Archiwalne złożenie/części/rysunki


Autor tematu
wirtualnyjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 404
Rejestracja: 09 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: PL

Archiwalne złożenie/części/rysunki

#1

Post napisał: wirtualnyjan » 16 sie 2017, 10:51

Witajcie,

Mam problem, ponieważ będę zmieniał złożenie ale chciałbym zostawić sobie w razie czego starą jego wersję. Gdy kopiuje cały folder do innej lokalizacji to pliki części i złożeń są niezależne. Każda zmiana pliku oryginalnego nie zmienia mi plików z tzw "Archiwum" ale... rysunki płaskie części z sekcji archiwum cały czas odnoszą się do tych oryginalnych plików a nie tych części które przekopiowałem do innego folderu. Teraz wprowadzając zmiany w nowym złożeniu powodują że płaskie rysunki z archiwum też się zmieniają razem z nimi, a pliki części i złożeń z archiwum są niezmiennie stare.

Co zrobić żeby płaskie rysunki odnosiły się do części z nowego folderu archiwum? Wiem, że mogę w każdym rysunku podmienić plik części na nowy (z tego folderu archiwum) ale czy muszę to robić dla każdej części złożenia? Zajęło by mi to wieki :(



Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 16 sie 2017, 14:07

Robi się to plikiem przenośnym (albo kiedyś SW Explorerem). Na pewno nie z poziomu Win.

Poza tym należy jak ognia unikać takich samych nazw plików, ponieważ w przytoczonej sytuacji bardzo często chcemy otworzyć stary projekt i nowy.

A w ogóle to służy do takich celów PDM...

Polecam też Kopiowanie złożeń ze zmianą nazw plików ze str: http://solid-szkolenia.pl/?k=do_pobrania
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”