Recenzja (Przestroga) tanie-cnc model Super Hobby Line V2.

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#11

Post napisał: bartuss1 » 04 lut 2017, 21:05

hahahaha
no przyznam się ze to ja pomogłem Tomkowi dobrac te paski itd. widziałem większośc zdjęc pierwowzoru.
kolego najtanszy z tanich - naucz sie robic poprawne lozyskowanka , a po drugie zainwestuj w srubki toczne, nawet te najgorsze bedą lepsze od krzywych handlowych trapezowek, zresztą oprawiec ma już doswiadczenie z krzywymi śrubami hehe

to ustrojstwo jakby miało porządniejsza elektronikę, to by mogło smigac przez te 10 lat, notabene 10 lat gwarancji na co? ze sie rama nie rozleci? czy na jej geometrię? w to już deczko watpię, kolega tani w ogóle sie nie rozwija, dziwne ze jeszcze cokolwiek sprzedaje z czystym sumieniem.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


kamil_rc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 129
Rejestracja: 27 gru 2008, 11:33
Lokalizacja: Wadowice

#12

Post napisał: kamil_rc » 04 lut 2017, 21:11

Cnc warte tyle co zaplaciles. Niestety takie sa realia. Co do firmy mlm co ktos tu posal ze poleca to odradzam. Takie samo wielkie bagno jak te tanie cnc. Taka przestroga dla kolegow;)
Pozdrawiam Kamil


Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 13
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#13

Post napisał: tomar666 » 04 lut 2017, 21:11

bartuss1 pisze:hahahaha
no przyznam się ze to ja pomogłem Tomkowi dobrac te paski itd. ...
Dzięki serdeczne za pomoc bo bez tego niewiele bym zdziałał :)

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#14

Post napisał: Alvar4 » 04 lut 2017, 22:52

Tanie cnc.... ta "maszyna" to się nadaje do rysowania ołówkiem a nie do frezowania. Jak można sprzedać klientowi taka spier**linę i udawać że jest wszystko ok? To już chyba lepiej chinkę jakąś kupić, będzie lepiej wykonana. Wychodzi na to że poniżej pewnej kwoty to lepiej te pieniądze przepić a nie myśleć o zakupie takiego trapeziaka-pisaka.

Zredaguję nieco ten wpis aby był bardziej zgodny z prawdą:

Witam serdecznie.

Jeśli Ktoś z Państwa chciałby kupić najbardziej zawodną frezarkę cnc nawet nieprzystosowaną do prac hobbystycznych, najtańszą i najgorszą w Polsce, a do tego z 10-cio letnią pseudogwarancją, to zapraszam.....

:mrgreen:

Jak żyje to nie widziałem żebyt tak "fachowo" zamocować łożyska na śrubach. Szkoda że spawarką nie cyknęli łożyska do kątownika. Nie umiesz wytoczyć nawet prostej obudowy na łożysko? To kup gotowca i przykręć. Nie wiesz gdzie kupić? A kurde tu mają i wcale nie drogo: http://www.ebmia.pl/lozyska-rolki-tulej ... _1197.html
Obrazek

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#15

Post napisał: k-m-r1 » 05 lut 2017, 10:07

Jak na razie to Gość od Tanie CNC zwęszył kase i klepie. Wiele osób łapie sie że kasa UP lub UE na start działalności. Znajdują maszynę nową w niskiej cenie to myślą że złapali Boga za nogi. Do tego lipna gwarancja ma 10 lat na konstrukcje spawaną to każdy może dać. Rozmowa o gwarancji była tu na CNC w podsumowaniu ta gwarancja nic nie warta.

Odbiór maszyny prędziutko i każdy ręce zaciera aż zacznie sie ciąć frezować .. i lament.
Sory za taką kasę to nie ten format maszyny.

Najbardziej podoba sie dołączana płyta CD do maszyny gdzie autor maszyny wypiera sie wszystkiego i jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Moim zdaniem nikt nie ma jaj by reklamować maszynę a w razie problemów oddać sprawę na drogę sądową.


Z tej maszyny wiele nie będzie. Oddają ją niech producent martwi się.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 6110
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#16

Post napisał: oprawcafotografii » 05 lut 2017, 10:15

Gorzej gdy wydasz na maszyne kilka razy wiecej i masz takie samo guano.
Przykladow takich pozal sie boze producentow na forum malo?

q


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#17

Post napisał: upanie » 05 lut 2017, 12:35

Producent producentem ale "nasz" klient też jest kwiatkiem.
Nie miał bladego pojęcia o CNC ale miał pojęcie jak wydębić dofinansowanie. No to nie mając zielonego pojęcia postanowił wejść w ten interes :O
Teraz popisuje się kulturą rzucając tu od "tłuków".
Jak dla mnie to cwaniaczek, który trafił na cwaniaczka i teraz bidula wypłakuje się jak to został wyru... przez złego człowieka.
czilałt...


kamil_rc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 129
Rejestracja: 27 gru 2008, 11:33
Lokalizacja: Wadowice

#18

Post napisał: kamil_rc » 05 lut 2017, 12:45

Zapewne 90% jak nie więcej sprzedaży idzie z dofinansowania. I jak tu się wykłócić o swoje? Kupujesz maszynę, dostajesz fakturę rozliczasz się z PUP-em i już nie tak prosto oddać maszynę bo w razie kontroli jest nie mały problem.... Na tym koniu jadą takie firmy..
Pozdrawiam Kamil


Autor tematu
tomar666
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 13
Posty: 33
Rejestracja: 04 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#19

Post napisał: tomar666 » 05 lut 2017, 12:45

upanie pisze:Producent producentem ale "nasz" klient też jest kwiatkiem.
Nie miał bladego pojęcia o CNC ale miał pojęcie jak wydębić dofinansowanie. No to nie mając zielonego pojęcia postanowił wejść w ten interes :O
Teraz popisuje się kulturą rzucając tu od "tłuków".
Jak dla mnie to cwaniaczek, który trafił na cwaniaczka i teraz bidula wypłakuje się jak to został wyru... przez złego człowieka.
Najpier zacznij myśleć potem komentuj. A cwaniaków szukaj w rodzinie. Akurat ta maszyna miała być dodatkowym narzędziem, a nie głównym zarabiajacym. Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zauważył że nie uzalam się nad tym że mnie ktoś wydymał na kasę, a opisuje samą maszynę która jest zwykłym bublem. Takie życie że czasem oczekujesz uczciwości od sprzedawcy i porady a trafiasz na buca i łowcę jeleni. Maszyna pochłonęła ok 1/4 dofinansowania bo częściowo wdupiłem prywatną kasę. Reszta dofinansowania została spozytkowana z większym powodzeniem i kupiony sprzęt spełnia swoją rolę. Jesteś typowym przykladem cebulaka przypierdalka więc ciagnij się i nie zanudzaj innych swoją egzystencja.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#20

Post napisał: upanie » 05 lut 2017, 12:49

No właśnie pięknie potwierdzasz to co napisałem.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”