Pomoc w wyborze lasera

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
szerwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:36

Re: Pomoc w wyborze lasera

#11

Post napisał: szerwi » 25 lis 2017, 11:16

abyss pisze:
25 lis 2017, 09:38
Najpierw wyślij filmik (nie zdjęcie) z pierwszego wycięcia np. pocztówki walentynkowej z twoim nickiem na dole, potem po miesiącu od daty publikacji tego filmu robisz podsumowanie na temat sprzętu - testy (grawerki, może cięcie) na plexi, drewnie, kamieniu, jak testowałeś, jakie materiały, czy były problemy, ile ci to zajęło. Jak zobaczymy jakość nagrania to zobaczymy co dalej :)
Bo wszyscy się chwalą, że za***iste a nikt nie chce pokazać jak jest rzeczywiście dobrze/źle.
Prowadzę kanał na YouTubie więc jak będę miał to pewnie jakąś recenzję zrobię :D




Autor tematu
szerwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:36

Re: Pomoc w wyborze lasera

#12

Post napisał: szerwi » 26 lis 2017, 22:49

A jeszcze jedno pytanie. Jakie okulary ochronne potrzeba do lasera 450nm? Nie mogę znaleźć nic w PL. Mogą być chińskie za 15zł, czy lepiej coś droższego i sprawdzonego?
W Chinach takie znalazłem: https://www.gearbest.com/3d-printer-par ... 90728.html


Autor tematu
szerwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:36

Re: Pomoc w wyborze lasera

#13

Post napisał: szerwi » 10 sty 2018, 22:39

@abyss @cinematic2 Dotarł już do mnie ploter :) Ostatecznie zamówiłem Eleksmaker A3 Pro z laserem 5.5W. Unboxing: Niedługo złożę i podzielę się opinią na jego temat :)


Autor tematu
szerwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:36

Re: Pomoc w wyborze lasera

#14

Post napisał: szerwi » 24 lut 2018, 12:14

Trochę już pobawiłem się tym ploterem i nie jest źle. Przy cięciu sklejki 3mm niestety trzeba aż 13 powtórzeń aby przeciął, ale da się :D Także jak za taką cenę sprawuje się na prawdę dobrze.


LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: Pomoc w wyborze lasera

#15

Post napisał: LTofik » 24 lut 2018, 15:24

Mam pytanie do bardziej doświadczonych - jak wypadają takie wózki oparte na "kółkach" poruszających się po aluminiowych profilach, względem wózków liniowych jeżdżących po prowadnicach. Mam dziwne wrażenie, że gdzieś widziałem takie rozwiązanie zastosowane w dużym ploterze coś około 900*600 gdzie te kółka odpowiadały za poruszanie się po krótszej osi Y. jak odszukam filmik to podeślę... no chyba że coś mi się przywidziało. :roll:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”