Nie jestem super ekspertem w kwestiach technicznych co do "komputerów". Ale coś tam liznąłem tematu i nie uważam żebym nie odróżniał mikrokontrolera od innych "wynalazków". Wszystko działa w podobny sposób więc upraszczam ponieważ to jest forum dla mechaników.
Odnośnie timerów, w systemie operacyjnym działa to inaczej. Priorytetem jest zawsze działanie OS a nie timery programów. Ale jeśli są potrzebne to istnieją owszem. Sprawdziłem, dla Cortex-A7 które siedzi w NanoPi NEO wygląda to tak:
http://infocenter.arm.com/help/index.js ... IGHII.html
O przerwaniach na linux:
http://students.mimuw.edu.pl/SO/LabLinu ... ndex2.html
O wydzielaniu 1 rdzenia na program sterujący:
http://stackoverflow.com/questions/9072 ... my-process
Nie wiem czego nie zrozumiałem z timerami według Ciebie. Ale biorąc pod uwagę jak rozległym tematem są przerwania pod linuxem, to wolę nie wnikać

Co do ARM to sie zgodzę że byłyby tutaj idealne. Ale to nie moja działka pomimo że mam programator od dawna. Jednak już na wstępie myślałem aby program był przenośny na Arduino z ARM.
Co do NanoPi NEO, jakiego systemu operacyjnego używałeś że dajesz takie wnioski?
Na Linux da sie wszystko, tylko trzeba się dogrzebać do informacji jak to zrobić.
Ale ilość bitów większa, poczytaj jak działa mikrokontroler Intel 8080 na przykładzie programów asemblerowych. To jest podstawowa tematyka na studiach i pozwala zrozumieć o co chodzi z tymi bitami.Avalyah pisze:taktowanie oczywiście wciąż niższe[/URL]
Jak dobry programista i dokumentacja, to wychodzi poślizg góra 20%. Na ogół w dół a nie w góręYogi_ pisze:Na to akurat jest wzórupanie pisze:Nie chce mi się już więcej pisać bo na pewno Cie nie przekonam. Na koniec dodam tylko, że program miałeś napisać w kilkadziesiąt minutczas podawany przez programistę należy pomnożyć przez dwa i przyjąć jednostkę bezpośrednio wyższą
Jak często sam tak miałeś?

Jednak jak masz zadanie na 60min a zadzwoni Ci telefon to już masz poślizg 25%

A ja w sumie to pisałem obsługę enkodera kilkadziesiat minut. Tylko na kombinacje z wyświetlaczem straciłem ze 4h. I nie chodziło wcale o wyświetlenie danych.
Temat rzeka, są o tym grube książki więc po co pisać kolejną.
A jesteśmy na spotkaniu projektowym, czy przy luźnej rozmowie o czymś robionym za darmo?upanie pisze:Coś takiego pokazuje jakim leszczem jest ten kto tak pisze.

Kilkadziesiąt minut to minęło zanim wygrzebałem Arduino z szafy (nie mam miejsca w bloku), rozpakowałem wyświetlacz z paczki pocztowej i zebrałem resztę drobnicy.
@pukury
Tak to właśnie ma działać, tylko kasowanie luzów muszę jeszcze dodać. Zdecydowałem że wynik będzie miał zakres +/-999.9999mm.
@Yogi_
Może i nawpieniałem się z tym prostackim wyświetlaczem. Ale przynajmniej jest na tyle prosty że łatwo zrobić wiekszy odpowiednik samemu.
Największy wyświetlacz LED 7-segmentowy widziałem na przepompowni wody w centrum Warszawy. Pamięć zawodzi, ale był jakoś pomiędzy rozmiarem szklanki a puszki piwa
