Co to za spawarka ?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

wujekbaniu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 15:19
Lokalizacja: bdg

#11

Post napisał: wujekbaniu » 12 sty 2017, 21:06

No ok.
Wiec kupie mma poucze sie spawac na plocie, jak mi bedzie szlo pomysle o czyms wiekszym.
200A plynna regulacja inwertorowa plus jakies funkcje godne uwagi?
Nie sugerowac sie marką rozumiem, kupic w markecie budowlabym aby nie bylo problemu z reklamacją.

Jeszcze jedno, czy ta elektroda szybko schodzi ? Zastanawiam sięczy robiąc np x metrów płotu drożej wyjdą elektrody, czy też drut do spawania bezobslugowy.


http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6663546235
Ta mnie zastanawia. Tylko jak widze produkt niemiecki do uzytku prywatnego...



Tagi:


Autor tematu
jan-stan
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 37
Rejestracja: 07 sty 2015, 21:37
Lokalizacja: Żagań

#12

Post napisał: jan-stan » 12 sty 2017, 23:14

Ja mam jeszcze pytanie dotyczące spawarki ze zdjęcia z pierwszego postu.
Czy dokompletować trzeba butle z gazem ?

Jeszcze jedno. Jeśli już z tych tańszych ( około 400 zł ), to jaka firma jest względnie dobra.


wujekbaniu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 15:19
Lokalizacja: bdg

#13

Post napisał: wujekbaniu » 12 sty 2017, 23:21

Ta ze zdjecia nie wymaga gazu. Jedynie specjalny drut samoobsługowy ( kilogram okolo 30 zl)

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#14

Post napisał: adam Fx » 12 sty 2017, 23:27

jan-stan pisze:Czy dokompletować trzeba butle z gazem ?
nie -mozna samoosłonowym spawac
wujekbaniu pisze:funkcje godne uwagi?
Hot start anti stick http://www.sabtech.pl/leksykon-spawalni ... metoda-mma
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


wujekbaniu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 15:19
Lokalizacja: bdg

#15

Post napisał: wujekbaniu » 12 sty 2017, 23:32

S sie zastanawiam co teraz. Ta z linku co dałem ma podobno aluminiowe uzwojenie i przekłamane parametry.
Chcialem te:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6385276415
Ale trafiłem na ten filmik
https://youtu.be/K_wdFsB5UDw
I chyba kupie w leroy bestera za 500 zl, bo wspomniana dedra kolo 600-700 zl kosztuje a parametry podobne.

[ Dodano: 2017-01-13, 00:17 ]
Do 400 zl moze ta ?
https://www.leroymerlin.pl/warsztat/spa ... ,l946.html
Pytam,bo sam bym ew. Kupil :D skoro bester place za marke, a ta jest w leroy i wymienia od reki jak siadzid

[ Dodano: 2017-01-13, 17:19 ]
Jeszcze jedna sprawa. Do cienkiej blachy tig jest lepszy niz migomat?


Dziarski93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2016, 16:23
Lokalizacja: Wyszków

#16

Post napisał: Dziarski93 » 14 sty 2017, 20:49

Ja też mam jeszcze pytanie dotyczące spawarki ze zdjęcia z pierwszego postu. Czy da się tym spawać 2-milimetrową blachę?


taborescu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2018, 17:17

Re: Co to za spawarka ?

#17

Post napisał: taborescu » 14 sty 2018, 17:20

Witam
Dołączę się do pytań mianowicie mam zamiar odrestaurować auto Corsa A i czy można śmiało nabyć tą spawarkę z tematu z Lidla (spawanie nadkoli generalnie rozchodzi się o nadwozie zatem tam blacha cienka)
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co to za spawarka ?

#18

Post napisał: Petroholic » 14 sty 2018, 19:20

taborescu pisze:...czy można śmiało nabyć tą spawarkę z tematu z Lidla (spawanie nadkoli generalnie...


Blachę karoseryjną pospawasz każdym Migomatem z dobrym dolnym zakresem mocy... To raptem 0.6-0.8mm :D
Dziarski93 pisze:Ja też mam jeszcze pytanie dotyczące spawarki ze zdjęcia z pierwszego postu. Czy da się tym spawać 2-milimetrową blachę?
Jeśli 48-90A nie jest z palca wyssane to bez problemu :) Przy grubościach powyżej 3-4mm może być już różnie ze smarkaniem bo to bezgazówka... W osłonie gazowej przy tym prądzie pojechała by spokojnie do 5-6mm tylko powoli...


JacNoname
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2019, 09:39
Lokalizacja: Tczew

Re: Co to za spawarka ?

#19

Post napisał: JacNoname » 10 kwie 2019, 12:33

Na początek witam wszystkich pasjonatów majsterkowania oraz tych, których pasja zamieniła się w źródło dochodu. Odgrzeje trochę "kotleta" bo jakiś czas temu sam zastanawiałem się przed zakupem spawarki do mniejszych konstrukcji i rożnych detali, a to forum uważam za najbardziej treściwe. Udało mi się kupić spawarkę jak w temacie za niewielkie pieniądze i po roku "klekrania" mogę coś o niej napisać. Dodam tylko, że nie jestem spawaczem a ze spawarką elektrodową miałem tylko kilka epizodów. Moje wnioski:
- nie trzeba umieć spawać, żeby używać tej spawarki , wystarczą chęci i odrobinę teorii,
- drut otulinowy w zestawie, jest do bani i można się zrazić do tej spawarki, używam drutu samoosłonowego KISWEL 0,8/0,45kg - ok 30 zł (zużyłem już dwie szpule),
- wbrew opiniom, spawarką tą można spawać blachę o grubości 8mm (spawałem cały stojak do ciężkiej wiertarki warsztatowej ) i blaszki 1,5mm jako osłony (ale tu trzeba uważać),
- spawałem w jednym ciągu po kilka minut, nigdy nie wyłączyła mi się z przegrzania,
- jest mała i lekka ,wykorzystywałem ją do spawania detali na bramce wejściowej,
- spawałem głównie czarną stal, kilka razy czarną ze stalą narzędziową, ogólnie śrubki, uchwyty, tuleje, osłony z blaszek (prace garażowe),
- maska smościemniająca (nawet ta najtańsza za 55zł) to genialny wynalazek,
- mój egzemplarz działa bez problemu do teraz chociaż kupowałem go bez gwarancji.
Podsumowując, spawareczka do przydomowego warsztatu / garażu. Do pracy ciągłej zarobkowej - ciężko mi powiedzieć, aż tyle nie spawałem lecz wątpię. Komfort spawania - niestety nie mam porównania do TIG/ MIG innego MAGa tylko do elektrodowej. Ogólnie raczej do drobniejszych prac. Ujmę to tak - na moje hobbystyczne potrzeby wystarczy w zupełności. Spawy po niej trzeba czyścić bo trochę odpryskuje.
Wcześniej ktoś pytał czy do spawania ogrodzenia będzie OK, odpowiem - jeśli poświecisz na to odpowiednią ilość czasu i drutu , myślę że tak.
Mam nadzieję, że pomogłem trochę tym, którzy szukają MIGa, a raczej MAGa do domu do "dłubania".


dawid8210
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:39

Re: Co to za spawarka ?

#20

Post napisał: dawid8210 » 11 kwie 2019, 15:50

Na początek witam Forumowiczów. Dwa lata podglądania forum no i jestem.

Miałem 10 lat temu podobny dylemat co kolega JacNoname. I wybrałem esab-a origo mig c170. Przez te dziesięć lat wymieniłem jedynie potencjometr od posuwu drutu. Tak spawarka bez zarzutu. Dałem wtedy za cały zestaw trzy klocki, a widzę że poszły tysiaka do góry. To chyba o czymś świadczy.
Że jestem tu nowy nie będę nakierowywał, ale na jednym z portali jest taki esab za pół ceny nowego.
Od razu uprzedzam- nie ja sprzedaję. Swojego nie oddam nikomu :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”