Jaki program do grawerowania po promieniu?


Autor tematu
rafalso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2007, 20:39
Lokalizacja: Glucholazy

Jaki program do grawerowania po promieniu?

#1

Post napisał: rafalso » 03 paź 2007, 18:32

Witam wszystkich na forum, korzystając z informacji tutaj dostępnych zbudowałem ploterek do grawerowania i teraz mam problem.Chciałbym wygrawerować napis(lub napisy) o średnicy np. 20mm cos w stylu pieczątki (napis jako obwódka,a w środku logo)i nie mam pojęcia w jakim programie to zrobić,może trzeba zrobić napis osobno i pózniej wkleić logo,ale niewiem jak to zrobić i w czym.Chciałbym też zrobić w ten sposób stempel i matryce,czyli jedno wypukłe,a drugie wklęsłe.Czy jest jakiś program który umożliwi wykonanie czegoś takiego,czy potrzeba kilku programów?



Tagi:


fenix3627
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2006, 15:54
Lokalizacja: Szczytno

#2

Post napisał: fenix3627 » 03 paź 2007, 19:42

Artcam da radę zrobić wszystko


Autor tematu
rafalso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2007, 20:39
Lokalizacja: Glucholazy

#3

Post napisał: rafalso » 03 paź 2007, 19:52

A z jaką dokładnością można to zaprojektować w Artcamie i jakich używa czcionek?


fenix3627
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2006, 15:54
Lokalizacja: Szczytno

#4

Post napisał: fenix3627 » 04 paź 2007, 09:54

Właśnie wczoraj testowałem nowy frez grawerski i w dębinie grawerowałem ładne literki wysokości 5mm a w drewnie nie jest łatfo ze względu na słoje. Niektórzy używają tego programu przy rovieniu PCB a tam dokładności są o wiele większe. Zajżyj na stronę programu, są tam fajne filmiki z obsługą programu.


Autor tematu
rafalso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2007, 20:39
Lokalizacja: Glucholazy

#5

Post napisał: rafalso » 07 paź 2007, 10:18

Dzieki,fajny program,ale juz mam pierwsze problemy chciałbym wyfrezować orzełka(godło) na menisku wypukłym o srednicy 15mm i wysokości 2,5mm ,orzełek ma być na środku w obwódce o srednicy zewnetrznej 13,5mm i wewnętrznej 13,2mm, orzełek i obwódka mają mieć wysokość 0,2mm .Udało mi się zrobić menisk z obwódką , ale nie mogę tam wkleić orzełka tak,żeby ułożył się na tej "półkuli" i poprostu z niej wyrastał.Relief z orłem próbowałem zrobić za pomocą face wizard i nie bardzo mi wychodzi żeby ten relief to był tylko orzełek i nic pozatym,gdy obrysuje bardzo dokładnie orła polilinią to pózniej Artcam nie chce mi tego przeliczyć i wyrzuca jakiś błąd.Gdy obrysuję go z grubsza to go przekształca ,ale już przy próbie nałożenia go na ten menisk orzełek nie pokazuje się jako sam orzeł tylko jeszcze z jakimś obrysem.W jaki sposób go tam wkomponować żeby tego obrysu nie było?Spędziłem nad tym całą noc i nic nie uzyskałem.

OK. już zrobiłem w sumie nie było to takie trudne jak teraz na to patrze

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”