Laser do 50tys. zł

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Shantell
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2017, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Laser do 50tys. zł

#1

Post napisał: Shantell » 21 lis 2017, 10:36

Witam,

Jako, że to mój pierwszy temat na forum, więc na początku coś o mnie.
22 letni operator / programista ploterów cnc (zajmuje się tym od 2 lat), dodatkowo studiuję meblarstwo, bo właśnie z tym wiążę swoją przyszłość.

Przechodząc do sedna. Z nowym rokiem zaczynam prowadzenie własnej działalności i główną maszyną w firmie będzie ploter frezujący firmy KIMLA, ale prawdopodobnie zostanie do wykorzystania jeszcze około 50tys. zł z dotacji, które chciałbym zainwestować w laser, jeśli uda się znaleźć oczywiście coś przystępnego i godnego polecenia.

Do czego chciałbym go używać? Do tego do czego używa się laserów, czyli grawerowanie i wycinanie w tworzywach, tj.:
-plexa,
-sklejka,
-drewno.
Jeśli chodzi o grubości to wiadomo, że chciałbym jak najgrubsze, ale chciałbym też aby jakość detali była zadowalająca (bez przypaleń i niedociętych elementów).

Dodam, że nie chce się bawić w żadne maszyny sprowadzane z Chin. Wiadomo... firmy z Polski też bazują na podzespołach ściąganych z Chin, ale nie popadajmy w paranoje.
Co jeszcze nasuwa się przy wyborze maszyny? Na pewno serwis... serwis, który w ogóle istnieje i działa.

Jak myślicie? Kupi się coś godnego polecenia w tych pieniądzach? Czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy?
Jak tak to prosiłbym o podlinkowanie konkretnych modeli, lub po prostu firm z którymi śmiało można się kontaktować.

Przepraszam również za moją niewiedzę w temacie, ale stąd właśnie pytania do Was, abyście doradzili co robić, jak trzeba to skrytykowali, lub po prostu w miarę możliwości postarali się pomóc :)

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam!




cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Laser do 50tys. zł

#2

Post napisał: cinematic2 » 22 lis 2017, 12:47

Jak na dotację to pewnie musi być nówka?
Szkoda bo za 50k to już można by fajną maszynkę Troteca czy Epiloga upolować.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
Shantell
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2017, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laser do 50tys. zł

#3

Post napisał: Shantell » 23 lis 2017, 14:19

Tak, już się o to dowiadywałem i musi być nowa.
Czytałem właśnie o firmie Trotec i ich maszynach bardzo dużo dobrego, więc zgłoszę się do nich o przedstawienie oferty do takiej sumy.

Ma ktoś może doświadczenie z firmą Seron? Tak wiem, że to Polska firma z podzespołami z Chin, ale miałem okazje być na ich stoisku na targach w Poznaniu i z nimi porozmawiać, wydawali się bardzo rzeczowi.
Wtedy akurat interesowały mnie tylko plotery cnc, więc o laserach nie rozmawiałem, ale widzę, że mają i to w swojej ofercie.
Ma ktoś jakąś opinię z temat ich laserów?


dominik847
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 27 wrz 2014, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Laser do 50tys. zł

#4

Post napisał: dominik847 » 30 lis 2017, 14:52

Tak mam na ich temat opinie negatywną jeśli chodzi o serwis i podejście firmy do klienta już po zakupie urządzenia.
Zanim kupisz wchodzą w dupę , a jak kupisz to mówią pocałuj mnie w dupę - to ich motto


pitero
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laser do 50tys. zł

#5

Post napisał: pitero » 01 gru 2017, 22:05

Potwierdzam,
Seron, jeśli chodzi o przeglądy gwarancyjne po 1200 netto to z bólem, ale przyjadą (tylko w przypadku w opcji "po drodze" do kogoś innego) .
Gorzej gdy masz awarię na gwarancji, to zapomnij o reakcji w rozsądnym czasie.
Zawsze jest problem z dojazdem - bo daleko - chyba że zapłacisz za dojazd extra, ale nie ma tego złego, ponieważ sam nauczyłem się serwisowania, pomiarów, ustawiania, wymiany części i napraw ...


PERITO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2018, 11:13

Re: Laser do 50tys. zł

#6

Post napisał: PERITO » 01 lut 2018, 11:23

A ja kupowałem od nich już dwa lasery, jeden w dawniejszych czasach i jeden kilka lat temu. Jestem zadowolony zarówno z jakości jak i z tego, co się dzieje dodatkowo (gwrancja, serwis, kontakt). Park maszynowy w firmie mam spory, ale mam też od nich kilka maszyn i z serwisem zasadniczo nigdy nie było problemu. A mam porównanie z innymi dostawcami i urządzeniami także laserowymi. Oni (SERON) mają do mnie spory kawałek drogi, ale zawsze jakoś się dogadujemy, by było dobrze. I mówię tu zarówno o gwarancji jak i o wszelkich działaniach pogwarancyjnych. Polecam z czystym sumieniem. W razie konieczności udzielę więcej informacji.
A odnośnie CNC - też oglądałem KIMLI, byłem nawet u nich na zakładzie, ale ostatecznie zdecydowałem się jednak na SERONA i to był chyba dobry wybór.


rsz
Posty w temacie: 1

Re: Laser do 50tys. zł

#7

Post napisał: rsz » 01 lut 2018, 13:38

PERITO pisze:
01 lut 2018, 11:23
A ja kupowałem od...
Seron musi zmienić człowieka od PR bo sobie nie radzisz.


harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 277
Rejestracja: 07 kwie 2009, 20:49
Lokalizacja: daleko od miejsca, w którym powinienem być

Re: Laser do 50tys. zł

#8

Post napisał: harma » 01 lut 2018, 15:01

rsz pisze:
01 lut 2018, 13:38
PERITO pisze:
01 lut 2018, 11:23
A ja kupowałem od...
Seron musi zmienić człowieka od PR bo sobie nie radzisz.
Odpuść mu. Pewnie młody jakiś i myśli, że to był dobry pomysł...
"Śpieszmy się czytać posty na forum, tak szybko znikają..."


Wobblerwelt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, 13:59

Re: Laser do 50tys. zł

#9

Post napisał: Wobblerwelt » 06 lut 2018, 13:52

Witam udalo Ci sie cos kupic?


PERITO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2018, 11:13

Re: Laser do 50tys. zł

#10

Post napisał: PERITO » 10 lut 2018, 09:25

rsz pisze:
01 lut 2018, 13:38
PERITO pisze:
01 lut 2018, 11:23
A ja kupowałem od...
Seron musi zmienić człowieka od PR bo sobie nie radzisz.
Niestety nie stać SERONA na takiego pracownika. a zamiast pisać głupoty można po prostu wpisać Perito w wyszukiwarce. Ale to może okazać się zbyt skomplikowane dla niektórych. firmę mam od 1996 roku więc pewnie dłużej niż niektórzy z komentujących żyją. w sumie to nawet reprezentuje dwie firmy (Perito & Fado) i bynajmniej żadna nie jest Serona a jedynie z nimi wspołpracujemy od dawna. A o dobrych współpracach się dobrze pisze, a jak się jest zadowolonym ze współpracy to się to promuje by inni też mogli być zadowoleni. Podsumowując, bo po to jest forum i post. Korzystamy od wielu lat wspołpracując i mamy od nich sprzętu sporo. Zachecam i zapraszam do obejrzenia. Z chęcią pokażę - lepiej w rzeczywistości zobaczyć jak coś działa niż czytać komentarze zazdrosnej konkurencji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”