Jaka firma? Prasa krawędziowa

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
wirtualnyjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 404
Rejestracja: 09 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: PL

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#11

Post napisał: wirtualnyjan » 13 lis 2017, 20:22

A za jakie cechy polecasz tak bardzo Amadę?



Tagi:


stara_kuznia
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2012, 10:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#12

Post napisał: stara_kuznia » 13 lis 2017, 22:45

Nie upierałbym się z tym "bardzo" ale faktycznie pracuje mi się na nich najlepiej z marek z którymi miałem dotąd do czynienia. Z punktu widzenia operatora/ustawiacza sprawiają wrażenie o wiele bardziej przemyślanych konstrukcyjnie, praktyczniejszych i bardziej ergonomicznych. Nie mają może "wodotrysków", którymi kuszą handlowcy na targach potencjalnych klientów za to są "wołami roboczymi" robiącymi robotę bez zbędnych ceregieli. Amada generalnie ma mam wrażenie inną politykę rozwoju swoich produktów. Tak jak inni producenci gonią za wszelką cenę za nowoczesnością w swoich maszynach, prąc szybko do przodu co nie zawsze wychodzi na dobre, Amada wręcz "wałkuje" jeden temat, udoskonalając go, dopieszczając a wypuszczane na rynek maszyny są przemyślane i dojrzałe pod każdym względem, pracuje się na nich po prostu wygodnie. Moje osobiste odczucie podczas obsługi ich pras jest takie że w procesie projektowania tych maszyn uczestniczą ludzie, którzy znają pracę na nich od podszewki.Mam tu na myśli że poza inżynierami, konstruktorami, automatykami, elektronikami, programistami są też operatorzy przekazujący praktyczne uwagi, które są naprawdę brane pod uwagę i to czuć podczas codziennej obsługi. Wszystko jest na miejscu, pod ręką, przemyślane menu sterowników, logiczne i intuicyjne, przemyślana konstrukcja pod względem użytkowym, palce zderzaków na swego rodzaju przegubach kulowych, które podczas kolizji zwyczajnie wypinają się z jarzma i wystarczy je wbić z powrotem co zajmuje dosłownie moment to mistrzostwo świata w swojej prostocie. To ogólnie zbiór drobiazgów, które człowiekowi obsługującemu te maszyny na co dzień wydają się oczywiste do czasu aż nie przesiądzie się na inną markę gdzie zaczyna ich brakować a które zwyczajnie ułatwiają życie i można skupić się na pracy. Żeby nie było że maszyny te nie mają wad i są cudem techniki w czystej postaci, nie wierz ich bezawaryjność, każde maszyny się psują, Amady również. Potrafią dać popis o czym nie raz przekonałem się na własnej skórze ale w porównaniu do innych marek, z którymi miałem do czynienia robią to o wiele rzadziej a gdy wracają do zdrowia rekompensują komfortem pracy wszystkie niedogodności. Jeśli mogę coś doradzić, niezależnie od marki na jaką się zdecydujesz, kup maszynę z możliwie jak największą ilością sterowanych osi, to naprawdę ułatwia i i bardzo przyspiesza pracę. Ręczne ustawianie X1, X2 zajmuje wieki, warto mieć je sterowane oddzielnie, nie pojedynczą oś X ....
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

JeremiasPolska
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2017, 20:15
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#13

Post napisał: JeremiasPolska » 18 gru 2017, 20:32

Jeśli chodzi o prasy krawędziowe to jak wyżej pisali poprzednicy Trumph oraz LVD wydają się sensownym zakupem. Jest wiele polizingowywch ofert lub specjalne giełdy. Przestrzegam tylko przed zakupem "hiszpana" MEBUSA PH 40/20 chyba że nie pierwszych modeli.


marcinme
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2019, 23:53

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#14

Post napisał: marcinme » 11 sty 2019, 00:04

Witam wszystkich. Mam zamiar kupić prasę krawędziową do niewielkiej produkcji. Znalazłem coś takiego: JORDI Lleida Espana rb. 2000 typ PH 65-2500. Maszyna synchroniczna sterowana CNC E300- osie sterowane Y1; Y2; X;. Cena 52000brutto Moje pytanie czy ktoś miał styczność z takim sprzętem? Jakieś uwagi co do maszyny, sterowania. Ewentualnie jakieś propozycje w tym zakresie cenowym.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#15

Post napisał: rdarek » 11 sty 2019, 08:49

marcinme pisze:
11 sty 2019, 00:04
Ewentualnie jakieś propozycje w tym zakresie cenowym.
prasa-krawedziowa-amada-cnc-fbd8020-t97 ... da#p672189


CNC-Serwis-Poznan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2023, 15:06

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#16

Post napisał: CNC-Serwis-Poznan » 30 sie 2023, 15:26

Używana AMADA jak się trafi dobry egzemplarz ok ( a trafionych maszyn na rynku jest mrowie ) , maszyny HFB , HFBO , APX na rynku praktycznie brak części zamiennych , poza hydrauliką . Jeżeli szukać AMADY to zacząć od HFT , HFE, HFP (chociaż i tutaj zaczynają się problemy - niektóre zespoły dostępne tylkow AMADA czas oczekiwania ok 3-4 m-cy) Soft AMADA ( Operator ) opraty na Caldera DOS , troche poprzednie stulecie , padające płyty główne , problem z dostaniem zwykłych przekaźników , problem z pamięciami czasem uda się zamówić partie z chin z których 2 na 4 są sprawne . Mógłbym dużo na ten temat powiedzieć , Tureckie , otwórz szafe sterowniczą tureckiej maszyny , komponenty są nierzadko nowocześniejsze od tych montowanych w AMADACH . Są tureckie i tureckie . Nie boję się polecić BAYKALA i DURMY i niektóre modele ERMAKSANA reszta ...
Dużo pracuje z Baykalem , części dostępne z półki na polskim rynku , dużo zamienników , konstrukcja ramy Weinbrenner W środku , Yaskawa , Pilz , Schneider hydraulika Have (od ręki w Polsce) zero podzespołów tureckich , czy chińskich .

Chińczyków nie polecam . Z chińczyków lasery i owszem ale nie prasy krawędziowe , tylko niektóre mają CE i to mocno naciągane .


punch
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2023, 18:30

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#17

Post napisał: punch » 30 wrz 2023, 18:35

Witam Kolegów.

Czy coś pojawiło się na rynku chińskim z pras krawędziowych ?
Szukam krawędziarki do detali 2500 mm lub 3000 mm.
Krawędziarka musi mieć opcje robienia zaklepek (zaplaszczeni materiału), oraz musi dokładnie giąć (elementy musza być gięte w klasie średniej (dokładność 0,05mm).

Czy ktoś może coś polecić ?


allegro8228
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 92
Rejestracja: 01 wrz 2007, 08:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#18

Post napisał: allegro8228 » 01 paź 2023, 07:50

Polecam producentów dla przemysłu lotniczego, materiały do gięcia, też musi tam pan kupić.


mateocnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2022, 21:47

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#19

Post napisał: mateocnc » 01 paź 2023, 08:43

0.05mm dokładność? Będzie mega ciężko uzyskać na jakiekolwiek krawędziarce... po 1 materiał (kierunek cięcia, walcowanie) po 2 operator (raz mocniej dopchnie do zderzaka, raz tylko położy)


minipc
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2016, 07:59
Lokalizacja: PL

Re: Jaka firma? Prasa krawędziowa

#20

Post napisał: minipc » 01 paź 2023, 11:03

Najwidoczniej niezorientowany w temacie. Chińska krawędziarka z dokładnością do 5 setek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”