Budowa maszyny skrzynia biegów

Plany budowy maszyn CNC

Autor tematu
RoberthGG4
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2015, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Budowa maszyny skrzynia biegów

#1

Post napisał: RoberthGG4 » 24 sty 2015, 20:32

Witam wszystkich.
Czy któryś z kolegów podjąłby się budowy hamowni do sprawdzania -testowania manualnych skrzyń biegów po dokonanej naprawie ?
Poczyniłem pewne rozwiązania w tym zakresie niestety są to rozwiązania doraźne.
Potrzebuję rozwiązania bardziej zaawansowanego jak choćby to które jest na fotce.

Obrazek

Czy znajdzie się osoba która pomoże mi w budowie takiej hamowni :?:



Tagi:


suj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 158
Rejestracja: 13 mar 2008, 00:42
Lokalizacja: Koszalin

#2

Post napisał: suj » 24 sty 2015, 23:28

A z ciekawości zapytam jakie parametry mają być mierzone dla przekładni i w jakim zakresie? Bo na moje oko silnik napędzający przekładnie ma moment maksymalny pewnie ze 100 Nm i ile go można przeciążyć, może ze 150% czy 200% na chwilę. Ten dolny działa pewnie jako hamulec (praca prądnicowa). Pewnie działa to na zasadzie dwóch falowników ze wspólną szyną DC i ze znanej (oszacowanej w pewnym zakresie) sprawności, można wyciągnąć sprawność badanej przekładni. No ale na 1-szym czy wstecznym biegu to ten dolny powinien być kilka razy większy, chyba że to niebieskie pomiędzy oprawami łożyskowymi to dodatkowy hamulec i pomiary są prowadzone na podstawie mocy wydzielanej w chłodzącej wodzie (przepływ i różnica temperatur).
Ja kiedyś rozważałem budowę hamowni dla silników spalinowych, ale z wykorzystaniem hamulca elektrodynamicznego i tensometrycznego układu pomiarowego.
Jeśli miały by być prowadzone na tym stanowisku jakieś dłuższe pomiary pod pełnym obciążeniem to słabo to widzę ze względu na maksymalne obroty/momenty i dopuszczalne przeciążenia zastosowanych maszyn elektrycznych w stosunku do dopuszczalnych obciążeń badanej skrzyni.


koalakoala1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2019, 12:10

Re: Budowa maszyny skrzynia biegów

#3

Post napisał: koalakoala1 » 24 lis 2019, 12:14

ja bardzo chentie zajmę się tym tobą :) a z skad jestes ?
tutaj mozemy znajleść wyposażenie miejsca w którym bedziemy pracowac

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plany budowy maszyn”