Kolega niech poczyta sobie o kompozytach. Beton ma dobra odporność na ściskanie ale słabą na rozciąganie. Żeby się nie kruszył dodaje się różne zbrojenia czy np te włoski. Ktoś kiedyś pisał o włóknach szklanych i węglowych w betonie i inne takie ale to trzeba by poszukać. Na temat betonów to wykłady prawi kolega Ursus. Proponuje poszukać jego postów.
Myślę że jeżeli chodzi o profile alu to mają za mały przekrój w środku na beton. Chyba że polimerobeton.
Frezarka z profili
-
- Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
- Posty w temacie: 4
- Posty: 54
- Rejestracja: 19 cze 2014, 19:08
- Lokalizacja: Nowa Sól
Profil jak kolega wyżej napisał jest za mały... myślę, że nawet jak rozbierzesz wszystko w drobny mak, postawisz profil w pionie, zalejesz czymś twardym - to po zaschnięciu pęknie albo tez będzie bujać.Robi Bobi pisze:Fajnie to pokazałeś , mam taki sam problem, skręce filmik dla porównania, też taki badziew na początek zrobiłem, nie wiem czy coś poza zastrzałami da się zrobić, czytałem że uzbrojenie i zabetonowanie profilu w środku pomaga.
Te włoski w betonie to się chyba zbrojenie rozproszone nazywa, stosowane zamiast klasycznej kratki z prętów zbrojeniowych - tak mi na jakiejś budowie tłumaczyli.
Frezarka dostaje aktualnie nową oś Z i płytę X/Z z formatki 25mm i trzema wózkami 15 w Z. Założona dzisiaj na maszynę, jest duuużo lepiej. Zrobię jutro filmik porównawczy, zostawiłem aparat na warsztacie i mam tylko stare foto niepowierconej płyty.
Przy wierceniu pod wózki 'fajnie' było widać ten luz na zetce jak się wjeżdżało wiertłem w materiał po 0.1mm, wiertło odjeżdża w stronę przeciwną do bramy, trzeba kilka razy góra/dół przejechać żeby bez oporu zrobiło właściwy otwór, i tak pierwsze kilka milimetrów żeby w miarę prowadzenie zacząć... a i tak ciut krzywo było, po 20mm często wrzeciono się zatrzymywało bo przekoszony otwór opór stawiał.
Ot, zabawka nie maszyna

Jak uzbieram coś $ następne co frezarka dostanie to porządną szafkę elektryczną i pulpit z kilkoma przyciskami... brakuje startu, stopu, itp. z guzika. Regulację obrotów wrzeciona i włączanie zrobiłem, szlag mnie trafiał od wciskania przycisków na falowniku.
Po 'szafce z prądem' będzie kolej na bramę stalową z prawdziwego zdarzenia.

EDIT:
Po założeniu oś się nie gnie

https://youtu.be/K4ehqtCzFM0
-
- Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 30
- Rejestracja: 04 maja 2015, 22:10
- Lokalizacja: Warszawa
Nie jestem specjalistą, kiedyś znajomy powiedział mi , że beton ma znacznie mniejszą tzw strzałkę ugięcia niż stal, W końcu budują betonowe mosty, wiadukty, Myślę że brama odlana z gołego betonu popekałaby, ale w profilu aby się zgiąć potrzebny jest uściśk z jednej strony z drugiej rozprężenie, Swoją drogą myślę, że nawet możliwe byłoby odlanie dobrze uzbrojonej bramy.
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 2692
- Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
- Lokalizacja: Elbląg
- Kontakt: