minimill Haasa?

Dyskusje na temat maszyn HAAS

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#11

Post napisał: jasiu... » 28 cze 2015, 20:20

http://diy.haascnc.com/sites/default/fi ... y_2014.pdf - przejrzyj. Moim zdaniem nie trudno, możesz dxf wykorzystać czasem.



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#12

Post napisał: WZÓR » 28 cze 2015, 20:30

TomRoj pisze:....Konkretnie mam zamówienia na wykrojniki i pasowanie pomiędzy stemplem,a matrycą jest bardzo małe 0.03-0.04mm. Jeżeli będzie większe bądź za małe element nie będzie wycinał. ...
Jakie to Ty wykrojniki robisz , że w takich tolerancjach jedziesz.
.... , od lat zajmuję się wykrojnikami , ale takiej śruby na tolerancji luzu pomiędzy stemplem , a matrycą nie robię.
TomRoj pisze:...
Mam drążarkę drutową co prawda polskiego producenta,ale mam. Dokładność możliwa do uzyskania to 0.02mm. Mógłbym pasować matryce wycięte na druciarce do stempla z frezarki,ale chciałbym mieć możliwość wykonania całego kompletu na frezarce.
Tak czy inaczej na moim wiekowym sprzęcie mogę zapomnieć o takich dokładnościach dlatego potrzebuję nowej frezarki,która mi w tym pomoże.

Panowie i jeszcze jedna sprawa-czy trudno opanować programowanie na Haasie? Nigdy dotąd nie miałem z nim styczności.
Taką?

http://www.zapbp.com.pl/

Haas jest łatwy do opanowania i w obsłudze potem.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
TomRoj
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2015, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: TomRoj » 28 cze 2015, 20:51

WZÓR pisze:
TomRoj pisze:....Konkretnie mam zamówienia na wykrojniki i pasowanie pomiędzy stemplem,a matrycą jest bardzo małe 0.03-0.04mm. Jeżeli będzie większe bądź za małe element nie będzie wycinał. ...
Jakie to Ty wykrojniki robisz , że w takich tolerancjach jedziesz.
.... , od lat zajmuję się wykrojnikami , ale takiej śruby na tolerancji luzu pomiędzy stemplem , a matrycą nie robię.
TomRoj pisze:...
Mam drążarkę drutową co prawda polskiego producenta,ale mam. Dokładność możliwa do uzyskania to 0.02mm. Mógłbym pasować matryce wycięte na druciarce do stempla z frezarki,ale chciałbym mieć możliwość wykonania całego kompletu na frezarce.
Tak czy inaczej na moim wiekowym sprzęcie mogę zapomnieć o takich dokładnościach dlatego potrzebuję nowej frezarki,która mi w tym pomoże.

Panowie i jeszcze jedna sprawa-czy trudno opanować programowanie na Haasie? Nigdy dotąd nie miałem z nim styczności.
Taką?

http://www.zapbp.com.pl/

Haas jest łatwy do opanowania i w obsłudze potem.

Mariusz.
Dokładnie tej firmy drążarka.
Wykrojniki do wycinania bardzo cienkiej folii aluminiowej i plastikowej jednocześnie przy wysokiej temperaturze. Niestety jeszcze nie robię tylko zlecam , gdyż na mojej frezarce nie jestem w stanie tego wykonać. Zakład , który robi to dla mnie używa właśnie Haasa.


grzeszko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:36
Lokalizacja: Tarnów

#14

Post napisał: grzeszko » 19 wrz 2017, 18:02

witam, odgrzebie temat mili milla. jakim wiertłem największym mozna tam wiercić? my wiercimy płytkowym fi 25 2xD daje rade ale większego sie już raczej nie da założyc? pozatym zauważyłem dziwna przypadłośc, nie zawsze występuje, otóż czasem sama zmniejsza posów i później wraca do 100%, jak np frezuje lub wierce, obciązenie wrzeciona przy wierceniu 70 proc przy frezowaniu 50%
dopiero się uczę

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#15

Post napisał: maz » 19 wrz 2017, 18:44

jak wiercisz z wycofywaniem, to nie wraca po wycofaniu do punktu wiercenia, tylko 2mm przed ostatnią pozycją. Takie chyba jest standardowe ustawienie. Da się to zmienić. Nie pamiętam parametru
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#16

Post napisał: WZÓR » 19 wrz 2017, 19:22

grzeszko pisze:witam, odgrzebie temat mili milla. jakim wiertłem największym mozna tam wiercić? my wiercimy płytkowym fi 25 2xD daje rade ale większego sie już raczej nie da założyc? ....
Ja bym z większym na Miniaku już się nie siłował.
Szkoda maszyny.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


grzeszko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:36
Lokalizacja: Tarnów

#17

Post napisał: grzeszko » 19 wrz 2017, 20:14

maz pisze:jak wiercisz z wycofywaniem, to nie wraca po wycofaniu do punktu wiercenia, tylko 2mm przed ostatnią pozycją. Takie chyba jest standardowe ustawienie. Da się to zmienić. Nie pamiętam parametru
nie wiem o czym ty teraz do mnie piszesz, wiercenie z wycofywaniem to funkcja G83, ja mówie o czym innym, pije raczej do tego co wyżej napisane o monitorowanie obciążenia narzędzi
dopiero się uczę


kamaz82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2012, 09:59
Lokalizacja: Brzeziny

#18

Post napisał: kamaz82 » 21 wrz 2017, 12:11

Witam my też kiedyś zastanawialiśmy się co wybrać i wybór padł na minimila ale przedstawiciel który do nas przyjechał stanowczo odradzał go jeśli ma być obrabiana twarda stal więc kupiliśmy vf1 i powiem że daje rade. Obrabiamy stal nc11 lv nc10 na wykrojniki czasami po hartowaniu,odpowiedni frez i idzie.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”