Śruby toczne

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
lukaszbioly3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:26
Lokalizacja: Łętownia
Kontakt:

Śruby toczne

#1

Post napisał: lukaszbioly3 » 02 mar 2016, 19:12

Witam mam dylemat odnośnie śrub tocznych dostałem ofertę z sklepu pivexin na takowe śruby marki TBI Moution nie znam tej marki ich sprzedawca zachwala mówi że są super ale to tylko sprzedawca. Za komplet 3 nakrętek pojedynczych i około 3 metrów gwintu chcą jakieś 500 złotych taniej niż w multiprojekcie za Hiwina w o tych samych parametrach i klasach precyzji wykonania.
Teraz pytanie czy warto eksperymentować z tymi TBI może ma ktoś takie prowadnice użytkuje może się coś więcej wypowiedzieć niż sprzedawca.
Z góry dzięki za odpowiedź. Jak ktoś nie chce wyrażać swojego zdania na forum to niech pisze priva :)



Tagi:


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#2

Post napisał: m.j. » 09 mar 2016, 13:19

O TBI się nie wypowiem bo nie znam, ale o zakupach w firmie Pivexin to już mogę bo dwa razy kupowałem od nich trochę drobnicy i śruby trapezowe. Pan, który ze mną rozmawiał zachwalał owe śrubki i muszę przyznać, że za normalną cenę dostałem towar, który jakościowo jest moim zdaniem naprawdę dobry. Powiem tak - kupowałem dwa razy i nie zawiodłem się. W multiprojekcie też kupowałem promocyjne akcesoria, a konkretnie obudowy łożysk liniowych przedłużane z łożyskami oraz bloki łożyskujące. Po zakupie okazało się, że bloki miał wsadzone normalne łożyska, a nie skośne jak w specyfikacji więc warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Tutaj też muszę finalnie pochwalić multiprojekt, że po roku czasu (dopiero po roku od zakupu) zakładałem bloki do mojej frezarki) uznali moją reklamację i przysłali dobre łożyska. Więc mimo "zonka" zachowali się w porządku.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


Autor tematu
lukaszbioly3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:26
Lokalizacja: Łętownia
Kontakt:

#3

Post napisał: lukaszbioly3 » 09 mar 2016, 14:56

Zamowilem ceny maja bardzo konkurencyjne przyjdzie towar zrobie porzadne zdjecia to pokaze na forum
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 18:12 przez lukaszbioly3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Post napisał: zacharius » 09 mar 2016, 15:05

TBI zdaje sie mam w swojej maszynce.
jesli sie nie myle sa tajwańskie i jak na razie sa dla mnie spoko.
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#5

Post napisał: m.j. » 10 mar 2016, 09:31

Właśnie zauważyłem w opisie Onreda, że przynajmniej modelu KMP45 stosują prowadnice i śruby TBI, więc pewnie mają dobry stosunek cena/jakość
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”