Przesuw liniowy, tuleje ślizgowe - zacieranie się napędu

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
druid07
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 17 paź 2010, 20:11
Lokalizacja: Koszalin

Przesuw liniowy, tuleje ślizgowe - zacieranie się napędu

#1

Post napisał: druid07 » 24 sty 2015, 21:26

Witam, zetknąłem się z problemem zacierania się napędu liniowego wózka tamponiarki (nanoszenie nadruków z farby na elementy z tworzywa sztucznego). Napęd zatarł się w trakcie pracy. Udało mi się go odblokować, nasmarowałem smarem PTFE i popracowała kilka dni gdzie problem się powtórzył. Przeniesienie napędu zrealizowane jest poprzez ruch ślizgowy tulei (chyba ze spieków metalu) po wałkach fi 25mm (napęd pneumatyczny) . W dniu wczorajszym zauważyłem niewelkie rysy na powierzchni wałków. Maszyna wcześniej pracowała bez jakiegokolwiek przeglądu przez 4 lata. Maszyna jest produkcji Japońskiej. Oczywiście zero dokumentacji. Znajomy zasugerował mi zastosowanie łożysk ślizgowych z tworzyma firmy Igus. Ponieważ nie mam doświadczenia w napędach liniowych proszę o pomoc, porade jak skutecznie poradzić sobie z problemem. Przekonany jestem, że czeka mnie wymiana wałków oraz tulei. Jakie rozwiązanie wybrać? (twardość, dokładność wykonania wałków - średnica fi 25, jakie tuleje (łożyska) ślizgowe zastosować - wymiar fi25 / fi35, długości nie znam). Może wskażecie gdzie można nabyć powyższe elementy w rozsądnych cenach? W przypadku wymiany jak poradzić sobie z wyjęciem tulei z korpusu wózka? Poniżej załączam kilka fotografii. Pozdrawiam. Paweł

ObrazekObrazekObrazekObrazek



Tagi:


makacnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:17
Lokalizacja: srem

#2

Post napisał: makacnc » 06 kwie 2015, 17:38

Najlepiej skontaktowac sie z doradcą Igus +48 (0) 22-8635770


Autor tematu
druid07
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 17 paź 2010, 20:11
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post napisał: druid07 » 06 kwie 2015, 17:50

Witam. Taką drogą właśnie poszedłem. Kupiłem odpowiednie prowadnice D25, zamówiłem łożyska ślizgowe DryLin R RJUM-02-25 (4 szt) i czekam na dobry moment do wymiany. Narazie maszyna pracuje bez zacinania. Dzieki za podpowiedz. Pawel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”