Rysunki elementu do wtrysku z zatopionymi złączami

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Freeway
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 27 sie 2014, 08:16
Lokalizacja: Białystok

Rysunki elementu do wtrysku z zatopionymi złączami

#1

Post napisał: Freeway » 01 wrz 2017, 18:04

Hej,

Czy ktoś mógłby mnie zainspirować i dać do myślenia odnośnie problemu?

Jak podejść do rysunków elementu z tworzywa który ma w sobie zatopione złącza elektryczne? Wrzucam zdjęcie by było widać o co mi chodzi. Nie będę owijał, chyba zbyt ambitnie podszedłem do aplikowania do pracy i jako zadanie do rozmowy dostałem detal do przerysowania w 3D + wszelakie rysunki techniczne. Detal jest do wtrysku i o ile detal w 3D już zrobiłem o tyle jak ugryżć te połączenie plastik-metal nie mam pojęcia. Detal z innej strony ma też tulejkę metalową, ale ona moim zdaniem montowana jest po wtrysku, wbijana. Zaś złącza są wtopione i nigdy na oczy nie widziałem jak się produkuje takie detale, a co za tym idzie jak to przełożyć na rysunki.

Po linii łączenia połówek detalu tez nie mogę zrozumieć kiedy i jak umieszczane są złącza.
O ile do tematu podejdę słusznie i pokażę to co potrafiłem zrobić, o tyle sam ten problem siedzi mi w głowie i chciałbym się czegoś dowiedzieć nawet z samej ciekawości.
Załączniki
20170901_174517.jpg



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 01 wrz 2017, 20:12

Do otwartej formy wkłada się blaszki. Forma się zamyka i je przytrzymuje w miejscach gdzie nie ma plastiku na stykach. Pozostała przestrzeń jest wypełniana tworzywem podczas wtrysku.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


bartoszmista
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: bartoszmista » 01 wrz 2017, 21:48

Dokładnie tak jak wyżej, zresztą podobnie wykonuje się detale metalowo-gumowe. Ale niestety szczegółów nie podam. Technologia tajne / poufne :mrgreen: Na internetach może coś więcej będzie, jakby tak szukać po wyrobach... Swoją drogą ciekawe zadanie dostałeś... bo też raczej na studiach mało o tym. W większości właśnie w pracy się człowiek "specjalizuje". Ja bym nic nie robił... może jakieś cwaniaki, sami nie wiedzą i chcą projekt za darmo :mrgreen:


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

#4

Post napisał: balbini » 01 wrz 2017, 23:17

bartoszmista pisze:Dokładnie .... może jakieś cwaniaki, sami nie wiedzą i chcą projekt za darmo
Jak wszyscy cwaniaczkowie żebrząc na tym forum o tzw "pomoc" :razz:


Autor tematu
Freeway
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 27 sie 2014, 08:16
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: Freeway » 02 wrz 2017, 08:49

Dzięki za info. No niestety zadanie raczej mnie przerasta więc trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i zacząć od niższych szczebli :)

Firma wiedzieć wie, bo projektują i produkują takie rzeczy. Widocznie szukają kogoś od pierwszego dnia samodzielnego z dużym doświadczeniem.


bartoszmista
Posty w temacie: 2

#6

Post napisał: bartoszmista » 02 wrz 2017, 11:09

Tak na serio to ja bym się nie poddawał... Tylko śmieszą mnie takie wymagania pracodawców. Jeśli masz odpowiednie wykształcenie plus potrafisz obsługiwać CADa (3D) plus umiesz wykonywać dokumentację to powinno wystarczyć. No chyba że bardzo nabajerowałeś w CV :mrgreen:

Rysunki blaszek pewnie już masz plus ich technologia (np. wypalane i gięcie lub tłoczenie). Rysunki elementu z tworzywa też ponoć masz, jak piszesz. Cały problem teraz w technologii wtrysku i konstrukcji tej formy (bo myślę że to też trzeba zrobić). Trzeba tak zaprojektować formę żeby można było mocować jakoś te blaszki.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#7

Post napisał: maz » 02 wrz 2017, 17:57

Podeślij na PW lepszą fotkę, to Ci napiszę co trzeba ;)
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”