Niestety polityczyno-gospodarcze...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#61

Post napisał: lolo2 » 11 lis 2015, 11:13

Moze czul sie zagrozony na dotychczasowym stanowisku i wolal wybrac droge ministra. Przez 4 lata nie zbiednieje.
Mysle ze za 5 lata nie beda ludzie pamietac ze byl PISowcem tylko ministrem a to juz cos.
Fakt ze zarobki "teoretycznie" nie powalaja ale kariera, doswiadczenie i posluch rosnie. Jakbym mial taka szanse wydaje mi sie ze tez wybralbym posade ministra.

Najbardziej nie moge sie doczekac tego zwolnienia podatkow dla rolnikow. Co tam maja placic smieszny podatek. Bedzie to wspaniala machina do prania pieniedzy :) A nasze kochane panstwo znowu bedzie zdziwione ze zamiast wiekszych przychodow z podatkow beda one mniejsze.

Opodatkowanie supermarketow. Ekstra towary pojda w gore ale naszczescie zaplaca to mieszczuchy a nie my ludzie ze wsi xD Wkoncu bedzie skad wziasc 500zl dla dziecka.

500 zl dla dziecka to doslownie cod i miod jak zwykle wspierajmy socjal bo socjal najwazniejszy. Patologia znowu wzrosnie. Bo nieroby tez musza miec przyjemnie.

obnizenie wieku emeryt, super mozesz isc wczesniej ale zamiast 800zl dostaniesz 400 zl. Skusi sie pan? Dla mnie to taki chwyt marketingowy.

Jestem ciekaw ile polska wytrzyma tego socjalu? Ja obstawiam ze za 15 lat moze juz byc nie ciekawie.




diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#62

Post napisał: diodas1 » 11 lis 2015, 12:42

15 lat? :shock: Jesteś optymistą albo uwierzyłeś że w budżecie państwa jest ukryta pękata świnka z pokaźnymi oszczędnościami do rozdania. Wczoraj usłyszałem z ust PISowskiego ministra że nierentowne kopalnie trzeba w końcu zamknąć. Górnicy już się pewnie cieszą... Od stycznia zaczną się jakieś ruchy w finansach. Ciekawe czasy nadchodzą. Jeszcze pracujący czekają na obiecane podwyżki wynagrodzeń ale co trzeźwiejsi przeczuwają że równolegle posypią się redukcje etatów. O aktualnych emerytach niewiele się mówi. Nie dostaną żadnych dodatków na dzieci ani podwyższenia stawek godzinowych. Poniosą natomiast koszty wzrostu cen energii (już pewnych), artykułów żywnościowych, leków... Zadłużanie kraju odbije się na giełdzie i kursach walut, więc i towary importowane trzeba będzie przemetkowywać. Nie tylko mieszczuchy poniosą koszty. Wieś też po jaja, mleko i mięso biega do sklepów. Współczuję Warszawiakom. Kalendarz imprez pod krzyżem planowanym koło siedziby Prezydenta zacznie się wypełniać kiedy elektorat zrozumie że kołdra wciąż za krótka i nie che urosnąć. Czas zaorać trawniki w przydomowych ogródkach i rozejrzeć się za sadzeniakami. Ja profilaktycznie od wiosny zapuszczam u siebie hodowlę pszczół żeby mirabelkę namówić do intensywniejszego owocowania. Właśnie buduję ule. Po wymianie kotła CO, w kotłowni wygospodarowałem miejsce na parę świnek. Koniec z pelargoniami na parapecie. Ich miejsce zajmą rośliny jadalne. Pierwsze doświadczenia z doświetlaniem lampami LED-Grow dały pozytywne wyniki. Teraz mimo krótkiego dnia pod doświetlanie rosną już rzodkiewki :mrgreen: Nie liczę na dotacje za hektary z UE, nie liczę na cud. Parę metrów ziemi też może dać plon.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#63

Post napisał: kamar » 11 lis 2015, 13:04

diodas1 pisze:15 lat? :shock: Jesteś optymistą
Skąd tyle czarnowidztwa ? Wesoło będzie ale nie tragicznie :) Kaczyński, mimo wszystko nie jest idiotą, pomachać krzyżem czy Smoleńskiem to i owszem ale to tyle tej "dobrej zmiany".

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#64

Post napisał: bartuss1 » 11 lis 2015, 13:11

o etatowców sie martwia hehe, 13ki 14ki, urlop? a co to jest ?
jak zamkna nierentowne kopalnie to bedzie bunt, bo ci gornicy maja klapki na oczach i dwie lewe ręce ze nie potrafią robic niczego innego? w kopalni łatwa kasa i kilka godzin roboty na zmianie, czyzby siła przyzwyczajenia? no, niebezpieczna praca, ale ku łatwej kasie niebezpieczenstwa niestraszne no i te przywileje na zachetę, świete policyjne krowy, swiete urzednicze krowy, świete sadownicze, lekarskie i inne podobne krowy i jak ktos ich naprostuje to podniesie się jeden wielki wrzask ta?
z mojego punktu siedzenia wychodzi na to że jak sobie źle poscielę, to i sie źle wyśpię i nikt mi nawet kopa za friko nie zasadzi, więc niewazne czy to będie pis czy inna nacja, grunt zeby ktoś posprzatał bajzel ustawodawczy i nietsety nie obędzie się tu bez buntów, a ponieważ rządu jeszcze formalnie nie ma, to nie rozumiem skąd to ujadanie, karawana jeszcze nie ruszyła.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#65

Post napisał: kamar » 11 lis 2015, 13:26

bartuss1 pisze: jak zamkna nierentowne kopalnie to bedzie bunt,
Nie dosłuchałeś do końca p.ministra :) Nierentowne zamknie a wybuduje nowe, rentowne :)


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#66

Post napisał: diodas1 » 11 lis 2015, 13:27

Nie jestem czarnowidzem :mrgreen: Obserwuję, wyciągam wnioski i staram się zapobiegać na własnym podwórku przewidywalnym skutkom. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Możliwość hodowli pszczół w mieście (zgodnie z prawem) czy odkrycie skuteczności bardzo ekonomicznego doświetlania LEDami dodaje optymizmu i odwraca uwagę od awantur na Wiejskiej. Też liczę na zdrowy rozsądek u wybrańców, przynajmniej tych którzy zatrudnieni są do realnego kalkulowania zysków i kosztów. Róbmy swoje. Każdej akcji towarzyszy reakcja a to stabilizuje i zabezpiecza przed ekstremalnymi zjawiskami więc luzik.

[ Dodano: 2015-11-11, 13:35 ]
kamar pisze:... Nierentowne zamknie a wybuduje nowe, rentowne :)
Na trzeba "trochę" czasu. To nie wywiercenie studni w ogródku. Jednocześnie wiadomo że im szybciej zostaną zamknięte te nierentowne, tym mniejsze straty dla państwa.


Adalber
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 687
Rejestracja: 10 lip 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

#67

Post napisał: Adalber » 11 lis 2015, 14:42

[youtube] [/youtube]


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#68

Post napisał: IMPULS3 » 11 lis 2015, 15:49

bartuss1 pisze:jak zamkna nierentowne kopalnie
Chyba nierentowne to one muszą być aby przepchnąć zakup paliw z innych żródeł.
To tak jak teraz powiedzmy że "dopłaci" się miliard i wszystko skasuje a póżniej zakupi się rok w rok paliwa za wileokrotnie więcej i wyjdzie jakiś super minister i powie ze teraz to się dopiero opłaci. Tak jak huty i inne rzekomo nierentowne firmy .

Ja bym poszedł dalej, zlikwidować rolnictwo, szkoły, szpitale itd. bo do tego trzeba dopłacać i będzie spokój. Raj na ziemi, żadnych kosztów tylko zyski. :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#69

Post napisał: bartuss1 » 11 lis 2015, 16:30

jesli w kopalni bedącej społką skarbu panstwa zle sie dzieje, to wypadaloby zacząc od resrukturyzacji zaprzanstwa wewnatrz, wszelkie związki nie zwiazki, nieuidolne kierownictwo itd - ryba gnije od głowy i tam należałoby zapoznac się z sytuacją firmy, mam wrazenie że ustawieni ludzikowie wraz z aparatem panstwowym trzymaja się mocno stołków, sami zaś górnicy poprotestują sobie trochę tak jak było poprzednio, potem na cos sie zgodzą i niby coś drgnie, powieje nadzieją czy cos a potem znowu oczekiwanie ... ciekawe czy znajdzie sie ktos odważny
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#70

Post napisał: lolo2 » 11 lis 2015, 16:44

15 lat taki moj strzal.

Zeby nie bylo nieporozumien w PIS napewno tez sa madrzy ludzie co wiedza co i jak.

Ale wedlog mnie "odwaze sie to powiedziec" to socjal, zwiazki, debile bez umiejetnosci logicznego myslenia i dajacy sie manipulowac rzadza tym panstwem. Podczas wyborow trzeba im obiecac kupe kasy aby debile poszli glosowac bo inaczej sie nie da. Wiec robi tak kazda partia.

Jakby ktos wyskoczyl z haslami wyborczymi, pomoc przedsiebiorcom, przymusowe prace dla ludzi kozystajacych z socjalu, zamkniecie nierentownych firm panstwowych, precz z 13, olowkowymi, deputatami itp to ta partie na taczce by wywiezli !!!!

Moim zdaniem na dzien dzisiejszy nie da sie inaczej rzadzic panstwem . Trzeba wspierac i popierac ciemna mase, trzeba uzywac hasel i obietnic ktore zrozumie kazdy, nawet ten nie myslacy.

Podwyzki pensji minimalnej nie widze zadnego problemu, uwazam ze polskie firmy sa na to gotowe smialo mozemy podniesc ta pensje stopniowo do 15zl/h. Tylko zrobic madrze

Kopalnie wkoncu zamkna odesla wszystkich na wczesniejsze renty i emerutury i bedzie ok. Kazdy dostanie po prawie 3000zl na lape i bedzie cisza. Tak jak to zrobili ze stoczniowcami. Wujkowie zwykli pracownicy w stoczni szczecinskiej po upadku maja/mieli 3400 miesiecznie roznego rodzaju swiadczen.



Ja uwazam ze na dzien dzisiejszy nic nam nie pozostaje jak czekac az socjal urosnie do poziomu grecji i bedzie przewrot w naszym panstwie wszystko sie "zresetuje" (wroci do normy). No chyba ze predzej cameron i merkel wywra na nas takie naciski ze jakos to sie w miare ulozy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”