz go nie raz, problem jest tu z odkreceniem koła pasowego( bo chyba tak dostane sie do łożysk?) tego zaraz nad wrzecionem, bo nie chce ruszyć, nie wiem może źle to robie, ale staram sie je odkrecać w przeciwna strone jak ida obroty, ale nie idzie.

Odnośnie tej Zoski, czym różni sie ta: http://allegro.pl/stolowa-wiertarka-fre ... e0#thumb/2
od tej: http://allegro.pl/stolowa-wiertarka-fre ... 15829.html poza tym co opisuje producent, czy różnią sie one w jakikolwiek sposób precyzja?


herflik-00
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2017, 08:42
Lokalizacja: DDZ

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#7

Post napisał: herflik-00 » 23 lis 2017, 08:10

Cześć,

Koło pośrednie jest mocowane nakrętką z lewym gwintem, więc pewnie i na zabieraku jest lewy gwint.
Spróbuj ruszyc nakrętkę zgodnie z obrotami wiertarki.
Ja bym zaczął od kontroli łozysk zabieraka bo tańsze i łatwiej wymienić.

pozdrawiam


Autor tematu
marcin89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 20:50

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#8

Post napisał: marcin89 » 24 lis 2017, 21:45

nakretka sciagnięta, i racja, poszla tak jak ida obtory wiertarki, ale teraz kolejny problem bo kolo za żadne skarby nie chce ruszyć... na chłopski rozum powinno iść w tą sama strone co nakrętka, czy się myle? jest na gwincie wiec nie ma innej możliwości jak odkrecic... Obrazek
odnośnie tego brakujacego jednego koła pasowego, czy nie było by lepszą opcja zamontować do niej falownik? nie bedzie to łtwiejsze i bardziej wygodne? jeżeli tak to jakiego falownika szukać?


herflik-00
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 06 kwie 2017, 08:42
Lokalizacja: DDZ

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#9

Post napisał: herflik-00 » 25 lis 2017, 12:28

Witam

Mi się wydaje jednak że koło nie jest na gwincie i trzeba je ciągnąć ( np ściągaczem ) do góry.
Rzuć okiem na przekrój wrzeciona i zabieraka z linka który podałem. Wygląda na to że koło jest ustalone 2 albo 4 kołkami na zabieraku.
Gdyby nie chciało iść to podgrzej koło np opalarką.

Co do falownika to zależy ... czy masz w warsztacie 3fazy ?
Generalnie szukaj czegoś o mocy 0,75kW ( o ile masz oryginalny silnik w tej wiertarce) i z panelem sterowania w komplecie.
Chyba w giełdzie ktos sie ogłasza teraz z falownikami.

pozdrawiam


Autor tematu
marcin89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 20:50

Re: wiertarka stołowa Syderic s115

#10

Post napisał: marcin89 » 02 gru 2017, 20:00

z kołem od wiertarki narazie czekamy, musze załatwić sciagacz. Przegladajac ogloszenia frezarek natrafiłem na to:
https://www.olx.pl/oferta/frezarka-do-m ... 8e73665e68
Jest bardzo dużo pozytywntch opinie w internecie na temat tej frezarki, czy mógł by ktoś ocenic samo to ogłoszenie, czy cena jest adekwatna do tego co proponuje sprzedający? na co zwrócić uwage juz przy jej oględzinach ew. o co pytać przy kontakcie telefonicznym? mam do Piły jakies 300km, w dwie strony to już 600, nie chciał bym sie przekonać na miejscu że coś jest nie tak. Bede bardzo wdzieczny za jakąkolwiek pomoc/rade.
Pozdrawiam

aha, i jak wyglada posów osi y w przypadku tej frezarki? z tego filmu : wynika ze odbywa sie to za pomoca tej wajchy? Czy tego kola z tyłu?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”