Temperatury na Hali

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
stachuatx7
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:07
Lokalizacja: Mielec

Temperatury na Hali

#1

Post napisał: stachuatx7 » 11 lip 2016, 12:43

Cześć. Mam pytanie. Czy dość wysokie temperatury na Hali. Ok 32C Ponad mają wpływ na wariowanie styczników i błędy związane z Hydrauliką? Czy może podczas temperatury płyn hydrauliczny się rozrzadzić czy to nie ma raczej nic wspólnego? W szafie chłodzącej dość ciepło.



Tagi:

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#2

Post napisał: ONATOS » 11 lip 2016, 17:50

stachuatx7 pisze:Czy może podczas temperatury płyn hydrauliczny się rozrzadzić czy to nie ma raczej nic wspólnego?
Czym wyższa temperatura tym większa rzadkość oleju i spadek wydajności oraz stabilności układu hydraulicznego. Aby utrzymać stabilnie temperaturę oleju hydraulicznego stosuje się chłodnice olejowe.


atlc
Posty w temacie: 4

#3

Post napisał: atlc » 11 lip 2016, 19:48

Pytanie jaki to konkretnie olej i jaką konkretnie ma temperaturę.
Wtedy rzut okiem w kartę techniczną itd itd.
A dwa, co to znaczy dość ciepło w szafie..?


amateus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2016, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: amateus » 12 lip 2016, 13:57

takie temperatury nie zagrażają maszynie :) sa zbyt niskie aby moły uszkodzić styczniki :)

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: viper » 14 lip 2016, 21:38

Cześć. Mam pytanie. Czy dość wysokie temperatury na Hali. Ok 32C Ponad mają wpływ na wariowanie styczników i błędy związane z Hydrauliką? Czy może podczas temperatury płyn hydrauliczny się rozrzadzić czy to nie ma raczej nic wspólnego? W szafie chłodzącej dość ciepło.
niewiarygodne jakie to ludzie pytania zadają na forum :shock:

[ Dodano: 2016-07-14, 21:41 ]
stachuatx7 pisze:W szafie chłodzącej
nie wiedziałem że masz w obrabiarce szafę chłodzącą hehe

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#6

Post napisał: adam Fx » 15 lip 2016, 09:12

A co w tym dziwnego że maszyna ma szafy chłodzące ... Po za klimatyzacją w szafie elektr wszyttkie ciecze są chłeodzone w szafie chłodni gdzie mieszczą sie chłodnice oraz hydraulika. Temp nie powinna szkodzić maszynie jeśli szafy mają czujki bo wtedy to właśnie one wywalą error a nie oszaleją jakieś przekaźniki ( może nie same przek. Ale elektronika nimi ster.) fak że w upały przy hardcorowej robocie wywala nam błedy szafy chłodzącej albo klimy .
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: viper » 15 lip 2016, 11:58

adam Fx pisze:A co w tym dziwnego że maszyna ma szafy chłodzące
to w tym dziwnego że nie ma takiego pojęcia. Jak już to maszyna ma szafę elektryczną a do niej najczęściej na drzwiach lub w innym miejscu jest zamontowany wymiennik ciepła ( taka chłodnica aluminiowa) wraz z wentylatorami.
adam Fx pisze:Po za klimatyzacją w szafie elektr
klimatyzacją w szafie?? Nie myl pojęć klimatyzatora i wymiennika ciepła. Klimatyzacja to freon i układ... A wymiennik to blaszki aluminiowe i wentylatory...
Olej w hydraulice ma więcej niż 30 stopni nawet jak ma chłodnice. Cewka stycznika wytrzyma spokojnie do 100 stopni.
Najsłabszym ogniwem jest elektronika w CNC która jeśli SIĘ NIE MYLĘ powinna pracować w temp 8-45st.
Więc ludzie piszcie rozsądnie te posty


atlc
Posty w temacie: 4

#8

Post napisał: atlc » 15 lip 2016, 12:04

Kolega mało widział to i głupoty pitoli..
Odpowiedź w takim tonie, bo kolega dosyć ostro podjeżdża co do wiedzy innych osób, a jak widać sam ma braki.
Wymiennik to wymiennik, a klimatyzator to klimatyzator.
W wielu zakładach produkcyjnych gdzie są wysokie temperatury na halach, np tam gdzie używa się ciepła technologicznego(celuloza, huty, papier, opakowania) wymiennik to za mało.
Proszę: http://www.astat.com.pl/automatyka/kont ... tury-szafy
http://www.rittal.com/pl-pl/content/pl/ ... ierung.jsp

Kolega poczyta i wtedy się wypowiada.
Jest czynnik chłodniczy, sprężarka, skraplacz i parownik..?
Jest.

I te 30 stopni na hali nie jest istotne.
Istotne jest natomiast to, że pewnie z 90% przypadków gdy coś z temperaturą jest nie tak, to zapchane i brudne filtry na wymiennikach, klimatyzatorach czy zapchana pyłem sama chłodnica oleju. Co z tego że jest chłodnica, jak przechodzi przez nią 5% nominalnego przepływu powietrza..
Dalej proszę sobie dopowiedzieć.

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: viper » 15 lip 2016, 12:42

Sorry ale nie chce mi się wchodzić w Twoje linki i czytać z prostego powodu (bo chcesz mnie zagiąć szukając w googlu metody). Ja nie szukam nic w googlu tylko pisze ze swojego doświadczenia. Czy spotkałeś się w jakieś tokarce czy frezarce CNC klimatyzator?? Owszem na pewno są jakieś ekstremalne metody chłodzenia tam gdzie warunki pracy są mega trudne... Ale raczej założyciel tematu nie ma huty stali. Wiec może Ty przestaniesz pleść głupoty i zaczniesz myśleć logicznie zamiast szukać ch..ja do du**.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#10

Post napisał: adam Fx » 15 lip 2016, 13:23

pisze ze swojego doświadczenia.
ja też pisze z doświadczenie bo gdybym nie widział takich rzeczy to przecież głupot bym nie pisał..... własnie siedzę w tej frezarce i w szafie jest moim zdaniem klima http://www.dacpol.eu/pl/klimatyzatory-t ... boku-szafy dokładnie tej firmy.

http://no.unimachines.com/horisontale-k ... 15100.html tu widać na szafie


Dodarkowo jak pisałem jest osobno po za kabiną szafa chłodzaca zwana u nas lodówką składaja sie na nia tylko chlodnice wentylatory oraz dodatkowo zbiornik i pompy oleju.
Maszyna jest na zwykłej hali (bez pieców itp.) mimo to gdy płyn osiąga 36 stopni wywala błąd.

A to że koledze chodzić może o szafę chlodzoną a nie chłodzącą to bez znaczaenia istotne że wiemy iż chlodzenie wysrępuje czy to w osobnej szafie i czynnik wraca do szafy hydraulicznej czy wszystko jest razem: pompa, chlodnica, zawory itd.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”