folia anty uv ??

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
jagus
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2013, 22:09
Lokalizacja: BB

folia anty uv ??

#1

Post napisał: jagus » 29 gru 2015, 20:51

Witam
Na wstępie powiem że szukalem ale nic na ten temat nie znalazłem otóż moją domową frezarke diy chciałem wyposażyć w laser diodowy 1000mW 450nM jeśli chodzi o elektronike , sterowanie itp. to wszystko wiem jak i również o ochronie oczu przed wiązka lasera i jego promieniowaniem posiadam już google ochronne.
Ale chciałbym również obudowac frezarke i dodać do niej również szyby np. z plexi ale chciałbym by były półprzeźroczyste to znaczy mogbym patrzeć na proces grawerowania a nie niszcząc przy tym wzroku no i gdyby niechciana wiązka odbiła sie przypadkiem itp.
I tu moje pytanie czy takowa folia anty uv naklejona na taka plexi np czerwoną przeźroczystą zdała by egzamin folia anty uv na stronie jest podane że jest do 530nM ??



Tagi:


peb100
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 16 lis 2008, 10:23
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Post napisał: peb100 » 29 gru 2015, 21:30

Zrób obudowę z płyt plexiglas mc uf-5. Ta folia to słaby filtr.


http://www.plexiglas.com/export/sites/p ... fexion.pdf
Paweł


Autor tematu
jagus
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2013, 22:09
Lokalizacja: BB

#3

Post napisał: jagus » 29 gru 2015, 21:39

Dzieki kolego a orientujesz może się czy w PL dostanę takową i mniej wiecej jaka jest cena 1m2 ??


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#4

Post napisał: rendejad » 29 gru 2015, 22:10

450nm to przedział światła widzialnego i żadna pleksi ani folia a już na pewno UV w niczym nie pomoże.
Szkło i pleksi ochroni przed promieniem lasera CO2 a nie przed diodowym.
Chcesz tracić wzrok, twoja sprawa ale zasada jest taka że na pracujący promień lasera się nie patrzy bo właśnie rozbłysk promienia na obrabianym materiale najczęściej i najbardziej psuje wzrok.
Odbicie promienia które by trafiło prosto w oko - choć oczywiście dużo bardziej szkodliwe - jest tak rzadkie jak samozapłodnienie u kobiety.
Chyba, że komuś zależy i pcha głowę gdzie nie trzeba i to bez odpowiednich okularów zabezpieczających.


Autor tematu
jagus
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2013, 22:09
Lokalizacja: BB

#5

Post napisał: jagus » 29 gru 2015, 22:29

Nie no może źle sie wyraziłem nie mam zamiaru patrzeć na promień lasera przynajmniej nie non stop ale jak to zawsze bywa to zdaży sie pewnie spojrzeć a chcialbym ograniczyć jakoś siłę takiego wiązki obudowujac takimi szybami/plexą/folia. Czy Twoim zdaniem takowe rozwiazania jak np podał kolega wyżej nic nie dadzą?


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#6

Post napisał: cinematic2 » 29 gru 2015, 23:05

Jeśli już musisz patrzeć co jak napisano jest głupie ale każdemu wolno robić z oczami co chce, to tylko przez ciemną, przydymianą pleksę bądź szkło.
Przed bezpośrednim trafieniem z odbicia za bardzo nie ochroni ale przynajmniej później oślepniesz.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
jagus
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2013, 22:09
Lokalizacja: BB

#7

Post napisał: jagus » 29 gru 2015, 23:59

No nic to chyba najlepszym rozwiazaniem będzie obudowanie głowicy lasera tuż nad stołem jakąś ruchomą nieprzeźroczystą osłoną by zasłonić całkowicie wiązke lasera. Dodatkowo zamontuje sobie odciag dymu na tej że osłonie pomysł już mam dzieki więc za cenne informacje Panowie , kombinować nie ma co szkoda wzroku.


Misztal111
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015, 00:21
Lokalizacja: Łódź

#8

Post napisał: Misztal111 » 30 gru 2015, 00:54

Nie ma co się narażać. Zawsze możesz patrzeć przez szybkę spawalniczą. A raczej zerkać. Jak już musisz. Szanuj wzrok

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”