Buty robocze

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

diodaelektroda
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2011, 00:59
Lokalizacja: Kraków

Re: W jakich butach chodzicie w pracy?

#21

Post napisał: diodaelektroda » 28 kwie 2017, 00:42

WZÓR pisze:Z racji z tego , że w ciągu dnia sporo czasu spędzam w pracy , przy maszynie mam zamiar pozbyć się badziewia jakie teraz noszę i zainwestować w to :

http://www.bhp-sklep.com.pl/produkt/san ... 993_8-t905

... , po mału nogi (a raczej stopy) siadają i chcę sobie trochę ulżyć.
Co sądzicie o moim wyborze , może macie swoje typy i podpowiecie jaki sandał / but będzie lepszy ?

Mariusz.
Ja tego typu butow nie lubie bo wiory mi wpadaja do srodka, do pracy przy maszynach wole buty wysokie i pelne .



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#22

Post napisał: Bri » 26 maja 2017, 11:25

Demary, polecam.
A po biurze własne mokasyny z dajśmana

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Buty robocze

#23

Post napisał: adam Fx » 23 lut 2018, 18:49

Keston pisze: Keston
ale do jakiej roboty? Ja robię na takiej frezarce że mi buty przeciekają i od lat jest problem z BHP że często zmieniamy obuwie
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Buty robocze

#24

Post napisał: WZÓR » 24 lut 2018, 14:53

adam Fx pisze:
23 lut 2018, 18:49
Keston pisze: Keston
ale do jakiej roboty? ....
Do żadnej.
@Keston wrzucając link nie wskazał konkretnego modelu buta.
..... , chyba że chce we wszystkich chodzić. :mrgreen:
P.s.
Korzystając z okazji.
...... , ja w końcu w tych butach śmigam.
http://www.bhp-sklep.com.pl/produkt/san ... 455_8-t897

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


baniok
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 19 wrz 2015, 00:34
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Buty robocze

#25

Post napisał: baniok » 24 lut 2018, 15:20

przerabiałem sporo butów roboczych, trafiłem na te i nie chce widzieć innych
https://www.narzedziak24.pl/polbuty-rob ... print.html


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Buty robocze

#26

Post napisał: jasiu... » 24 lut 2018, 18:03

baniok pisze:
24 lut 2018, 15:20
przerabiałem sporo butów roboczych
Tylko że po pierwsze, nie widzę tutaj nazwy producenta. Po drugie, nie pisze w jaki sposób są zabezpieczone palce (wkładka stalowa, czy z kevlaru?). Po trzecie, ja uważam, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jeśli sprzedawca zachwala, że półbuty są do pracy "na stanowiskach jak: hurtownie, stacje benzynowe, składnice paliw, magazyny, zakłady produkcyjne oraz przy pracach wykończeniowych związanych z budownictwem." to ja nie bardzo wierzę, że buty na stację benzynową nadają się tam, gdzie się czasem nadepnie na wiór. No i opinie widać, że moderowane, niczego nie wnoszące. Nikt nie pisze, w jakich warunkach tych butów używa, więc prawdopodobnie sam sobie właściciel te opinie napisał.

Po prostu sceptyczny jestem wobec wyrobów ochronnych z Chin. Ma toto jakieś dopuszczenie? TÜV, inny certyfikat? To czemu nie napisano, nie podano numeru, nie załączono zdjęcia certyfikatu. To bardzo ważne.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Buty robocze

#27

Post napisał: Zienek » 24 lut 2018, 23:29

Ja kupuję Base Protection.
Tak wygodnych butów, jak ten mój model, to chyba nigdy pum czy adidasów nie miałem.

https://www.baseprotection.pl/htm/0151.htm

Ja ogólnie nie mam z zapachami problemów, ale te były testowane w różnych gorących warunkach i nie zaiwaniają, jak targ rybny.


baniok
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 19 wrz 2015, 00:34
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Buty robocze

#28

Post napisał: baniok » 25 lut 2018, 12:49

jasiu... pisze:
24 lut 2018, 18:03
baniok pisze:
24 lut 2018, 15:20
przerabiałem sporo butów roboczych
Tylko że po pierwsze, nie widzę tutaj nazwy producenta. Po drugie, nie pisze w jaki sposób są zabezpieczone palce (wkładka stalowa, czy z kevlaru?). Po trzecie, ja uważam, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jeśli sprzedawca zachwala, że półbuty są do pracy "na stanowiskach jak: hurtownie, stacje benzynowe, składnice paliw, magazyny, zakłady produkcyjne oraz przy pracach wykończeniowych związanych z budownictwem." to ja nie bardzo wierzę, że buty na stację benzynową nadają się tam, gdzie się czasem nadepnie na wiór. No i opinie widać, że moderowane, niczego nie wnoszące. Nikt nie pisze, w jakich warunkach tych butów używa, więc prawdopodobnie sam sobie właściciel te opinie napisał.

Po prostu sceptyczny jestem wobec wyrobów ochronnych z Chin. Ma toto jakieś dopuszczenie? TÜV, inny certyfikat? To czemu nie napisano, nie podano numeru, nie załączono zdjęcia certyfikatu. To bardzo ważne.
W sumie to może w pośpiechu wrzuciłem pierwszy link z brzegu z tymi butami bez jakiegoś zamiaru reklamy, tylko żeby zobrazować.
Tu link do strony "producenta" http://www.kegel.com.pl/pl,produkt,353-

Buty mam dwa lata, w większości używane po 10 godzin dziennie przy mechanice samochodowej i pracy z maszynami.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Buty robocze

#29

Post napisał: jasiu... » 25 lut 2018, 15:24

No wchodzę w Normy/Certyfikaty i nic mi się nie chce otworzyć. Czyli są certyfikaty, czy nie są.

A czemu to takie ważne. Każdy pracownik jest ubezpieczony, ale w tym ubezpieczeniu jest jeden warunek. Musi stosować certyfikowany sprzęt ochrony osobistej, a buty do tej grupy należą. Ja wiem, że uzyskanie certyfikatu kosztuje. Niestety, jeśli ktoś decyduje się na wejście w branżę ochrony BHP musi te koszty ponieść. Inaczej inspektor pracy może się czepiać.

Ja swoje po roku muszę zmieniać. Inaczej, gdyby mi się coś stało, a but by nie wytrzymał, moja wina. Za buty płaci firma, jeśli ktoś ma swoją firmę, odlicza buty jako koszty.


zozka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2018, 20:58

Re: Buty robocze

#30

Post napisał: zozka » 20 kwie 2018, 22:45

Buty robocze to temat rzeka. Na pewno powinny być dostosowane do pracy jaką wykonujemy, bo ich głównym zadaniem jest chronić stopę i nogę przed urazami i działaniem szkodliwych substancji czy ekstremalnych temperatur. W tym wpisie: https://news.wurth.pl/2018/03/buty-robocze-i-ochronne/ garść porad jak takie obuwie najlepiej wybrać. Pracujemy najczęściej osiem godzin więc musimy wybrać jakie obuwie które zapewni nam komfort w ciągu całej pracy. Zaleca się, żeby obuwie było o pół centymetra dłuższe niż stopa, dzięki temu nawet jeśli stopa trochę spuchnie w ciągu dnia nadal bez problemu będziemy mogli w nich pracować.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”