moduł machining zamocowanie


Autor tematu
domestos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:47
Lokalizacja: RZ

moduł machining zamocowanie

#1

Post napisał: domestos » 23 lis 2013, 14:47

Witam,
Mam pytanie odnośnie pewnej kwestii, mianowicie jak utworzyć drugie zamocowanie detalu do obróbki po poprzednim frezowaniu i jak utworzyć półfabrykat? (nie chodzi tutaj o rough stock, którego używam do pierwszego zamocowania ale taki który posłuży mi do obróbki w zamocowaniu drugim, po uprzednim frezowaniu). Obrazowo przedstawiając temat sprawa wygląda tak, że mam pewien detal, obrabiam go z "góry", a później chcę go "odwrócić" i frezować drugiej strony.
Pozdrawiam



Tagi:


karoln
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 18 gru 2012, 18:10
Lokalizacja: wschodnia Polska

#2

Post napisał: karoln » 27 lis 2013, 16:41

Inne zamocowanie wiąże się z koniecznością utworzenia nowej operacji (ikonka Part Operation) i zdefiniowaniu dla niej nowego układu współrzędnych.
Ale jak "uaktualnić" półfabrykat z poprzedniej operacji to sam nie wiem.


ZenQ_18
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 06 gru 2011, 15:02
Lokalizacja: Mielec

#3

Post napisał: ZenQ_18 » 24 wrz 2015, 12:05

Pociągnie ktoś temat bo mam ten sam problem.


Ssmog
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2012, 17:52
Lokalizacja: Zielona Góra

Machining mocowanie

#4

Post napisał: Ssmog » 14 paź 2015, 19:00

Podążajcie za kursorem, jeżeli coś jest niejasne, pytajcie.
Pozdrawiam

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika

fofik2009
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2015, 19:17
Lokalizacja: NET

#5

Post napisał: fofik2009 » 12 lis 2016, 23:00

Witam podepnę się pod temat :)
a mianowicie nawet jeśli zrobię tak jak tu kolega opisał obrazowo czyli wynik ostatniej obróbki dla pierwszej strony zapiszę do pliku product a potem wstawię do productList czy też zrobię osobne złożenie z tego i parta - detalu to jest pewien problem. Zapisany wynik obróbki nie jest edytowalny jak zwykłe komponenty :( (nie można nadawać im wiązań takich jak zwykle w module assembly- coincident itp. przynajmniej ja nie umiem) A nawet jak uda się jakimś cudem ustawić to w odpowiedniej pozycji i dopasować part z tym zapisanym z pierwszej strony obróbki to dla drugiej strony - nowego part operation ta przygotówka jest bezużyteczna tzn. nie można za bardzo nic na niej zaznaczać (krawędzi, powierzchni itp). Jak to robicie panowie programiści !? czy jest jakiś inny sposób ? a może ja coś źle robię...!?
z góry dziękuję za odpowiedź :)
ATB fofik


kubomanik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: kubomanik » 27 lis 2016, 21:25

Witam podepnę się pod temat :)
a mianowicie nawet jeśli zrobię tak jak tu kolega opisał obrazowo czyli wynik ostatniej obróbki dla pierwszej strony zapiszę do pliku product a potem wstawię do productList czy też zrobię osobne złożenie z tego i parta - detalu to jest pewien problem. Zapisany wynik obróbki nie jest edytowalny jak zwykłe komponenty :( (nie można nadawać im wiązań takich jak zwykle w module assembly- coincident itp. przynajmniej ja nie umiem) A nawet jak uda się jakimś cudem ustawić to w odpowiedniej pozycji i dopasować part z tym zapisanym z pierwszej strony obróbki to dla drugiej strony - nowego part operation ta przygotówka jest bezużyteczna tzn. nie można za bardzo nic na niej zaznaczać (krawędzi, powierzchni itp). Jak to robicie panowie programiści !? czy jest jakiś inny sposób ? a może ja coś źle robię...!?
z góry dziękuję za odpowiedź :)
Ja przygotowywuję sobie kilkanaście Geometrical setów i opisuje je np w następujący sposóp: Układ współrzędnych dla pierwszego zamocowanie, Płaszczyzny bezpieczeństwa dla pierwszego zamocowania Planowanie górnej powierzchni Frezowanie kieszeni, frezowanie boków Układ współrzędnych dla drugiego zamocowania itd... Oczywiście dla każdego GS wstawiam odpowiednie płaszczyzny pomocnicze geometrię itp.

Tak jak było wcześniej wspomniane tworzę sobie kilka Part Operation dla każdego zamocowania . Po pierwszym zamocowaniu po obróbce zapisuję wynik przeprowadzonych operacji i wykorzystuję ten półfabrykat jako obiekt do symulacji obróbki do drugiego zamocowania . NIE TWORZĘ JEDNAK operacji obóbki na tym nie edytowalnym obiekcie tylko korzystam tak jak wcześńiej wspomniałem z mojego bazowego Cat parta

Awatar użytkownika

fofik2009
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2015, 19:17
Lokalizacja: NET

#7

Post napisał: fofik2009 » 04 gru 2016, 22:01

Dzięki :)
ja już sobie z tym jakoś poradziłem... to znaczy w złożeniu robię fix together ( tego wyniku obróbki i części) bo to się da robię nowe zamocowanie a potem i tak korzystam z przygotówki jak chcę coś zaznaczyć a tamto tylko do symulacji. Ale masz rację - dobry pomysł z tymi geometrical setami dla bardziej skomplikowanych części i różnych zamocowań mogą być bardzo przydatne. swoją drogą szkoda ze dassault nie zrobił tak aby można było w pełni korzystać z tego pliku zapisanej symulacji tak jak z parta...
ATB fofik

Awatar użytkownika

fofik2009
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2015, 19:17
Lokalizacja: NET

#8

Post napisał: fofik2009 » 16 gru 2016, 20:45

a robię to tak :)
ATB fofik


kubomanik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13
Lokalizacja: Kraków

#9

Post napisał: kubomanik » 18 gru 2016, 11:59

Ciekawy filmik. W zasadzie tok mojego postępowania jest bardzo zbliżony do operacji w filmiku. To czego mi brakuje to wiedzy z zakresu wstawiania komend do post prosecora. Tutaj na filmie jakaś komenda została dodana ale czemu tak ???

Czy kolega wie może jeszcze czy da się z poziomu catii wybierać jak ma wyglądać ruch do danego punktu. To znaczy chcemy dojechac do punktu xyz . I pierwsze chciałbym żeby był ruch w kierunku z a następnie xy . Post procesor jakiego uzywam to fanuc30 a post procesor words table icam_mm?

Awatar użytkownika

fofik2009
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 49
Rejestracja: 21 mar 2015, 19:17
Lokalizacja: NET

#10

Post napisał: fofik2009 » 19 gru 2016, 20:24

Dzięki Kolego :) wiem o co Ci chodzi ale niestety nie mam pojęcia jak to zrobić... być może to się robi jakoś tam przez transformację ścieżki jest tam taka specjalna zakładka, być może...
ja użyłem tu komendy dla post procesora poprostu po to żeby program się zatrzymał M0 i wyświetlił komunikat dla operatora że ma dodać zaciski - zmienić zamocowanie ja nie jestem jakiś biegły jeśli chodzi o instrukcje podprocesora, ale jak się dowiem jak to zrobić to na pewno dam znać a może ktoś inny na forum nas tym oświeci ;)
ATB fofik

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”