Spawanie tłumika motocyklowego tytanowego drut Grade 2

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Mariioo35.
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2016, 13:06
Lokalizacja: Gliwice

Spawanie tłumika motocyklowego tytanowego drut Grade 2

#1

Post napisał: Mariioo35. » 29 lut 2016, 13:12

Witam- otóż mam problem z pospawaniem tłumika, jest to org. z hondy cbr 954
troszkę został skrócony, wsadzona rura perforowana 57mm, owinięta watą stalową i 2ga warstwa wełny do tłumików. Wszystko jest złożone, kolego mi to zaczął spawać Tig ale okazało się że to jakiś blacha z tytanu, trochę poszczepialismy to z materiału ( z blaszki z tłumika ) ale nie ma drutu tytanowego Grade 2. Znalazłem tylko chyba jedną firmę BIBUS METALS która posiada taki drut do spawania ale mają tylko hurtowe ilości a tu potrzeba może 2 odcinki po 1 m. mogą mi wysłąć za 180zł 28m odcinków
Jest gość z Gliwic który może mi to pospawać za 250zł trochę dużo tym bardziej że chciałem to zrobić tanim kosztem już wydałem ok. 200zł :)
Czy ktoś na śląsku ma taki drut (spoiwo) do odsprzedania ? Ewentualnie może mi to pospawać taniej trochę?
Może ktoś mi wyśle z 2 m drutu a kasę oczywiście wpłacę na konto.
W tamtym roku budowałem wydech do cbr 900RR i wyszło super nie za głośny z fajnym basowym pomrukiem. A tu same problemy :)
Na zdjęciach widać gdzie to ma być spawane na koniec przychodzi ozdobna końcówka wylotowa i nitowana nakładka zakrywająca spawy. Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

No widzę że 0 odzewu :)
byłem w instytucie spawalnictwa w Gliwicach wiem już co i jak dodamy 2gą dyszę do osłony podczas spawania, drut tytanowy zamówiony za 160zł za pobraniem ok. 10m 2mm także będzie opanowane. Dziwi mnie trochę że tylu fachowców a nikt nic nie napisał :(
Załączniki
wydech 1.jpg
wydech 2.jpg
wydecch3.jpg



Tagi:


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: szopenn » 26 mar 2016, 18:31

drut próbowałbym kupić na angielskim ebay, lub ktoś mógłby Ci wysłać z migwelding forum z uk.


melonmelon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 601
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:58
Lokalizacja: świete miasto

tytan, srytan

#3

Post napisał: melonmelon » 26 mar 2016, 20:40

Kup blaszkę z tytanu g=1-2mm, potnij na gilotynie na paski szerokość 1,5-2mm.
Albo katówką jak zdesperowany jesteś.

pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”