Prowadnice na jaskółczy ogon pod suport

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

Autor tematu
komornik12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 126
Rejestracja: 02 sie 2007, 08:27
Lokalizacja: GDYNIA CITY

#31

Post napisał: komornik12 » 30 gru 2008, 00:26

Chłopaki, spokojnie... To tylko suport :D Jesli już o technologii mowa, to może opisz w skrucie telegraficzny proces technologiczny? Tak w ramach samorozwoju...

Mam jeszcze pytanie z innej beczki-ma ktoś skan jakiejś madrej książki z obróbki mechanicznej i cieplnej metali? Dokładniej chodzi mi o obrubkę cieplną, twartdość metali (przysłowiowo chcę wiedzieć "z czym to się je"), może coś z rodzajów stali i sposobów rozpoznawania, czyli to, co każdy powinien wiedzieć. Dotychczas na "pi razy oko" oceniałem, czy coś się nadaje czy nie do danego detalu, ale chcę iść kroczek do przodu. Albo może ktoś mógłby mi jakąś pozycję polecić?

Pozdro


Kupię narzędzia zegarmistrzowskie. W razie ofert prosze pisać na maila badź pw.

Potrzebny także mały suporcik :D

Tagi:


galwano
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2008, 20:14
Lokalizacja: Lubelskie

#32

Post napisał: galwano » 30 gru 2008, 17:07

kwarc pisze:
galwano pisze:
tak ???"? to moze wyskrobac recznie , kolego niezalewaj woda ludzi
Wiesz co Przyjacielu ? Skoro uważasz ,że zalewam ludzi wodą to zrób taki suport , zamontuj w tokarce zegarmistrzowskiej i pochwal sie tutaj kolegom na forum . Jestem bardzo ciekaw co Ci wyjdzie :wink:
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika

Autor tematu
komornik12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 126
Rejestracja: 02 sie 2007, 08:27
Lokalizacja: GDYNIA CITY

#33

Post napisał: komornik12 » 30 gru 2008, 21:03

galwano pisze:
kwarc pisze:
galwano pisze:
tak ???"? to moze wyskrobac recznie , kolego niezalewaj woda ludzi
Wiesz co Przyjacielu ? Skoro uważasz ,że zalewam ludzi wodą to zrób taki suport , zamontuj w tokarce zegarmistrzowskiej i pochwal sie tutaj kolegom na forum . Jestem bardzo ciekaw co Ci wyjdzie :wink:
Wiesz jakich gabarytów jest suport w tokarce OUS-1? W tokarce zegarmistrzowskiej jest dosłownie ciut mniejszy. Tyle, że taki suport ma tokarka zegarmistrzowska z prześwitem 12mm, a moja ma 8mm (najpopularniejsza).

Pozdro
Kupię narzędzia zegarmistrzowskie. W razie ofert prosze pisać na maila badź pw.

Potrzebny także mały suporcik :D


galwano
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2008, 20:14
Lokalizacja: Lubelskie

#34

Post napisał: galwano » 30 gru 2008, 21:57

Suport z OUS i zegarmistrzowski to duża różnica- dosłownie. Inna też konstrukcja i precyzja wykonania .

Co do technologi wykonania takiego suportu to nie chce mi się teraz nad tym myśleć- może kolega >kwarc< wspomoże .......... :wink:
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika

Autor tematu
komornik12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 126
Rejestracja: 02 sie 2007, 08:27
Lokalizacja: GDYNIA CITY

#35

Post napisał: komornik12 » 30 gru 2008, 22:40

galwano pisze:Suport z OUS i zegarmistrzowski to duża różnica- dosłownie. Inna też konstrukcja i precyzja wykonania .

Co do technologi wykonania takiego suportu to nie chce mi się teraz nad tym myśleć- może kolega >kwarc< wspomoże .......... :wink:
Konstrukcyjnie nie widziałem róznicy poza wielkością i śróbą wzdłużną. Łoże takiej tokaki ma długość ok. 60cm z rowkiem T-owym w środku. Przynajmniej ta, którą widziałem.

Co do technologii pomyśl nad tym. Jestem bardzo ciekawy, jak się taki suport robi...

Pozdro
Kupię narzędzia zegarmistrzowskie. W razie ofert prosze pisać na maila badź pw.

Potrzebny także mały suporcik :D


galwano
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 18
Rejestracja: 18 paź 2008, 20:14
Lokalizacja: Lubelskie

#36

Post napisał: galwano » 31 gru 2008, 15:01

To temat nie na krótką pogawędkę , ale ogólnie to robi sie tak:

Najpierw materiał- zwykła stal odpada ze względu na tendencję do zacierania się.
Takie rzeczy robi sie z żeliwa(najlepiej gatunkowego) -łatwo obrabialne ,nie zaciera się.
Można ostatecznie z jakieś stali gatunkowej, lub węglowej wstępnie ulepszonej cieplnie.

Najpierw wykonuje sie bardzo dokładne kostki z których później metodą frezowania, szlifowania ,wiercenia,wytaczania wykonuje się poszczególne części suportu.

Tyle w skrócie, żeby opisać to dokładnie trzeba by spędzić kilka długich wieczorów na projekt i rysunki wykonawcze. A ja naprawdę nie mam teraz na to czasu.

Jeśli ten temat Cię interesuje to polecam poradniki: mechanika ,frezera ,technologię metali , rysunek techniczny ....

A póki co:

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :smile:
Pozdrawiam,


TomekMk1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:58
Lokalizacja: Poznań

#37

Post napisał: TomekMk1 » 03 sie 2014, 16:18

rynio_di pisze:Na witaj należy ci się wyjaśnienie.Nie ma takich prowadnic to nie budowa domów tam się używa takich określeń ,przy maszynach są prowadnice trapezowe. Odpowiadam ci są takie w... stołach frezarek do drewna ale są dość drogie ja za takie jak na foto dałem 100 zł za krótsze i cieńsze 80 zł . Te na foto mają L-320mm grubość 15mm(+0.2) trapez 25.80 i 17,00 mm. Tych krótszych wymiarów nie pamiętam Natomiast te prowadnice pięknie pracują z trapezem wyjętym z przemysłowej maszyny tkackiej .Jednym słowem złomowisko.
Witam

Czy na forum reklamuje się sklep w którym można kupić takie prowadnice? Są mi potrzebne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”