Montaż wózków liniowych - napręzenie wstępne

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#11

Post napisał: DOHC » 23 maja 2015, 13:22

Podkładki będą pod całymi wózkami (powierzchniami przylegania). Wózków jest po 8 na oś wtedy przyjmujemy kolejność dwa pierwsze z brzegu (po jednej z każdej szyny) bez podkładek, cztery następne z podkładkami i dwa ostatnie bez podkładek, patrząc wzdłuż danej osi. Mam nadzieje że za 1-1,5 miesiąca coś już będę mógł potestować. Rozmawiałem z pewnym mądrym człowiekiem i wspominał że natknął się na taki sposób generowania naprężenia wstępnego w wózkach INA ale nie miałem czasu szukać tych wózków.

Pozdrawiam



Tagi:


elmo02
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2013, 23:17
Lokalizacja: Plock

#12

Post napisał: elmo02 » 24 maja 2015, 00:05

hmm moim zdaniem może wyjść banan ale w sumie z tego co widziałem to kolega ma wszystko pancerne :D o czym zresztą pisał to może nie będzie tak źle :) ostatnio doczytałem się w katalogach gdzieś że naprężenie wstępne nie może przekraczać 0,1C (o ile dobrze pamiętam) , kurde rozbierałem te wózki to wiem co mam :D znaczy może nieumiejętnie to tłumaczę ta wkładka to jest część bieżni wózka może w tym tyg zdejmę stół odkręcę wózek i rozbiorę go trochę i zrobię zdjęcia, ehh błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli :D wózki raczej stalowe bo magnes się lepi do nich :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”