POMOC W ZAKUPIE CHIŃSKIEGO LASERA DO SKLEJKI, MDF 10-12MM

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
smolik1989
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 0
Rejestracja: 16 lis 2017, 11:22

POMOC W ZAKUPIE CHIŃSKIEGO LASERA DO SKLEJKI, MDF 10-12MM

#1

Post napisał: smolik1989 » 16 lis 2017, 11:32

Witam, na imię mam Mateusz. Znalazłem się tutaj bo pewnie jak większość na forum potrzebuję pomocy. Planuję zakupić laser do firmy. Przede wszystkim chcę go używać do wycinania w sklejce czy też mdf o grubości nawet 12mm. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaki laser wybrać. Nigdy nie miałem z tego typu tematami do czynienia. Budżet jest ograniczony dlatego myślę aby sprowadzić ploter z CHIN. Poszukuję osoby, która pomoże mi w wyborze, zamówieniu, przyjedzie uruchomić i skonfigurować maszynę, da krótkie szkolenie a w razie usterek pomogła by naprawić problem. Oczywiście wszystko odpłatnie. Kwestia dogadania ceny. Zainteresowanych bardzo proszę o kontakt 663 688 823 lub mail [email protected]




cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: POMOC W ZAKUPIE CHIŃSKIEGO LASERA DO SKLEJKI, MDF 10-12MM

#2

Post napisał: cinematic2 » 16 lis 2017, 22:45

Gdzie?
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


titleDe
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 171
Rejestracja: 09 lip 2010, 18:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: POMOC W ZAKUPIE CHIŃSKIEGO LASERA DO SKLEJKI, MDF 10-12MM

#3

Post napisał: titleDe » 18 lis 2017, 19:00

Dołączając do zapytania, chcę zapytać o możliwość cięcia grubszych materiałów słabszej mocy tubą laserową. Producenci podają, że do przecięcia "na raz" takiego MDF grubości 12 mm potrzebna jest moc 100 W. Jak to wygląda w przypadku mocy mniejszej o połowę, tzn. 50 W? Czy taki proces uda się w przypadku cięcia na 2 razy? Jakie maksymalne grubości materiału można w ten sposób uzyskać? Jakie są wady takiej metody, nie wliczając czasu?

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: POMOC W ZAKUPIE CHIŃSKIEGO LASERA DO SKLEJKI, MDF 10-12MM

#4

Post napisał: abyss » 18 lis 2017, 19:32

titleDe: Niestety - raczej zapomnij o sensownym (biznesowym) cięciu 12mm MDF 50W laserem. Przy niskich mocach konieczne są niskie prędkości. Pewnie z 5mm/s. To z kolei powoduje, że brzegi są "opalone". Ciecie wielokrotne jest z kolei czasochłonne i wymaga przynajmniej akceptowalnej, powtarzalnej mechaniki, bez drgań (która się nie przesunie o te 0.5mm) i jednak większej mocy. Kolejne przeloty są możliwe - ale to czas=pieniądze. Problemem jest nie tylko grubość samego materiału jako takiego, ale także gazy spalinowe powstające w kraterze cięcia. One absorbują sporo mocy. To może nie dokładnie to samo, ale wyobraź sobie, że stoisz z latarką w nocy we mgle. Połowę słabsza latarka nie będzie oświetlała odległości o połowę mniejszej, a dużo mniej. Oczywiście kompresory pomagają - ale jednak są jakieś granice.

P.S. Do cięcia biznesowego 12mm MDF chińczykiem 100W to moim zdaniem sporo za mało. Nie, ze nie przetnie, ale chodzi o jakość produktu i wygodę. Raczej od 150W w górę bym myślał. Goście, którzy robią duże dekoracje perforowane ze sklejki 18mm używają lasera 750W CO2 (i to niemieckiego). Wtedy idzie szybko.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”