Pomocy!!!

Plotery tnące

Autor tematu
gosciujasniak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2007, 19:51
Lokalizacja: Wągrowiec

Pomocy!!!

#1

Post napisał: gosciujasniak » 12 paź 2007, 11:33

Witam, przepraszam z gory ze moze w nie odpowiednim dziale zamiescilem moj temat.
Poszukuje maszyny do cięcia szyn kolejowych która wycinała, odpalała by główke szyny.
Prosze o pomoc czego najlepiej uzyć (laseru, plasmy, moze jakiejs maszyny ... ) narazie zmuszony jestem do cięcia jej palnikiem. Jestem skory zainwestowac w ten biznes lecz nie mam pojecia czym to najlepiej i najtaniej zrobic. Z gory dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika

abusee
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:52
Lokalizacja: Czestochowa

#2

Post napisał: abusee » 19 paź 2007, 10:53

Hmm...
A palnikiem nie wychodzi ? Z tego co rozumiem nie istotna jest powierzchnia - idzie o to byle odciac "glowke". Tniesz je wstepnie na odcinki czy stosunkowo dlugie palisz ?
Moze duzo gazu wychodzi i ekonomia sie klania, ale moze masz nieodpowiedni palnik i sklad mieszanki ? (do palenia stosuje sie inne palniki duzy "dmuch")

a maszynka?

stol z rolkami i palnik (gaz/plazma)z regulacja wysokosc - wkladasz szyne i pchasz. niczego wiecej chyba nie potrzebujesz i tak ktos to bedzie musial odebrac i gdzies przeniesc a wiec i moze podac. Jezeli chodzi o to o czym mysle to elektroniki CNC nie ma potrzeby pchac, chyba ze demontujesz D29 131

SAS


Autor tematu
gosciujasniak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2007, 19:51
Lokalizacja: Wągrowiec

#3

Post napisał: gosciujasniak » 19 paź 2007, 12:45

palnikiem wychodzi lecz jest to czasochłonny proces:) w 8h ok. 5t szyny. "głowke" tne na odcinki ok. 3,5m a reszte w postaci teownika na odcinki 0,5m. Używam gazu propan-butan i tlenu. Zuzycie tlenu jest bardzo duze okolo kosz na dzień. Szukam sposobu zeby zminializowac mozliwie koszty i poprawic wydajność. Mam plazme lecz jeszcze nia nie probowałem ciąć.

Awatar użytkownika

abusee
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2007, 18:52
Lokalizacja: Czestochowa

#4

Post napisał: abusee » 22 paź 2007, 10:11

To trzeba spróbować, jak będzie szybciej/taniej to z dwóch szyn zrobiłbym tor do tego opatrzył ośki z kólkami aby pasowały wrzucał szyny i pchał.

Głowica plazmy na prowadnicy, aby po odpalaniu główki dało się ją co zamierzony odcinek ruszyć lewo/prawo aby odpalić na odcinek, potem znowu na środek i byle do przodu.

Jak zadziała (a zadziała o ile plazma mocą nastarczy)można pokusić sie o prosta automatykę typu zderzak, czujnik, 2 silniki jeden do posuwu a drugi choćby od wycieraczek z przekładnią najprościej na mimośrodzie aby napędzał dysze lewo/prawo i po obrocie wracał na środek - najlepiej z auta z regulacja prędkości wycieraczek - gotowa automatyka :) )

Znajomy opowiadał mi o czymś takim, gdzie zamocowane były dwie głowice jedna za drugą o ok 100 mm pod katem tak ze w rzucie na płaszczyźnie tworzyły V - do palenia grubych blach na mosty(do 200mm) od razu wychodziła faza pod spaw.

Taki tartak tyle ze do stali.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#5

Post napisał: pop9 » 01 lis 2007, 15:03

A jakby tak szczpieac szyny do siebie podstawami, i dwa palniki gazowe do tego??

Chyba ze wolisz plazme na powietrze to nie ma zanczenia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”