Recenzja (Przestroga) tanie-cnc model Super Hobby Line V2.

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#31

Post napisał: upanie » 05 lut 2017, 14:43

Zabolało Cię sformułowanie "cwaniak". A co powiesz na to? :
Jesteś typowym przykladem cebulaka przypierdalka więc ciagnij się i nie zanudzaj innych swoją egzystencja.
Skończmy z tym bo to nie ma sensu. Panie moderator waniszem to ;)


czilałt...

Tagi:


Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 13
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#32

Post napisał: tomar666 » 05 lut 2017, 16:05

upanie pisze: Skończmy z tym bo to nie ma sensu. Panie moderator waniszem to ;)
No poniosło mnie i jeszcze raz przpraszam ;) nie ma co się licytować. Moderatora proszę o sprzątanie.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#33

Post napisał: bartuss1 » 05 lut 2017, 17:43

hehehe, po co sprzatac ciekawa kłotnie? malo tu cwaniaków jest? a co drugi to wiekszy profesjonalista, jednak zamiast cos pokazywac to za panienki pruderyjne robią które na slowo na k robię wlekie oczy i sie baaardzo obrazają. czasem trzeba byc chamem, bo inaczej nie dociera.
przyklad z mojej strony - nie tak dawno skłądalem do kupy plazme w świdnicy - inwektywy leciały cały czas, bo ludziki po porstu miały ubogie slownictwo, jendakże emocjonalnie wyrażanie się ponoc świadczy o prawdomowności i szczerych informacjach ze strony czy to pytającej czy odpowiadającej. Taka to nasza polska kultura i niech nikt nie wmawia ze jest inaczej.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#34

Post napisał: pitsa » 05 lut 2017, 21:00

Jaki polecacie smar do pasków zębatych żeby nie trzeszczały?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 13
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#35

Post napisał: tomar666 » 05 lut 2017, 22:00

pitsa pisze:Jaki polecacie smar do pasków zębatych żeby nie trzeszczały?
Wazelina techniczna? :D Proszę wybaczyć pomysłowość noob'a ale nie sądziłem że takie coś się robi :)


tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 25
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#36

Post napisał: tanie-cnc » 06 lut 2017, 05:39

Witam serdecznie.

Pozwolę sobie na odpowiedz z przytoczeniem kilku linków, za co mam nadzieje moderator nie będzie na mnie zły.

Przykro mi, że Klient nie zadał sobie odrobiny trudu, aby w ogóle poinformować mnie o kłopotach z jakimi przyszło mu się zmierzyć.
Każdy Klient posiada gwarancję.
Klient ma prawo, a nawet obowiązek zgłaszać wszelkie roszczenia do Producenta, a nie do Forum CNC.
W miarę możliwości staram się rozwiązywać wszystkie problemy na drodze polubownej.
Nie ulegam szantażom i groźbom Klientów, które wynikają z ponad prawnych roszczeń, tudzież niewiedzy z zakresu tematyki CNC.


1. Założenia konstrukcyjne maszyn TANIE-CNC:

- wykonać najtańszą, niezawodną konstrukcje CNC w Polsce
- stosować rozwiązania konstrukcje minimalizujące koszty budowy
- stosować rozwiązania konstrukcyjne sprawdzające się w praktyce
- maszyna ma obrabiać większość dostępnych materiałów
- maszyna nie ma być demonem prędkości, a ma poprawnie frezować w/w materiały
- maszyna jest do użytku Hobbystycznego a nie PRODUKCYJNEGO!
- prędkość pracy maszyny ok 500mm/min - jej konstrukcja jest przewidziana do pracy z takimi prędkościami - zwiększanie prędkości maszyny wiąże się z istotnymi przeróbkami, co ma miejsce w tym przypadku

2. Wsparcie techniczne TANIE-CNC

- Przekazać wszelkie dostępne instrukcje na temat obsługi CNC
- udostępnić dostęp do bazy filmów instruktażowych
- rzetelnie i merytorycznie wspierać Klientów z zakresu obsługi oferowanych CNC

3. Serwis i Gwarancja

- 10 lat gwarancji na konstrukcje CNC
- 5 lat gwarancji na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne
- 2 lata gwarancji na elektronikę
- bezterminowe wsparcie mailowe i telefoniczne Klientów

4. Ciągły rozwój konstrukcji

- omawiana konstrukcja w wątku to wersja V2
- obecna konstrukcja to wersja V5
- każda konstrukcja niezależnie od wersji działa poprawnie
- każda konstrukcja niezależnie od wersji frezuje poprawnie

Poniżej przedstawię materiał video i foto prac wykonanych na moich maszynach, co jest dowodem, iż działały, działają i będą działały bardzo sprawnie.

1. Każda maszyna serii Super Hobby Line poradzi sobie z wycięciem na wylot za jednym razem płyty wiórowej 18mm - wynika to z ogromnej sztywności konstrukcji



2. Każda maszyna zapewnia wysoką precyzję frezowania porównywalną z profesjonalnymi maszynami CNC

a) zdjęcie

film

b) zdjęcie
film

c) zdjęcie
film

d) zdjęcia
film

e) i wiele wiele innych...
na mojej stronie dostępnych jest ok 100 filmów z pracy maszyn i równie dużo zdjęć detali na nich wykonanych.

5. Czytanie instrukcji i stosowanie się do wytycznych Producenta

Z tym jest niestety najgorzej, nad czym ubolewam, gdyż rodzi to takie problemy, jak ten opisany w tym wątku.
Klienci nabywający maszyny CNC zazwyczaj w 90 procentach nie posiadają odpowiedniej wiedzy z zakresu obsługi maszyn CNC.
Mało tego, Klienci zazwyczaj nie posiadają umiejętności, aby posługiwać się podstawowymi narzędziami w warsztacie (wkrętak uniwersalny, potocznie zwany śrubokrętem), a co tu dopiero mówić o obsłudze frezarki CNC - piszę to nie jako oczernianie Klientów, a dlatego, aby uzmysłowić większości tu obecnych z czym mamy do czynienia.

Klienci nie czytają instrukcji i nie oglądają filmów instruktażowych! z czego wynikają powyższe problemy z podstawową obsługą.

Klienci wymagają, abym za nich projektował detale, serwisował ich komputery, dokonywał codziennych regulacji maszyn i odpowiadał za wszystko co dzieje się z ich maszynami - niestety, ale Klient ma też obowiązki: musi nauczyć się obsługi, nauczyć się serwisowania sprzętu i jego poprawnej eksploatacji.

Mógłbym tutaj zapisać kilka stron forum i tak bym nie wyczerpał tego tematu.

Poniżej jest link do rozmowy z Klientem, która wyjaśnia dokładnie o czym mówię.
Rozmowa ta, nie zawiera istotnych danych dlatego wyjątkowo ją upublicznię, aby nie być gołosłownym.
Niestety, pokazuje ona, że Klient nawet odbierając maszynę i bezpośrednio po przyjechaniu do domu podłącza sprzęt, nie czytając instrukcji i nie oglądając filmów instruktażowych - pomimo, że pięć minut wcześniej mówiłem o bezwzględnym zapoznaniu się z instrukcjami.
Co gorsza, posiada już wcześniej poinstalowane programy CNC na komputerze, co jak Każdy wie, rodzi same problemy - nie będę tutaj tego opisywał o co chodzi...

Do odsłuchania rozmowy wymagane jest zalogowanie się na YouTube



6. Podstawowe pytania Klientów

Klient: z jaką prędkością działa maszyna?
moja odp: ok 500 mm/min

Klient: czy może działać szybciej?
moja odp: TAK może, ale będzie droższa (tu podaję cenę w zależności od modelu i wyjaśniam jakie trzeba przeprowadzić modernizacje)

Klient: a, to zostanę przy standardowej wersji
moja odp: Proszę Bardzo.


Przepraszam, ale pozostałą korespondencję chciałbym prowadzić w formie telefonicznej.
Dlatego proszę się nie złościć jak nie udzielę odpowiedzi w tym wątku - w miarę wolnego czasu postaram się odpowiadać.

p.s.
Liczę, że Klient dokona przerobienia maszyny w taki sposób, aby zadowalała go praca z większymi prędkościami.
Dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy wyrazili chęć pomocy Klientowi w usprawnieniu maszyny.
Bardzo proszę o nie obrażanie mojej osoby, dziękuję.
Uczyńmy wszystko, abyśmy nie musieli się wstydzić za swoje słowa.


Pozdrawiam,
Tomek.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#37

Post napisał: oprawcafotografii » 06 lut 2017, 07:37

Liczysz na to, ze forumowicze zaczna czytac ze zrozumieniem,
jesli Twoi klienci tego nie robia? Prosze Cie :)

q

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#38

Post napisał: pitsa » 06 lut 2017, 09:14

tomar666 pisze:
pitsa pisze:Jaki polecacie smar do pasków zębatych żeby nie trzeszczały?
Wazelina techniczna? :D Proszę wybaczyć pomysłowość noob'a ale nie sądziłem że takie coś się robi :)
Sprawdzę, może będzie bezpieczna...
Zazwyczaj się tego nie robi i lepiej nie robić unikając oblepiania paska zębatego pyłem itp., ale mam taki wyjątek i szukam innych wyjątków. ;-) Przy paskach poliuretanowych nie ma problemu ale nie wiem jak z gumowymi optibelt. Producent w żadnym wypadku nie zaleca tego: "Belt dressing (belt wax and spray) should not be used under any circumstances."
gdyż efekt redukcji hałasu jest tylko tymczasowy:
http://www.daycoproducts.com/why-belt-d ... noisy-belt
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#39

Post napisał: pitsa » 06 lut 2017, 09:18

tanie-cnc pisze: Mógłbym tutaj zapisać kilka stron forum i tak bym nie wyczerpał tego tematu.
Proszę tego nie robić, nic więcej nie trzeba. :twisted:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 13
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#40

Post napisał: tomar666 » 06 lut 2017, 09:23

Oj widzę Pan tanie-cnc ma wielkie problemy z klientami, którzy są niewdzięczni i tyle.

Pozwolę sobie sprostować kilka spraw.

Po pierwsze od pierwszego kontaktu z Panem tanie-cnc nie ukrywałem iż jestem zielony w tej materii i dokładnie opisałem do czego jest mi maszyna potrzebna i czy oferowany produkt spełni moje oczekiwania. Usłyszałem zapewnienia że jak najbardziej maszyna będzie do tego idealna.

Stwierdzenie "wiesz moje maszyny nie są najszybsze" usłyszałem w dniu odbioru ale nie oczekiwałem wtedy demona prędkości, a maszyny pracującej z rozsądnymi prędkościami. Natomiast frezowanie korpusu do gitary przez 11 godzin jest dalekie od rozsądku.

Moja wina, że nie zrobiłem dokładniejszego rozeznania i nie natrafiłem na ofertę innego producenta, na którą trafiłem kilka miesięcy po zakupie owego plotera. Przed zakupem czytałem ofertę dokładnie, ale nie miałem odniesienia do tego, czy prędkość 200mm/min jest mała czy duża. Założyłem, że jak już ktoś sprzedaje takie urządzenia to są one rozsądnie zaprojektowane i zdatne do nieupierdliwej pracy.

Wracając do kwestii niewiedzy. Nigdy nie ukrywałem swojej. Dlatego dużo pytałem i opisywałem co chcę robić.
Cytowany fragment rozmowy z klientem, jak i nagranie nie jest odniesieniem do rozmowy ze mną.
To tak dla jasności, jakby ktoś nie załapał.

Wiem jak to jest radzić sobie z trudnym klientem, ale na litość, jak widzę, ze oferowany przeze mnie produkt może nie spełnić oczekiwań klienta, to mam jaja odesłać go do konkurencji. Nie raz tak robiłem bo są ode mnie lepsi i taki jest świat, że zawsze będzie ktoś lepszy w danej dziedzinie.


A teraz prostowanie kwestii kontaktu z Panem konstruktorem.
tanie-cnc pisze:Przykro mi, że Klient nie zadał sobie odrobiny trudu, aby w ogóle poinformować mnie o kłopotach z jakimi przyszło mu się zmierzyć.
Każdy Klient posiada gwarancję.
Klient ma prawo, a nawet obowiązek zgłaszać wszelkie roszczenia do Producenta, a nie do Forum CNC.
W miarę możliwości staram się rozwiązywać wszystkie problemy na drodze polubownej.
Nie ulegam szantażom i groźbom Klientów, które wynikają z ponad prawnych roszczeń, tudzież niewiedzy z zakresu tematyki CNC.
Problemy z maszyną rozpoczęły się w trakcie nauki jej obsługi. Ale nie przy konfiguracji itp. Ale późniejszym działaniem z prawidłowo wygenerowanym Gkodem. Temat szerzej opisuję w jednym z wątków sprzed kilku lat.

Żeby była jasność. Problemy wtedy zgłaszałem mailowo i zostałem delikatnie mówiąc olany. Byłem nawet gotów zapłacić za przyjazd Pana konstruktora żeby mnie na miejscu przeszkolił skoro robiłem wg. niego coś nie tak. Żeby było śmieszniej to maszyna w pewnym momencie zaczęła nieprawidłowo wycinać pliki testowe dostarczone przez konstruktora. Np. literka "A" miała jedną nóżkę dłuższą po wyfrezowaniu.

Jakby ktoś był zainteresowany to na mailu leży gdzieś ta korespondencja. Generalnie napisałem z pytaniem czy nie wie co może być problemem, a zostałem odesłany do "nauki".

Wtedy też utworzyłem pierwszy wątek na tym forum. Dzięki serdeczne wszystkim którzy mi pomogli.
Tak jak napisałem na samym końcu tamtego wątku, problem był po stronie maszyny, a nie moim, czy też Gkodu. A konkretnie sterownik głupiał po wygenerowaniu gkodu z Artcam'a. Kod wystarczyło delikatnie zmodyfikować i maszyna poprawnie go wykonała. Ale dojście do tego zajęło mi ok 4 miesięcy.
tanie-cnc pisze:- prędkość pracy maszyny ok 500mm/min ...
Ta wartość tyczy się chyba najnowszej konstrukcji, bo moja miała deklarowaną prędkość jałową 400mm/min i 200mm/min roboczą przy zbieraniu 1mm materiału.

Odnośnie pozostałych punktów nawiązujących do nieczytania instrukcji i lenistwa klientów.

Pierwsze primo przeczytałem i obejrzałem wszystkie udostępnione materiały instruktażowe kilkukrotnie. Zawsze tak robię, bo nauczyłem się już dawno, że szybciej coś ogarnę siedząc z instrukcją niż kombinowaniem na czuja.

Drugie primo, nie oczekiwałem nigdy że konstruktor będzie za mnie coś robił, bo tak jak napisał, obowiązkiem klienta jest nauczyć obsługi i eksploatacji maszyny i jest to dla mnie oczywiste.

Trzecie primo ultimo moja subiektywna recenzja stanowi opis moich wrażeń z użytkowania maszyny oraz późniejsze spostrzeżenia wynikające z uzupełniania wiedzy w zakresie cnc.

Czas pokazał, że gdybym wtedy miał nieco więcej czasu na przestudiowanie tematu, wybrałbym innego producenta maszyny.

Nie będę już oceniał Pana tanie-cnc, bo nie to miałem na celu.

Reasumując w mojej ocenia oferowane konstrukcje przy polu roboczym większym od A4 nie mają racji bytu w użytku nawet amatorko hobbystycznym. Są do tego zdecydowanie za wolne.

I tyle w temacie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”