kursy CNC - czy warto ?


konan01
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 07 lip 2007, 15:45
Lokalizacja: Częstochowa

#51

Post napisał: konan01 » 07 lip 2007, 16:32

aeCkz, Cześć możesz jeszcze raz wystawić to materiały do nauki :) ??

Te, które były w linku :

http://rapidshare.com/files/37946829/lesson3gwd.rar

Z góry dziękuję i pozdrawiam !!!



Tagi:


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

#52

Post napisał: vipCNC » 29 sie 2009, 16:14

"Odnośnie tych kursów, w Polsce jest wiele firm, które się tym zajmują, jednak poziom nauczania i praktyka jest co najmniej kiepska. Miałem możliwość uczestniczyć w kursach prowadzonych przez Start CNC, kurs intensywny, znoclegani i wyżywieniem, 11 godzin dziennie przez tydzień praktyka, naprawdę polecam.
Jedynie co może trochę zachęcić to niska cena kursu."
Pozdrawiam


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#53

Post napisał: jasiu... » 01 wrz 2009, 18:24

vipCNC pisze:Miałem możliwość uczestniczyć w kursach prowadzonych przez Start CNC
https://www.cnc.info.pl/search.htm/authors/vipCNC,0 - i wszystko jasne. Mogłeś dodać, bo z analizy twoich postów wynika to jasno, że miałeś okazję uczestniczyć, jako organizator, bądź prowadzący :lol: :lol: :lol:

Wszystkie posty na ten sam temat. No dobrze, niech ci będzie, że to nie kryptoreklama.

Awatar użytkownika

bodekbodek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2009, 22:18
Lokalizacja: łódzkie

#54

Post napisał: bodekbodek » 01 wrz 2009, 20:26

Hej hej! Te linki na rapida nie działają :sad: Jest jakiś błąd. :neutral: Podaj takie które działają jeżeli możesz.
Można się złościć ale nie można krzywdzić.


lolek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2007, 06:41
Lokalizacja: Polska

#55

Post napisał: lolek » 03 wrz 2009, 09:24

Witam i proszę o opinie na temat szkoleń przeprowadzanych w Polsce.
Firma chce kilku z nas wysłać na szkolenie a ja nie mogę się zdecydować gdzie pojechać.
Szkolenia z Siemensa juz wszystkie zaliczone - więc odpada , chętnie skorzystałbym z szkolenia Indramata , ale takich szkoleń nie mogę znaleźć.
Doradźcie proszę na jakie szkolenia warto pojechać jako powiedzmy technolog/programista/serwisant.


mydlina11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2009, 08:19
Lokalizacja: polska

#56

Post napisał: mydlina11 » 11 paź 2009, 08:30

jasiu coś się tak do tego vipa przyczepił?
Uważam, że jeżeli ktoś np. w wątku o budowie maszyn cnc podaje nazwę firmy konstruujące obrabiarki, bądź info. czym się zajmują to nie jest stricte reklama.
A stwierdzenie, że kursy to pomyłka jest nietrafne jeżeli nie byłeś na jakimś kursie.
To tak jakbyś twierdził, że szkoła zawodowa to jest pomyłka, a do takowej nieuczęszczałeś!
Pozdr.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#57

Post napisał: jasiu... » 11 paź 2009, 16:55

Lubię jasno postawić sprawy. Sprowokowałem, przyznaję vip-a do pokazania całej swojej natury i skutek osiągnąłem. Jeśli ktokolwiek przeczyta jego ostatnią wypowiedź z całą pewnością na kurs do tej firmy nie pójdzie. Dlaczego - proste, żeby vipo-podobnych indywiduów nie spotykać. Faktem jest, nie miałem okazji uczestniczyć w podobnych kursach. Mnie musiały wystarczyć studia, jakie miałem okazję robić w czasach, kiedy sterowanie maszyn odbywało się "z tasiemki". Od tego czasu cały czas w zawodzie, cały czas coś nowego. Całe życie.

Właśnie dlatego, że oprócz przyciskania zielonego przyciska potrafię i zrobić program w niejednym CAMie, i programować "z ręki" w cyklach, że miałem okazję wiele maszyn rozpracować, a teraz mam po prostu umowę o pracę na czas nieokreślony w Niemczech w poważnej firmie, mam podstawy do oceniania programów i możliwości takich kursów. VIP próbuje naciągać ludzi na kurs, który w dzisiejszej rzeczywistości na rynku nic nie daje, poza wydaniem całkiem niemałej kasy. Mam wielu kolegów, którzy prowadzą w Polsce rozmowy kwalifikacyjne z osobami po takich kursach, wszyscy twierdzą, że lepiej przyjąć osobę surową i samemu przeszkolić.

VIP się wkurzył, zaczął mnie wyzywać od buraka, bo psuję mu interes. Wybacz VIPie, ale dla mnie uczciwość jest ważniejsza od twoich epitetów. Myślę, że więcej ludzi uwierzy mi, że nie tedy droga do zdobycia doświadczenia i nowego zawodu. Myślę, że może zrozumieją, że pieniądze wydane dla ciebie dają tylko nadzieję. Może zrozumieją, że wpadłeś na pomysł organizowania takich kursów, bo w ten sposób chcesz nabić sobie portfel ich kosztem.

Step by step. Krok po kroku. Jeśli ktoś naprawdę chce opanować pracę z obrabiarkami wyposażonymi w ekran i klawiaturę to może to zrobić w zupełnie inny sposób, korzystając choćby z praktyki na konkretnych stanowiskach, przy konkretnej robocie. W ten sposób trochę osób nauczyłem fachu, sprzedałem im swoją wiedzę za darmo. Wiem, że teraz oni są fachowcami i zachowują się tak samo. Wolą uczyć absolwentów szkół od podstaw, niż przepełnionych pychą ludzi po kursach VIP-a. Łatwiej, bo przynajmniej głowa, pozbawiona bzdur, jakie ładuje się na takich kursach, szybciej chłonie istotne wiadomości. W sytuacji, kiedy absolwent pójdzie do kierownika działu i poprosi, że chciałby się uczyć, żeby przyjęli go na staż, całą naukę będzie miał za darmo, no może za piwo dla kolegów, którzy mu wiedzę sprzedadzą. Taka jest prawda i warto o tym powiedzieć.

A VIP niech sobie dalej na mnie używa. Niech rzuca następne epitety. W końcu w ten sposób może pokaże, jakim jest człowiekiem. Niech się ujawni do końca.


amaciejewski
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 12:25
Lokalizacja: Wrocław

#58

Post napisał: amaciejewski » 11 paź 2009, 18:15

Witam wszystkich użytkowników tego forum,

Obecnie pracuję w branży obróbki skrawaniem (śledzenie innowacji narzędziowych, dobór narzędzi, parametrów skrawania, programowanie CNC, systemy CAD/ CAM). Nie ukrywam, że mam zaplecze teoretyczne w postaci ukończonych studiów związanych z obróbką i kilka dobrych stażów w Polsce i Niemczech. Do czego zmierzam ?? Obserwuję na tym forum wiele wypowiedzi na tematy związane z obróbką skrawaniem i na początku miałem mieszane uczucia co do ”fachowości wypowiedzi co niektórych użytkowników ”. Nie mam zamiaru nikogo oceniać i obrażać bo nie w tym cel mojej wypowiedzi. Z chwilą mojej rejestracji poświęcałem godzinę dziennie na zapoznawanie się z poruszaną tematyką, aż pewnego dnia natknąłem się na jedną wypowiedź kolegi Jasia.. Powiem więcej, tego samego dnia przeczytałem jego wszystkie wątki i śmiało mogę powiedzieć, że ten gość to fachowiec jakich mało. Kolega Jasiu… przeszedł wiele strzebli rozwoju w obróbce skrawaniem , ma mnóstwo doświadczenia którym się chętnie dzieli!! Wielokrotnie spotyka się ludzi, którzy jak już coś wiedzą to boją się to przekazywać w obawie o swoje stołki i stanowiska. Dlaczego to się tak dzieje ?? Powiem wprost, owi ludzie wraz z doświadczeniem posiedli wiedzę, ale z racji swojego wieku dalej się nie rozwijają, nie nadążają za rozwojem współczesnej technologii i boją się, że pewnego czasu zostaną wymienieni na młodych i prężnych ludzi. W przypadku kolegi Jasia.. wygląda to tak, że gościu pisze wprost, bez owijania w bawełnę, chętnie dzieli się swoją dużą wiedzą w pełni świadomy tego, że przychodzą ”młodzi ” ludzie, którzy za bardzo nie wiedzą jaką drogę wybrać, którym należy pomóc.

Nie będę dalej zachwalał kolegi Jasia.. bo nie taki mam cel, aczkolwiek powiem, że kończąc studia chciałbym zdobywać praktyczną wiedzę pod okiem takiego fachowca z doświadczeniem. Wiedzę jaką mam zawdzięczam sobie i tylko sobie bo niestety u mnie w firmie takich ”Jasiów” niestety nie było!!

Odnośnie takich pseudo szkoleń, o których jest mowa to osobiście ich nie polecam, bo to nie tędy droga. Kolega Jasiu.. dobrze to wyjaśnia w jednym ze swoich wątków i w pełni się z nim zgadzam!!
Co do kąśliwego tonu wypowiedzi użytkownika o nicku vipCNC pozostawiam to bez kometarza.

Jedyne co mogę doradzić nowym użytkownikom tego forum, którzy nie do końca wiedzą jaka drogę rozwoju wybrać, to zapraszam do zapoznania się z wypowiedziami kolegi Jasia.. a na pewno źle na tym nie wyjdziecie!!!
-----------------------
jak się nie rozwijasz to się cofasz :)


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#59

Post napisał: wieslawbarek » 11 paź 2009, 19:10



tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

#60

Post napisał: tomken » 11 paź 2009, 23:12

ja podobnie jak kolega amaciejewski nie mam wątpliwości co do jasia... to fachura jakich mało, człowiek ma doświadczenie i wiedzę, gówniarzem z podstawówki też raczej nie jest żeby obrażał go jakiś agitator nawet jeśli kolega jasiu... ma inne zdanie, które potrafi obronić, swoją drogą koleżka vip powinien odbyć jeszcze jedno szkolenie....z dobrego wychowania, myślę, że moderator choć cenzorem nie jest to na pewne wpisy powinien reagować, szczególnie te z ćwikłą w tle...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”