Budowa systemu przesuwnego podwieszanego z silnikiem

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
kamil1991233
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:37
Lokalizacja: IR

Budowa systemu przesuwnego podwieszanego z silnikiem

#1

Post napisał: kamil1991233 » 29 wrz 2017, 14:43

Witam mam zamiar zbudować system z profili aluminiowych przesuwnych podwieszanych pod sufit.
W tym celu chciałbym wykorzystać profil aluminiowy o długosci 3.5 metra na zestawie 8 kółek poruszających sie po lini prostej od jednego konca do drugiego .
całosc zestawu który bedzie przesuwany waży około 20 kg (jak dobrać moc silniczka do prędkości przesuwania się i jak mozna by było to regulować )

Drugie moje pytanie jakiego sterownika użyć i jakiego włacznika uzyć aby po dojściu do końca szyby przełacznik zmienił stronę obrotów silnika z góry dziękuje za pomoc .



Tagi:


atlc
Posty w temacie: 2

#2

Post napisał: atlc » 29 wrz 2017, 16:22

Jeżeli chodzi o obliczenia, to możesz pobrać na telefon kalkulator inżynierski multiprojektu, tam wprowadzasz masę wózka, przyśpieszenia, prędkości, opory ruchu i dostaniesz wynik w postaci momentu obrotowego i obrotów silnika.
Jeżeli chcesz to zrobić na silniku krokowym, to możesz wykorzystać sterownik produkcji Jawo (są na allegro). Sterowniki z końcówką S w nazwie mają wbudowany generator ruchu więc mogą działać samodzielnie z krańcówkami bez dodatkowego kontrolera czy generatora impulsów. Do zmiany kierunku możesz wykorzystać przekaźnik bistabilny i krańcówki.

Ewentualnie możesz szukać sterownika do szyb samochodowych, gdzie dotarcie do pozycji krańcowej często jest wykrywane przez detekcję wzrostu prądu pobieranego przez silnik DC po dotarciu do pozycji krańcowej.


Autor tematu
kamil1991233
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:37
Lokalizacja: IR

#3

Post napisał: kamil1991233 » 29 wrz 2017, 20:03

niestety programu nie mozna pobrać a szkoda co do reszty sie zastosuje


atlc
Posty w temacie: 2

#4

Post napisał: atlc » 29 wrz 2017, 20:22

Tego nie można pobrać? -> https://play.google.com/store/apps/deta ... rojektCalc
To na telefon z androidem.

Poszukaj jeszcze w google "mostek H na przekaźnikach". Też się może przydać.


Autor tematu
kamil1991233
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:37
Lokalizacja: IR

#5

Post napisał: kamil1991233 » 29 wrz 2017, 22:03

juz mam mam :) dziekuje

[ Dodano: 2017-09-30, 00:04 ]
niestety chyba zrezygnuje z tego niestety jest to dla mnie czarna magia na wykonanie takiego czegoś manualnie nie problem ale wysterowanie tego i podłaczenie pod płytkę aby była płynna regulacja obrotów jak i kierunek prawo lewo na przełaczniku kontaktowym szukam patrze i czarna magia ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”