Księga skarg na moderatorów

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
codec
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 28 mar 2010, 22:33
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

#1

Post napisał: codec » 05 maja 2014, 08:16

Widzę że moderatorzy usunęli najbardziej treściwe wpisy mówiące prawdę - szkoda, bo wypowiedziały się osoby kompetentne.

Życzę w takim razie udanego (ponownego) wymyślania koła ;)




MiniK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, 00:11
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: MiniK » 05 maja 2014, 08:44

Widzę że wątek został moderowany dokładnie pod wypowiedzi starszyzny forumowej.
Panowie takie zachowanie jest niepoważne zwłaszcza, ze usunięte posty były merytoryczne i napisane przez ludzi z dobrze zrozumianej branży znających temat.
To że ktoś naklepał 1500 postów nie oznacza że automatycznie wie wszystko najlepiej.


SP3SWJ
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2008, 00:29
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: SP3SWJ » 05 maja 2014, 09:30

MiniK pisze:Widzę że wątek został moderowany dokładnie pod wypowiedzi starszyzny forumowej.
Panowie takie zachowanie jest niepoważne zwłaszcza, ze usunięte posty były merytoryczne i napisane przez ludzi z dobrze zrozumianej branży znających temat.
To że ktoś naklepał 1500 postów nie oznacza że automatycznie wie wszystko najlepiej.
no no się narażasz ... zaraz twój post też powędruje do ŚMIETNIKA ... :-(




:shock:

http ://www.cnc.info.pl/topics123/wojna-miedzyf ... t57392.htm

:shock:


MiniK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, 00:11
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: MiniK » 05 maja 2014, 09:43

no no się narażasz ... zaraz twój post też powędruje do ŚMIETNIKA ... :-(
Pewnie tak, ale chciałem zaznaczyć mój głos :-). Czytam oba fora z ogromnym szacunkiem dla wiedzy użytkowników, czytam i bardzo dużo skorzystałem, dlatego też drażni mnie takie zachowanie ludzi którzy powinni czuwać nad poziomem merytorycznym.


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: pltmaxnc » 05 maja 2014, 10:10

Moderatorzy celują widać w tematy o druku 3D , bo również w tym wątku

https://www.cnc.info.pl/topics122/druka ... htm#420874

zostawili "jedynie słuszne" wypowiedzi ...........chyba że to jakiś dywersant , który nie chce dopuść do rozszrzenia wątków o druku 3D na forum CNC

Awatar użytkownika

unix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 138
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:39
Lokalizacja: Mielec

#6

Post napisał: unix » 05 maja 2014, 14:31

Po co zatem specjalny dział dla drukarek 3D ? hmm, może po to, aby klepać sie wzajemnie po dupciach hehe :razz:
Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4702
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Jak dbać o porządek? Co to jest porządek?

#7

Post napisał: pitsa » 05 maja 2014, 15:21

Z paru zgłoszonych i skasowanych dziś rano przez mnie postów, i pozostawieniu części w śmietniku, nadal robi się bałagan. Powyższe posty z tematu https://www.cnc.info.pl/topics122/zabaw ... t57054.htm w dziale druku 3D przerzucam tutaj, żeby znów nie było, że niewygodne skargi kasuję. Reszta postów z tego tematu jest tutaj: https://www.cnc.info.pl/topics123/wojna ... t57392.htm

Proszę narzekać i skarżyć się teraz na moderację tylko w tym miejscu. :-)




W przypadku konieczności interwencji proszę o ustalenie jaki sposób dbania o "czystość wątków" jest dla wszystkich najodpowiedniejszy.

wersja 1:
topór na wątek - uciąć i wyrzucić zbędny ogon do śmietnika.
sprzątanie po akcji i zbieranie wiórów - co zostało w śmietniku można brać, przeredagować i wstawić bardziej elegancki ponownie do wątków, a drażliwą dyskusję prowadzić dalej w nieistotnym miejscu czyli w śmietniku.

wersja 2:
nic nie robić, a po określonym czasie (dwa tygodnie po ostatnim poście dyskutantów) oczyścić wątek.

wersja 3:
W rozmydlających się na tematy poboczne wątkach dawać linki do nowych wątków do których wydzielić wybrane posty.

wersja 4:
Utworzyć temat ze zgłoszeniami i uzasadnieniami zgłoszeń. Działania podejmować gdy pod danym zgłoszeniem podpisze się N osób.


Co proponujecie?


To moja ostatnia interwencja w tym tygodniu.
Dalsze działania na forum tylko po ustaleniu procedury zgłaszania i wykonywania zmian w trudnych tematach.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#8

Post napisał: MlKl » 05 maja 2014, 15:29

Wersja dwa jest najbliższa ideałowi.


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#9

Post napisał: gregor1975 » 23 cze 2014, 22:27

Nie wiem o co chodzi z tymi dwoma wątkami o skargach na moderatorów, ale napiszę że to forum jest poukładane. Dyskusje czasem są burzliwe, ludzie skaczą sobie do gardeł jednak nie zarzynają się. Potem adrenalina spada i jest ok. Jest tu kilku "myśliwych" co to ganiają się po wątkach i uzewnętrzniają swoje animozje, ale to incydenty i też krew się nie leje.

Moderatorzy zaś oszczędnie dzielą ostrzeżeniami a bany to incydent chyba. A jak komu co leży na wątrobie, to jest magiczny przycisk z wykrzyknikiem i moderacja raczej reaguje na to.

Oby tak pozostało i oby nie zrobił się taki syf jak na przytaczanej jako przykład elektrodzie.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4702
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#10

Post napisał: pitsa » 23 cze 2014, 23:03

Chodzi o to, że mieliśmy na forum nalot przywołanych tutaj z innego forum "oburzonych obrońców" pewnych idei... Wyimaginowaną wojenkę skierowałem na siebie i trochę mi się oberwało. ;-)

Dla porządku można oba wątki skasować ale to już może tylko zrobić moderator tego działu.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”