Darmowe pliki ram CNC

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#11

Post napisał: IMPULS3 » 22 cze 2017, 07:30

strikexp pisze:Bo w sumie to mi potrzebne jedynie do testów posuwu drążarki elektroerozyjnej.
strikexp pisze:Tzn czy da się uzyskać taką sprawność, że może konkurować ekonomicznie z frezarką/plazmą/laserem/watejet.
Czy Ty zakladasz te tematy po coś czy tylko aby pisać glupoty. Chyba zaden Twój temat nie jest skończony (a jest ich kilka) a poziom fantazji przekracza chyba wszystko co bylo na tym forum do tej pory. :mrgreen: Zalóż od razu temat o jakis statkach kosmicznych, przynajmniej w jednym temacie wtedy będziesz mógl zmieścicić wszystkie swoje fantazje. :mrgreen:



Tagi:


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: strikexp » 22 cze 2017, 08:29

pukury pisze: gorzej ze sterowaniem przerwą między materiałem a elektrodą.
Dlatego od razu chcę robić to numerycznie. I nie bawić się generatory ale samemu wyzwalać impulsy o konkretnej mocy.
Przypuszczam że tak to jest robione w (nielicznych) maszynach przemysłowych.
Popróbuję to będę wiedział. Na razie to odległy temat, raczej na długie zimowe wieczory.

pukury pisze: niestety - smród nafty był nie do zniesienia i - szafa :lol:
Wiele konstruktorów stosuje wodę destylowaną jako izolator. Tyle tylko że wtedy są poważne problemy z korozją i zanieczyszczeniami.


antybeton
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 17 lis 2016, 22:59
Lokalizacja: Gżdawa

#13

Post napisał: antybeton » 23 cze 2017, 00:22

strikexp pisze:...moglibyście zacząć planować z wyprzedzeniem. Na części do falownika z aliexpress czekam już ponad 3 miesiące :wink:
Chciałbym planować z wyprzedzeniem. Chociaż podaj jakie części są potrzebne. Schemat, cokolwiek konkretnego.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#14

Post napisał: upanie » 23 cze 2017, 01:16

IMPULS3 a ja to już nawet polubiłem - śmieszno bywa :mrgreen:
Normalnie już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka tego serialu :wink:
I tak kołacze się we łbie: na co tym razem wpadnie nasz geniusz?
czilałt...

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: Yarec » 23 cze 2017, 01:31

strikexp, "z moją wiedzą o mechanice to narysuję ramę a wyjdzie krzesło" a powinna być szubienica za te "dyrdymały", weź się za lekturę lub kopanie rowów !
IMPULS3 - "Ty zakladasz te tematy po coś czy tylko aby pisać glupoty" - TAK (nawet moderator to widzi i zaczyna łysieć ze zgrozy !
upanie - wpadnie na koncepcję urządzenia do lewatywy CNC z prądami wirowymi o napięciu stało-zmiennym o bezpiecznym napięciu 110 A (tak żeby nie powstawały wibracje przy zagłębianiu prasy mimośrodowo-parowej . . . .

[ Dodano: 2017-06-23, 02:07 ]
Ale to bije poprzednie: "ale samemu wyzwalać impulsy o konkretnej mocy" bo "Wiele konstruktorów stosuje wodę destylowaną jako izolator." - AMEN
(czy Któryś z Kolegów ma pożyczyć mi trumnę CNC ?)
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#16

Post napisał: InzSpawalnik » 23 cze 2017, 05:48

Dajcie szanse koledze ! Nie drwijcie sobie bardzo was prosze !
Kiedys tak jak Wy teraz nabijali sie z pomyslow Tesli, Edisona a nawet Kopernika.
I co ? Nie jezdzilibysmy teraz Teslami, uzywali swieczek i wciaz slonce kreciloby sie wokol ziemi.
To co kolega to wprowadzil na to forum to swieze pomysly, niekonwencjonalne podejscie do techniki ba nawet nagiecie zasad fizyki :)
A ja widze swiatelko, kpncepcja jest taka zeby metoda termitowa wytworzyc maszyne cnc z grzalka tytanowa. Napiecie 110V na obudowie ? W statku kosmicznym zbudowanym przez kolege strike ktory ma uratowac ludzkosc dzieki innowacyjnym wodnym izolatorom i mikrotokarce powstanie calkiem nowa multi-ψarduinowa koncepcja fali grawitacyjnej i paliwo z burakow. Wszak elektrownie wiatrowe wogole nie szkodza :)
Kiedys w dawnych czasach byl taki Newton i tez mial pomysly ( po bliskich spotkaniach z jablkami ) i tez jego wspolczesni nie byli w stanie ogarnac jego innowacyjnosci, byc moze mamy do czynienia z reinkarnacja slynnego naukowcy wlasnie tu wlasnie na tym oto forum. Docenmy to :)


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#17

Post napisał: upanie » 23 cze 2017, 09:05

No ale popatrz na godziny naszych wpisów. Nocki zarywamy żeby przeczytać nowe pomysły i docenić ich innowacyjność :mrgreen:
czilałt...


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#18

Post napisał: strikexp » 23 cze 2017, 11:17

Przypominam że tematem jest darmowy plik ramy ze sklejki. Coś na zasadzie open source.
Ale jak już zauważyłem, co niektórzy bardziej są zainteresowani pisaniem"nie da się" :wink:

Yarec pisze: [ Dodano: 2017-06-23, 02:07 ]
Ale to bije poprzednie: "ale samemu wyzwalać impulsy o konkretnej mocy" bo "Wiele konstruktorów stosuje wodę destylowaną jako izolator." - AMEN
(czy Któryś z Kolegów ma pożyczyć mi trumnę CNC ?)
Tak, impuls określa się energią a nie mocą. Jak ktoś nie ma się czego czepić, to się czepia że zamiast dżula ktoś użył jednostki pochodnej J/s. Jakby to zmieniało sens zdania...
Ale zauważyłem że Ty lubisz się wypowiadać w tematach elektrycznych. O których masz wybrakowaną wiedzę, tak jak zdaje się wczoraj pisałeś że sterowanie triakiem i PWM to zupełnie co innego.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#19

Post napisał: IMPULS3 » 23 cze 2017, 12:07

upanie pisze: a ja to już nawet polubiłem - śmieszno bywa :mrgreen:
No bywa, bywa, ale czy warto? :)
Yarec pisze: (nawet moderator to widzi i zaczyna łysieć ze zgrozy !
Moderator to też zwykly użytkownik forum :) nic wiecej, a ja to raczej osiwieje do reszty niż wylysieję, ;)
strikexp pisze:Ale jak już zauważyłem, co niektórzy bardziej są zainteresowani pisaniem"nie da się" :wink:
No wiesz, sam sobie zaslużyleś na takie traktowanie. :) I po częsci sam sobie robisz krzywdę, bo jak faktycznie zadasz kiedyś ważne dla siebie pytanie to nikt nie będzie traktowal Ciebie poważnie.
strikexp pisze:Przypominam że tematem jest darmowy plik ramy ze sklejki. Coś na zasadzie open source.
Tyle ze nawet jak dostaniesz coś takiego to i tak będziesz musial gdzieś to zlecić aby bylo wycięte równo. A gdybyś przestla bujać tylko naprawdę chcial to zapewne byś kupil tą jedną oś gdzieś z ogloszeń bo troche tego się pojawia i jest gotowe do pracy, trzeba tylko zalożyć silniczek i tyle. :)

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#20

Post napisał: Yarec » 23 cze 2017, 13:10

strikexp - ".. w tematach elektrycznych. O których masz wybrakowaną wiedzę.." - dziękuje za uznanie, postaram się nie dopisywać do Twoich tematów/postów.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”