Czy ktoś zna firme Cromachine Zalewski-design ?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#21

Post napisał: Petroholic » 29 paź 2017, 21:09

kolego cromachine nie ma powodu do spinania :) nie znam twoich maszyn, nigdy nie miałem do czynienia z nimi i wcale ich nie krytykuję...

po prostu stwierdzam fakt, że kolega papaja27 stanowczo przesadził z opisem...

pełnoprawne frezowanie w stali z posuwem jak kolega podał to tylko na dużym, ciężkim centrum...

może twoja konstrukcja obrabia wydajnie alu i jest w stanie liznąć stal i chwała jej za to :) ale więcej bym się po niej nie spodziewał, a to co podaję to już i tak dużo :)

Pozdrawiam

Radek Marszycki 0-79trzy-97siedem-82siedem

PS 1
cromachine pisze:PS. Krytyka to żadna reklama ( ale my Polacy tak już mamy)
Nie buduję maszyn ani nimi nie handluję więc to raczej nie do mnie :)

PS 2

Tak wygląda "pełnoprawne frezowanie w stali" :

[youtube][/youtube]

PS 3

Kolega papaja27 o ile podpis nie zwodzi jest z Lublina jak ja :) Chętnie zobaczę co potrafi jego maszynka w stali jeśli wyrazi chęć :) A jeśli zrobi to co pisał to osobiście w tym temacie obiektywnym okiem zrobię ci reklamę tego co zobaczę...



Tagi:


cromachine
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:45
Lokalizacja: Olkusz

#22

Post napisał: cromachine » 30 paź 2017, 09:43

Petroholic pisze:kolego cromachine nie ma powodu do spinania :) nie znam twoich maszyn, nigdy nie miałem do czynienia z nimi i wcale ich nie krytykuję...

po prostu stwierdzam fakt, że kolega papaja27 stanowczo przesadził z opisem...

pełnoprawne frezowanie w stali z posuwem jak kolega podał to tylko na dużym, ciężkim centrum...

może twoja konstrukcja obrabia wydajnie alu i jest w stanie liznąć stal i chwała jej za to :) ale więcej bym się po niej nie spodziewał, a to co podaję to już i tak dużo :)

Pozdrawiam

Radek Marszycki 0-79trzy-97siedem-82siedem

PS 1
cromachine pisze:PS. Krytyka to żadna reklama ( ale my Polacy tak już mamy)
Nie buduję maszyn ani nimi nie handluję więc to raczej nie do mnie :)

PS 2

Tak wygląda "pełnoprawne frezowanie w stali" :



[youtube][/youtube]

PS 3

Kolega papaja27 o ile podpis nie zwodzi jest z Lublina jak ja :) Chętnie zobaczę co potrafi jego maszynka w stali jeśli wyrazi chęć :) A jeśli zrobi to co pisał to osobiście w tym temacie obiektywnym okiem zrobię ci reklamę tego co zobaczę...

Witam przy wadze około 250kg średnica freza jaką możemy użyć aby nie wchodzić w drgania rezonansowe i skutecznie pochłaniać drgania jest mocno ograniczona, dlatego do maszyn stosuję wrzeciona wysokoobrotowe a co za tym idzie o dość niskim momencie obrotowym. Dodatkowo producent nie zaleca sterowania wektorowego tylko wyłacznie skalarne w związku z tym frezowanie większymi średnicami skutkowało by zduszeniem wrzeciona.

Jednak moje testy pokazały że frezowanie fr. węglikowym 6mm 10000obr ap 6mm, ae 0,25mm posów 1500mm/min, jest możliwe a są to katalogowe parametry freza.

Obecnie jak znajdę chwilę dokończę moje wrzeciono napędzane pasem zębatym i popróbuję większe srednice frezów bo będe miał większe pole manewru obroty / moment, umieszczę film na moim kanale Youtube i dam znać na forum..

Co do filmu który przesłałeś wygląda imponująco jednak jak widać większość obróbki docelowego elementu (po prawej) jest robiona na ae max do 0.2 D, sądze że widoczne co jakiś czas pełne przejścia przy tak ekstremalnych parametrach jest to obróbka tzw. na targi bo frez długo nie pożyje, mam trochę wiosen i pamiętam jak rozwija się technologia obróbki od czasów moich praktyk w latach osiemdziesiątych do dnia dzisiejszego jednak nie widziałem poza targami aby ktoś w typowych zakładach tak frezował ale może się mylę.
Z tego co wiem podobno tak ekstremalna technologia "High Speed" jest stosowana w masowej produkcji gdzie cena narzędzi jest inaczej kalkulowana.

Oczywiście to że jest to możliwe świadczy że to sprzęt z najwyższej półki ale film traktowałbym jako pokazowy - no i najważniejsze nie jest to pierwszy lepszy węglik za 200zł!!!!.
No i mówimy o sprzęcie parę ton i pare set tys, złotych.

Obecnie jestem na etapie projektowania dużego centrum typowo do większej produkcji i innych narzędzi, jak tylko będę miał gotowe postaram się pokazać na forum.

Zapomniałem o ważnej sprawie a mianowicie sztywności, czym większa sztywność tym wyższa częstotliwość własna a na tym właśnie nam zależy więc jeżeli dopracujemy sztywność to okazuje się, że lżejsza maszyna wcale nie musi być gorsza od cięższej oczywiście w rozsądnych granicach, dlatego tak wiele czasu poświęcam na różnego rodzaju symulacjach i próbach.

Ostatnio przeczytałem artykuł w jakimś czasopiśmie branżowym o maszynie do stali z elementami z włókna węglowego maszyna miała masę elementów ruchomych kilkukrotnie mniejszą od klasycznych maszyn a parametrami mocno je przewyższała. Z resztą waga całej maszyny też była nieporównywalnie niższa.

Pozdrawiam Zalewski
Zalewski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”