Jak połączć?


Autor tematu
empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

Jak połączć?

#1

Post napisał: empis » 05 cze 2007, 15:04

Witam ,mam takie pytanie.Jak połączyć linie z łukiem w polinie?Jak połączyć trzy obiekty w jeden tak jak np.wPowerPont funkcja grupuj rozgrupuj?AutoCad2007
Załączniki
Bez nazwy.jpg
Bez nazwy.jpg (5.7 KiB) Przejrzano 3721 razy
1.jpg
1.jpg (9.21 KiB) Przejrzano 3721 razy



Awatar użytkownika

nct
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2007, 16:43
Lokalizacja: Zamość

#2

Post napisał: nct » 07 cze 2007, 10:50

Polilinie łączymy za pomocą polecenia PEDIT, obiekty UNION.


Autor tematu
empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

#3

Post napisał: empis » 11 cze 2007, 11:11

Dzięki za podpowiedz niestety te polecenia u mnie nie działają albo coś zle robie albo chodzi o to ,że mam polską wersje.Z łączeniem lini dałem sobie jakoś rade natomiast nadal mam problem z łączeniem brył.
Załączniki
union.GIF
union.GIF (57.71 KiB) Przejrzano 1287 razy
union.GIF
union.GIF (57.71 KiB) Przejrzano 1291 razy

Awatar użytkownika

nct
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2007, 16:43
Lokalizacja: Zamość

#4

Post napisał: nct » 14 cze 2007, 09:07

Ja uzywam angiesko języcznej wersji w polskiej te polecenia są pewnie inne. Można to zrobić klikając na ikone wygląda ona jak dwa stykające się okręgi.


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: qqaz » 14 cze 2007, 15:25

Przy angielskich poleceniach Acada stosowanych w innych wersjach językowych użyj podkreślenia np:
_union
to spowoduje odwołanie się do rodzimego ( angielskiego) rdzenia Acada i poprawne wykonanie polecenia.
Druga sprawa
__union połaczy każde obiekty które nadaja się do połaczenia ( ze względu na ich rodzaj - odpowiednio regiony ze sobą lub suma brył ) i nie muszą one się ze sobą stykać.


Autor tematu
empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

#6

Post napisał: empis » 14 cze 2007, 19:32

.Dzięki ,obie podpowiedzi poskutkowały punkty lecą na wasz konta.Jeszcze jedno pytanko ,rysuję np.łuk z linia ,łącze je w polinie następnie PODZIEL i na całej długości wyświetlają się punkty.Problem w tym ,że nie mogę użyć ich jako uchwytów do dalszego rysowania..Jak zmienić te punkty ,lub jak inaczej podzielić tą polinie aby uzyskać uchwyty?

[ Dodano: 2007-06-14, 19:48 ]
Potrzebuję to do takich rysunków.
Załączniki
podziel3.gif
podziel3.gif (3.34 KiB) Przejrzano 3571 razy
podziel1.gif
podziel1.gif (3.28 KiB) Przejrzano 3575 razy


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#7

Post napisał: qqaz » 14 cze 2007, 20:10

Polecenie podziel wprowadza nowe obiekty - punkty - wskazujące podział obiektu dzielonego - nie modyfikuje go więc i nie wystapią nowe wezły z uchwytami. W oparciu o punkty poszatkuj obiekt na odcinki, połacz _pedit w polilinię z wezłami i dalej już co potrzebujesz.


Autor tematu
empis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2006, 17:32
Lokalizacja: dolny slask

#8

Post napisał: empis » 17 cze 2007, 11:32

Witam tak właśnie robiłem lecz wydawło mi się troche "pod górke"Mam jeszcze pytanko odnośnie przenoszenia obiektów między warstwami ,próbowałem to tak robić ,że kopiowałem obiekt w np. warstwie1 ,przełączałem do warstw2 i wklejałem, ale po wygaszeniu warstwy1 okazywało się ,że obiekt wkleił się w nie w warstwe2 tylko w warstwe1 ,próby z blokami dawały podobny efekt. Więc jak powinno się to prawidłowo robić? Odnośnie łączenia obiektów zauważyłem ,że polecenie PEDIT jak i SUMA łączy obiekty w ten sposób ,że przekształca np. dwa niezależne obiekty jeden niezależny obiekt a nie grupę połączonych obiektów i teraz pytanie :czy można połączone obiekty poleceniem PEDIT lub SUMA ponownie rozłączyć ,jeżeli nie ,to czy można tak połączyć ,zgrupować obiekty aby je można było następnie rozłączyć rozgrupować
Na koniec pytanie ,jak zapisać rysunek składający się z kilku obiektów w taki sposób aby można go było otworzyć w innym rysunku nie jako całość lecz pojedyncze obiekty?Przepraszam za niefachowe słownictwo.Mam nadzieje ,że wyjaśniłem o co mi chodzi.


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#9

Post napisał: qqaz » 17 cze 2007, 17:04

empis pisze:1) ,że kopiowałem obiekt w np. warstwie1 ,przełączałem do warstw2 i wklejałem, ale po wygaszeniu warstwy1 okazywało się ,że obiekt wkleił się w nie w warstwe2 tylko w warstwe1 ,próby z blokami dawały podobny efekt. Więc jak powinno się to prawidłowo robić?

2) ,że polecenie PEDIT jak i SUMA łączy obiekty w ten sposób ,że przekształca np. dwa niezależne obiekty jeden niezależny obiekt a nie grupę połączonych obiektów i teraz pytanie :czy można połączone obiekty poleceniem PEDIT lub SUMA ponownie rozłączyć ,jeżeli nie ,to czy można tak połączyć ,zgrupować obiekty aby je można było następnie rozłączyć rozgrupować

3) jak zapisać rysunek składający się z kilku obiektów w taki sposób aby można go było otworzyć w innym rysunku nie jako całość lecz pojedyncze obiekty?Przepraszam za niefachowe słownictwo.Mam nadzieje ,że wyjaśniłem o co mi chodzi.


Jeśli wystarczy cierpliwości aby czytać..

1 zmienić warstwę isniejacego obiektu najprościej można przez
-zaznacz kliknięciem obiekt. Podswietlenie potwierdza jego wybór, pojawiają się uchwyty.
-rozwiń listę z warstwami na panelu z ikonami
-kliknij tą warstwę na którą ma być przeniesiony obiekt - powinna wtedy nastąpić zmiana cech obiektu właściwych dla danej warstwy np zmiana koloru
- dwa razy klawisz ESC (przerwanie polecenia)
gotowe
Można też
ai_propchk w lini poleceń, enter, zaznacz element, lewoklik i w oknie własności zmień co trzeba
To dla obiektów elementarnych bo bloki zachowują się inaczej

1) dla bloku
-zaznacz kliknięciem obiekt. Podswietlenie potwierdza jego wybór, pojawiają się uchwyty lub pkt wstawienia ( zależnie od ustawień programu/rysunku)
reszta jak wyżej i mogą być róznice
a) gdy blok narysowany był linią i kolorem Bylayer to widoczność jego zależeć bedzie od właczenia warstwy na której był utworzony a nie od właczenia widoczności warstwy na którą jest wstawiony - inaczej dla bylayer elementy bloku zawsze pozostają na warstwie utworzenia a przenosi sie tylko punkt wstawiania
b) aby przenosić i modyfikować kolor elementów bloku trzeba tworzyć go z elementów rysowanych Byblock wtedy blok w całości przepisywany est na nową warstwę i przyjmuje jej własności
c) można tworzyć blok w kombinacjach Bylayer/Byblok dla lini i koloru z odpowiednimi skutkami

Magiczne własności ma warstwa "0" gdzie tworzonyny na niej blok niezależnie od rodzaju lini i koloru zawsze przyjmie cechy warstwy zgodnej z warstwą wstawienia i wszystkie elementy bloku do niej należą.


2) czym innym jest łączenie czastek w jeden obiekt _pedit lub _union - wtedy otrzymujemy jeden obiekt tylko wiekszy który można co najwyżej potraktować _explode gdzie rozpadnie się polilinia na odcinki, region na odcinki, solid na krawedziaka z regionów - model ścianowy.
Polecenie _group
grupuj tworzy porządek przyporządkowania elementów do zbioru gdzie to powiązanie można właczać - wtedy wybierasz całą grupę, podswietlają sie wszystkie obiekty do niej nalezace- lub wyłaczać - mozliwy jest wtedy wybór tylko wybranych obiektów mimo że nie utracona jest informacja o liście grupy i przenosi się ona w bloku do nastepnego rysunku

3 wstaw rysunek a nastepnie poleceniem _explode rozbij na obiekty z którychh był utworzony - tylko tutaj wszystkie obiekty wrócą na warstwy na których były pierwotnie utworzone

[ Dodano: 2007-06-17, 17:07 ]
jeszcze jedno
po wykonaniu/zakończeniu angielskiego polecenia np _union gdy zaraz po nim naciśniesz enter to w lini poleceń powinno pojawić się powtórzenie ostatniego polecenia ale już w składni przetłumaczonej - polskiej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”