Jesień przyszla, mrozy blisko, chyba pora na WYKOPKI :)

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#81

Post napisał: kamar » 27 paź 2015, 20:03

diodas1 pisze:kamar, jesteś optymistą licząc że za 100 lat zapanuje jakiś rajski porządek.
Za sto lat to ja na pewno będę w raju :) W polityce liczę raczej na inne standardy. Jeden z głównych zarzutów do kandydatki Clinton, to fakt używania prywatnego konta email do celów służbowych. Daj Boże dożyć takich czasów :)




mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#82

Post napisał: mc2kwacz » 27 paź 2015, 22:32

I dlatego właśnie wszystko co nie jest ściśle strategiczne z punktu widzenia państwa, powinno być sprywatyzowane. Właśnie tak - sprywatyzowane! I faktycznie a nie na papierze, bo co to za prywatyzacja w wyniku której państwo ma 51% udziałów lub więcej i samodzielnie decyduje co się w firmie dzieje. To jest JEDYNY sposób żeby odkleić polityków od możliwości kręcenia lodów przez wysysanie kasy z przedsiębiorstw, jak pijawki. I jedyny sposób żeby do polityki przestali pchać się ludzie, których głównym celem jest obsadzenie krewnych w radach nadzorczych "spółek" skarbu państwa.
Ale oczywiście pisdecja wmówiła ludziom, że prywatyzacja jest be. Że Niemcy i Żydzi kupią Polskę w całości i to głównie dla przyjemności "upodlenia narodu polskiego" :)
A dlaczego pisdecja to ludziom wmawia? Bo przecież pisdecja z tego właśnie żyje! Gdyby nie było lodów ze spółek państwowych i kroplówki na działanie partii, gdyby trzeba było polegać na składkach członków i sympatyków, to pisdecja miałaby problem. Nie byłoby na limuzyny i ochroniarzy dla kota prezesa. Inne partie? Też, ale ich to tak nie paraliżuje, bo to nie są tacy socjaliści gospodarczy jak pisdecja, która bez państwowego cyca istnienia sobie nie wyobraża.

Pisdecja nie ma pomysłu na wzrost gospodarczy. Ona nie ma nawet pomysłu na utrzymanie gospodarki w stanie zastanym, bo propozycje złożone wyborcom demolują budżet. Nawiasem mówiąc, najpierw trzeba zmienić budżet żeby te darowizny zacząć wypłacać.
Propozycje pisdecji, poza iluzorycznym uszczelnieniem systemu VAT, wszystkie prowadzą do wzrostu obciążeń fiskalnych i pośrednio do odebrania kasy szarym ludziom. Przedsiębiorcy którym zabierze się odpisy podatkowe przestaną inwestować co zmniejszy popyt wewnętrzny i odbije się na ilości miejsc pracy. Obłożenie podatkami dużego handlu i banków spowoduje że klienci tych instytucji zostawią równowartość tych podatków w postaci zwiększonych cen towarów i usług. Na darmowe leki i inne świadczenia bezpośrednie będą się musiały znaleźć pieniądze w kasie państwowej a jedynym ich źródłem są podatki takie czy inne. Z próżnego i Salomon nie naleje za to jeśli się intensywnie przelewa z jednego naczynia do drugiego, to zawsze trochę się dodatkowo rozchlapie i odparuje.

Jeśli chodzi o kopalnie, to wydobyciem powinni zajmować się specjaliści od górnictwa, ale zarządzaniem ekonomiści. Tak samo z resztą powinno być w szpitalach, szkołach i innych instytucjach państwowych. Właśnie na tym polega problem z nierentownymi i upadającymi przedsiębiorstwami, że ludzie którzy się na tym nie znają zabierają się za kierowanie. Pomijam przypadki złodziejstwa i celowego działania na szkodę firmy, ale to osobna sprawa i od tego są organy ścigania różnego rodzaju.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#83

Post napisał: diodas1 » 28 paź 2015, 00:18

Pomysł żeby na dziecko dołożyć 500 zł pomijając że szlachetny jak wyczyny legendarnego Janosika, choć nie wiadomo jeszcze dokładnie skąd na to wysiorbać pieniądze, może zaowocować rykoszetem w postaci nie rozważanych póki co skutków ubocznych. Z grubsza, o ile zrozumiałem pomysłodawców, kwota ta ma przysługiwać rodzicom od drugiego dziecka wzwyż, chyba że rodzina jest uboga to i jedno wystarczy. Pytanie jaka zostanie w tym wypadku wykreślona granica ubóstwa i jak będzie weryfikowana. Za ubóstwem niestety często idzie patologia (albo odwrotnie, jak kto woli) Na ubóstwo taki zastrzyk pieniężny, dla wielu znaczący w budżecie, jakoś pomoże. Na patologię natomiast już jakby mniej. Krótko mówiąc po wypłacie starczy na dłuższą balangę a dziecku i tak nikt nosa nie obetrze. 500 zł dodatku to sporo, zważając że wielu emerytów na życie otrzymuje mniej niż 800 zł. Może więc to rodzić pokusę do jakiegoś lekkiego przekrętu. Przypuszczam że samotne matki, które i tak są uprzywilejowane jak święte krowy i na tę daninę się załapią z definicji. Co więc powstrzyma cwane małżeństwo przed rozwodem w celu wygenerowania stanu w którym zasiłek będzie się należał jak Burkowi micha? Znam osobiście przypadek zgodnie żyjącego małżeństwa które formalnie rozwiodło się przed zasiedleniem kończonego właśnie domu, żeby uzyskać prawo do zachowania także starego mieszkania. Były takie czasy że nie wolno było obywatelowi (rodzinie) mieć dwóch mieszkań. A co z rozbitymi wcześniej rodzinami które mają równe prawa rodzicielskie? Oboje łożą na dziecko- ona zaspokajając połowę potrzeb a on zdalnie drugą połowę płacąc zasądzone alimenty. Na czyje konto będą przysyłane te "janosikowe" pieniądze? Po połowie na oboje rodziców, czy tylko na matki? W tym drugim wypadku ulgę finansową poczuje tylko ona. Dziecko i tak więcej nie zje. Czuję już lekki niesmak i niesprawiedliwość. Ktoś zaraz wygarnie że czarnowidztwo, aspołeczność.. a co mnie to właściwie obchodzi. Otóż obchodzi z prostej przyczyny- pośrednio po części to ja stanę się przymusowym sponsorem cudzej dobroczynności. Nikt nie zagwarantuje że to dziecko , kiedy nauczy się latać, nie wyfrunie za granicę zamiast dołożyć się w rewanżu do mojej emerytury, zgodnie z założeniem projektu promowania wielodzietności. Taki sam stosunek mam do innych przywilejów, w jakie nasz grajdoł jest owocny. Z pustego i Salomon... święta racja. Tylko dlaczego co chwilę ktoś zapuszcza łapy do mojej kieszeni żeby moim kosztem budować sobie pomnik dobroczyńcy? Krew się burzy i tyle. Chcesz mieć pieniądze, wyłącz serial i weź się do roboty. Chcesz zakładać rodzinę, zacznij od stworzenia dla niej gniazda a potem biegaj jak kot z pęcherzem żeby zapełnić puste dzioby. Takie akcje jak becikowe, janosikowe i inne przywileje powodują że nie tylko ludziom uczciwie pracującym ręce opadają. Słabnie również motywacja do pracy tym obdarowanym, nie mówiąc już o deprawacji ich dzieci które od małego uczą się że właśnie im się wszystko należy za friko.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#84

Post napisał: RomanJ4 » 28 paź 2015, 00:35

Słusznie. Tyle tylko, że rozumiesz to Ty, rozumiem ja, rozumieją jeszcze też inni rządzeni.
Ale nie rozumieją rządzący. Bo wydają nie swoje pieniądze...
pozdrawiam,
Roman


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#85

Post napisał: diodas1 » 28 paź 2015, 01:06

Nie potrzebuję wiele. Chciałbym tylko wreszcie jakiejś stabilności, żeby w końcu fundament stężał i żeby dało się jakoś zacząć budować. Ciągłe gmeranie w przepisach, ustawy zmieniające ustawy, korekty do ustaw zmieniających ustawy... powodują że nic nie da się zaplanować na dłużej. Trzeba nieustannie lawirować i życie jest podobne do jazdy w mieście ogarniętym szaleństwem modernizacji ulic i codziennych zmian organizacji ruchu. Politycy chyba czują się namaszczeni i zobowiązani do reorganizacji na okrągło wszystkiego jak leci. Policjant na skrzyżowaniu też potrafi stworzyć niezły chaos i kilometrowe korki z wszystkich stron. Bez jego udziału sami kierowcy szybciej rozwiązaliby problem. Kierując się tylko podstawowymi zasadami kodeksu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Dotychczas były tylko szlify,czasem zbyt głebokie lub płytkie, teraz oszołomy kombinują żeby wszystko rozpirzyć i zacząć na nowo, od Konstytucji poczynając. Każdy majster wie że nie należy kręcić w maszynie wszystkimi gałkami na raz, nie bacząc na wskaźniki i przyrządy pomiarowe bo awaria murowana. Dlaczego tak kombinują? bo mogą, bo się doczekali. A może ze strachu przed dyrygentem? Strach jest groźny bo rodzi desperację.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#86

Post napisał: mc2kwacz » 28 paź 2015, 01:25

To nie jest czarnowidztwo. W DK na przykład, z powodu ulg dla samotnych rodziców, bardzo duża część społeczeństwa żyje w formalnym konkubinacie, choć są to z naszego punktu widzenia normalne rodziny. Wszystkie grupy społeczne tak robią, i zwykli pracownicy i właściciele fabryk.
Jeśli pis zacznie szastać kasą, zasilając papierosowe i alkoholowe budżety meneli, to ja dla odmiany obiecuję sobie, że zacznę egzekwować to co mi się z mocy prawa należy a z czego dotychczas nie korzystałem, bo się albo nie chciałem wygłupiać albo mi się nie chciało tym zajmować.


samidani
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2015, 11:43
Lokalizacja: Wrocław

#87

Post napisał: samidani » 28 paź 2015, 11:49

ja jestem ciekawa jest teraz bedzie, wydaje mi sie ze polowa polaków glosowala dla tzw. beki i po prostu zeby pokazać tym oszołomom ktorzy tak kochają pis ze jak to znowu dojdzie do wladzy to bedzie tylko gorzej. I niech sie w koncu przekonają na wlasnej skórze raz na zawsze, to moze za 4 lata sie cos w końcu zmieni na lepiej... a to PO to co, rzadzilo teraz i tez sie nie spisalo wiec na kogo tu glosowac ja sie pytam???
Podsumowujac na lepsze BYĆ MOŻE zmieni sie w Polsce za 4 lata przy kolejnych wyborach, a NA PEWNO zmieni sie za jakies 20,30 lat jak starsze pokolenie ehmm.. odejdzie :)
Chcesz sie dowiedzieć jak firma kruk pomogła mi wyjść z kłopotów finansowych? Zapraszam na priv


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#88

Post napisał: oprawcafotografii » 28 paź 2015, 11:59

Krowy przestana sie niesc, kury dawac mleko, Kwacz placic podatki.
Nawet ja odejde na emeryture na zlosc PISowi. A co!

q


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#89

Post napisał: pukury » 28 paź 2015, 12:09

witam.
tak sobie myślę że efektywniej było by taką kasę ( oj nie małą kasę ) przeznaczyć na budowę nowych przedszkoli , żłobków , itp.
czy nie lepiej zapewnić bezpłatną komunikację miejską dla rodziców i dzieci dojeżdżających do przedszkoli - i szkół.
to samo z obiadami w przedszkolach i szkołach.
nikt by nie przechlał ani nie wydał na nowy telewizor - jakoś przecież seriale oglądać trzeba :shock:
nie piszę tego w oderwaniu od tzw. życia - mam 2 wnuczki i wiem jak to jest.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#90

Post napisał: mc2kwacz » 28 paź 2015, 12:22

Ale wtedy patologia głosująca na PiS niekoniecznie postawiłaby krzyżyk na karcie numer 1.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”