Programy pomiarowe VQC

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
Maciej_eS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Programy pomiarowe VQC

#1

Post napisał: Maciej_eS » 21 lis 2016, 11:52

Witam,

coś posypało mi się w sterowaniu w Haasie VF3 i z VQC nie mogę wygenerować normalnie programów pomiarowych na sondy. Nawet jak wgrywam jeszcze raz z backupowego pendriva dostarczonego z maszyną, to zamiast generować program wywala mi tylko numer programu o90000' i tyle.
Prawdopodobnie będzie trzeba przeinstalować soft maszyny i zrobiłem już nawet zgłoszenie do serwisu, ale muszę pilnie dokończyć jeden detal, którego nie zrobie bez sondy i moja prośba jest następująca, czy ktoś mógłby wygenerować mi program na pomiar bazy w XYZ od środka detalu i mi go tu wklepać? dodatkowo jeszcze na wszelki wypadek na pomiar dł. narzędzia. Będę bardzo wdzięczny!

Sonda bezprzewodowa Renishaw OMP40-2 i sonda narzędziowa OTS w razie czego, choć przypuszczam, że program pomiarowy będzie wyglądał podobnie w innych sondach.

[ Dodano: 2016-11-21, 12:22 ]
Ok, najważniejszy w tym momencie dla mnie znalazłem wzrokowo na forum w innych tematach dot. sond. Jakby ktoś mógł mi jeszcze tylko podać kod na pomiar dł. narzędzia na przyszłość, dopóki nie będę miał normalnie działającego VQC, to by było pięknie :)



Tagi:


MoldMichal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 03 mar 2012, 12:04
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Post napisał: MoldMichal » 21 lis 2016, 14:09

każdy detal da się zrobić bez sondy, i narzędzie też da się zmiezyc ;]
Pozdrawiam Michał

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Programy pomiarowe VQC

#3

Post napisał: WZÓR » 21 lis 2016, 14:14

Maciej_eS pisze: ...Jakby ktoś mógł mi jeszcze tylko podać kod na pomiar dł. narzędzia na przyszłość, dopóki nie będę miał normalnie działającego VQC, to by było pięknie :)
Np. wiertło (T10)

G65 P9023 A12. T10

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
Maciej_eS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2012, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post napisał: Maciej_eS » 21 lis 2016, 15:56

MoldMichal, jasne, zgadzam się, ale już miałem tak przygotowany i obrobiony w połowie detal, że bez sondy bym go nie skończył na czas. Musiałbym zrobić nowy egzemplarz w inny sposób, ale wtedy bym z kolei nie zdążył, taka specyficzna sytuacja :)

WZÓR, dzięki wielkie!


GEORGE
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:02
Lokalizacja: bielsko-biała

Sonda detalu

#5

Post napisał: GEORGE » 22 lis 2016, 06:55

Witam.
U mnie przy pomiarze detalu naciśnięcie dwa razy zielonego powoduje błąd programów do pomiaru.
Serwis był soft też zmieniany i nic.
Dlatego jak operator naciśnie dwa razy zielony to muszę przeinstalować wszystkie programy 90000. Plik PGM
Program wygenerowany przez VQC do MDI.
Maszyna Frezarka VF-2YT 4 osiowa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”