5m/s 5G najszybszy laser Kimla

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Rurka
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 04 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: centrum

#171

Post napisał: Rurka » 13 cze 2014, 21:14

Przecież to celowo taka cenna , żeby nikt się nie zdecydował.
A kto by sobie pozwolił na wiercenie posadzki.



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1188
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#172

Post napisał: clubber84 » 14 cze 2014, 08:52

Rurka pisze:Przecież to celowo taka cenna , żeby nikt się nie zdecydował.
A kto by sobie pozwolił na wiercenie posadzki.
Chyba kolega nie zrozumiał - ITM pozwala na wiercenie w posadzkach, ale zastrzegł przy tym, że kotwiący muszą doprowadzić posadzkę do poprzedniego stanu we własnym zakresie - i właśnie dlatego taka cena, bo kto by chciał, żeby mu niszczyli podłogę. :mrgreen:


jejej
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#173

Post napisał: jejej » 17 cze 2014, 19:29

Byłem również na targach i słuchałem rewelacji opowiadanych przez pana z słuchawką przy uchu na stoisku firmy Kimla. Pomijając fakt, że nawet nie mieli grubych blach, zapewne z szanującej ekologię oszczędności, to grzecznie wysłuchałem wykładu jaki to laser jest wspaniały i jak dystansuje konkurencję co najmniej o 100% a nawet i jeszcze więcej. Razem jednak z innym zainteresowanym słuchaczem poszedłem potem na stoisko firmy Trumpf gdzie wysłuchano tych rewelacji z Kimli z uprzejmym uśmiechem i co ważne bez komentarza, ale poproszono o wycięty w Kimli detal - 100 otworków. Detal został na naszych oczach narysowany i zaprogramowany o potem puszczony został program na identycznej blasze i zmierzono czas. Gdyby można było zobaczyć minę pana z firmy Kimla w takiej chwili z pewnością byłoby to bezcenne. Niestety nadal zapewne żyje w poczuciu swojej prawdy może to i lepiej dla niego. Z wykładu pana z Kimli utkwił mi również wspaniały rewelacyjny szczegół jak to „ich” program potrafi odczytać ilość detali z nazwy pliku. Z takimi osiągnięciami postaje jedynie mieć nadzieję, że dalszy wzrost możliwości będzie równie dynamiczny i dojdziemy do przewagi nawet 200%. Na stoisku rzeczonego Trumpf’a pokazano natomiast detal z otworkiem o średnicy 2mm z blaszeczkę chyba tak na oko ze 20mm, może więcej i to pokazano nie na obrazku ani oczami bujnej wyobraźni, lecz w postaci wyciętego na żywo. Mam nadzieję, że oddają to chociaż na złom. Bo idąc za Kimlą….ekologia przede wszystkim. A tego przecież wg Kimpla.Pl dinozaury przecież chyba nie znały. Ale wystarczy cytowania tych banialuków. Maszyny na targach generalnie prezentują coraz wyższy poziom i jest kilka firm, które potrafią je bez zbędnych emocji prezentować. Ww były to dwa przeciwległe bieguny. Chciałoby się aby każdy był specjalistą od swoich zabawek i przynajmniej mówił o nich prawdę. Resztę zweryfikujemy my klienci i użytkownicy. Klienci, technika i żona nie mają litości.

ps. z zawodu jestem lekarzem. Zbyt pobudliwym, szukającym analogii w paleontologii polecałbym jod na tarczycę. Znanemu entomologowi Stefanowi N. czasami też pomaga.
Pozdrawiam -

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz


piters
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2014, 13:26
Lokalizacja: podkarpacie

#174

Post napisał: piters » 17 cze 2014, 21:36

O jej, proszę pamiętać jedną zasadę do takich blach to CO2 proszę pana, trzeba było sprawdzić z jakim czasem to było cięte te 20mm i porównać do CO2.
Pytanie czy te otwory były okrągłe??, kto pali w 20mm fi2, bo np. nagwintować się tego nie da.
Zapewne panowie się chwalili technologią brightline, a powiedzieli jakie jest zużycie gazu w tej technologii??.

Jak wiadomo fibery są ekonomiczne do grubości #3mm, po wyżej na przewagę idą CO2, niestety taka jest prawda, każdy jeden producent to powie, więc porównania w tych grubościach to inny temat puki co.
Kolega chyba mało miał do czynienia z laserami.
Nie to żebym promował lasery pana Kimli, ale proszę powiedzieć kto zrobił krok do przodu w temacie sterowania laserów??, najlepiej zostać w miejscu.


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#175

Post napisał: www.kimla.pl_ » 17 cze 2014, 22:06

Szanowny Kolego Jejej,

To że nie odwiedził kolega przypadkiem targów tylko jest kolega przedstawicielem firmy Trumpf raczej nie trzeba będzie nikogo przekonywać, wystarczy przeczytać kilka wypowiedzi szanownego kolegi.

np.:
pop9 napisał/a:
zapytaj w trumpf polska dają 30-dniowe


W sprawie oprogramowania Tops prosimy zgłaszać się na adres [email protected].
W miarę mozliwości pomożemy.
W sprawie próby przeprowadzonej przez klienta całkiem się koledze pomieszało ponieważ właśnie klient przyniósł detal bezpośrednio w waszego lasera.
Powiedział, że wycięliście mu to w 5 sekund, po czym na wycinarce Kimla wycięty został w 3 sekundy.

Dlaczego na laserze Kimla można było go wyciąć szybciej?
Ponieważ wasz laser fiber to wciąż mechanika i sterowania z lasera CO2 z założoną głowicą i źródłem na ciele stałym.

Marnujecie potencjał drzemiący w długości fali 1064nm ponieważ maszyna z napędami zębatkowymi i ze sterowaniem wywodzącym się z maszyn skrawających nie ma szans dogonić lasera zaprojektowanego specjalnie do laserów fiber napędzanego napędami liniowymi i systemem sterowania z dynamiczną analizą wektorów oraz absolutnymi układami pomiarowymi o rozdzielczości 1nm.

Poza tym dlaczego nazywając swoją maszynę "fiber" sugerujecie klientom, że macie źródło fiber chociaż w rzeczywistości światłowodem to jest prowadzona wyłącznie wiązka a rezonator to starszej generacji źródło open cavity?

W sprawie grubszych blach to podziwiałem to wasze cudo, które blachę nierdzewną 20mm przebijało ze 3 minuty, a prędkość cięcia była tak niska, że można było się zastanawiać czy głowica stoi w miejscu czy może jednak się porusza.

W takim przypadku waterjet firmy Kimla za 1/6 ceny waszego lasera wycina ten materiał 2x szybciej i to bez ograniczeń grubości, przy czasie przebijania jakieś 10 x krótszym.
Myślę, że tym powolnym wycinaniem nierdzewki bardziej odstraszaliście klientów niż zachęcaliście ich do zainteresowania się waszym laserem.

Uważam, że robicie bardzo dobre lasery CO2 i tego powinniście się trzymać.
Fibery po prostu przespaliście, a inwestycja w SPI jak dotąd widać nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
Próba łatania spóźnionego startu w branży fiber konstrukcjami zaczerpniętym z CO2 jest spowodowana długim czasem rozwoju produktu, ale patrząc na inne dinozaury ze Szwajcarji, też jak widać nie spieszy im się do wyścigu o rynek. Tak jak parowozy zniknęły z szyn kolejowych tak i zębatki niedługo całkowicie odejdą do lamusa.

Lasery fiber spadły z nieba jak niegdyś meteoryt.
Jednym dało to życie a innym zagładę.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 20
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#176

Post napisał: lolo2 » 17 cze 2014, 22:52

piters pisze: Jak wiadomo fibery są ekonomiczne do grubości #3mm, po wyżej na przewagę idą CO2, niestety taka jest prawda, każdy jeden producent to powie, więc porównania w tych grubościach to inny temat puki co.
Kolega chyba niedoinformowany.

Ta granica na dzień dzisiejszy sięga około 5 - 8 mm. Niech kolega znajdzie laser CO2, który pali blachę 5mm z prędkością 13m/min. Jeszcze trochę a w produkcji będzie wybór Fiber, plazma , waterjet. Lasery CO2 znikną.

Poczekajmy jeszcze pół roku a zaś będzie kilometrowy skok w fiberach. Zaś wszystkich orzełek zaskoczy xD


Panie Kimla, takie małe pytanko bo wszyscy trąbią naokoło że laserek 8kw coś cienko piejie. Podobno na targach już wam głowica - soczewki padły. Słyszałem że coś niedorobiony ten 8kw.


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#177

Post napisał: www.kimla.pl_ » 18 cze 2014, 08:18

Dementuje informację jakoby cokolwiek z głowicą się stało.
Oczywiście, że standardowe głowice dostępne na rynku takiej mocy nie wytrzymują i trzeba było wymienić optykę w tych głowicach na dostosowaną do mocy 8kW.
Pobożne życzenia aby się głowica spaliła pozostają tylko cichą nadzieją konkurencji i jeśli konkurencja nie jest w stanie okiełznać takiej mocy to ich problem i zostaje im tylko wystękać wyssane z palca domniemania.

A jeśli o tej konkurencji mowa to dziwię się że jeszcze nie zbankrutowali.
Sprawy w sądzie, poblokowane przez komornika konta i niezapłacone od wielu miesięcy faktury skutkujące wstrzymaniem dostaw komponentów do produkcji laserów wskazują, że koniec już blisko. Współczuję tym co kupili ich maszyny albo to zrobią ponieważ już niedługo mogą zostać na lodzie ponieważ nie będzie miał kto obsłużyć ich laserów.
Ich zachowanie przypomina bardziej zachowanie sroki niż orła. Pamiętacie tą bajkę? Bardzo pouczająca.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 22
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#178

Post napisał: slashdot » 18 cze 2014, 11:36

www.kimla.pl_ pisze:Dementuje informację jakoby cokolwiek z głowicą się stało.
Oczywiście, że standardowe głowice dostępne na rynku takiej mocy nie wytrzymują i trzeba było wymienić optykę w tych głowicach na dostosowaną do mocy 8kW.
Pobożne życzenia aby się głowica spaliła pozostają tylko cichą nadzieją konkurencji i jeśli konkurencja nie jest w stanie okiełznać takiej mocy to ich problem i zostaje im tylko wystękać wyssane z palca domniemania.
Ale po co Kimla wyposaża maszyny w 8 kW IPG? Taka moc i tak nie jest wykorzystywana do blach <3 mm? Grubszych, Kimla nie wycina i nie będzie wycinał, bo konstrukcja maszyny nie jest do tego przystosowana.

Precitec czy HIGHYAG nie produkują jeszcze głowic do wycinarek laserowych dla mocy >6kW. Wszelkie "udoskonalenia" składaczy maszyn, z dostosowaniem głowic dostępnych na rynku są tylko "pobożnym życzeniem" i pokazaniem na siłę, że wszystko się da zrobić. Tylko co później? Produkcja stoi bo nie ma dostępnej optyki, albo dostawca głowic nie uznaje gwarancji.


Autor tematu
www.kimla.pl_
Posty w temacie: 77

#179

Post napisał: www.kimla.pl_ » 18 cze 2014, 12:11

Szanowny Kolego,

Stawia kolega tezy ale nie podaje argumentów.

Dlaczego kolega uważa, że laser 8kW do cięcia 3mm nic nie daje?
Nie jest to prawda ponieważ prędkość cięcia w azocie rośnie liniowo wraz z mocą i jak najbardziej jest to sensowne.
Może nie ma to sensu w wycinarkach o niskiej dynamice ponieważ nie są one w stanie rozpędzić się do maksymalnej prędkości cięcia przy 8kW na krótkich odcinkach, ale dynamiczne i szybkie lasery Kimla na napędach liniowych nie mają z tym problemu.
Na maszynach Kimla jak najbardziej jest sens stosowania dużej mocy bo po prostu są one w stanie ją wykorzystać.

Zupełnie niezrozumiała jest również wypowiedź odnosząca się do grubych blach.
Nie podał kolega jakichkolwiek argumentów za tym że konstrukcja maszyny nie jest przystosowana do cięcia grubych blach.
Jakież to magiczne właściwości musi mieś konstrukcja aby laser mógł ciąć grube blachy?
Największą przewagę firma Kimla uzyskuje na cieńszych blachach ponieważ ma znacznie wyższą dynamikę i pokazywanie cięcia blach do 5mm jest z punktu widzenia różnic w wydajnościach po prostu najciekawsze.
Maszyny Kimla bez najmniejszego problemy radzą sobie z blachami 12, 15, 20, 25mm w zależności od zamówionej mocy źródła.
Wszystkich chętnych oczywiście zapraszamy do Częstochowy na pokaz cięcia takich blach.
Możemy również udostępnić szereg referencji od klientów tnących takie grubości.
Proszę nie zaklinać rzeczywistości tylko w końcu zrozumieć, że dinozaury nie będą rządzić wiecznie.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 22
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

#180

Post napisał: slashdot » 18 cze 2014, 13:25

www.kimla.pl_ pisze:Szanowny Kolego,

Stawia kolega tezy ale nie podaje argumentów.

Dlaczego kolega uważa, że laser 8kW do cięcia 3mm nic nie daje?
Nie jest to prawda ponieważ prędkość cięcia w azocie rośnie liniowo wraz z mocą i jak najbardziej jest to sensowne.
Może nie ma to sensu w wycinarkach o niskiej dynamice ponieważ nie są one w stanie rozpędzić się do maksymalnej prędkości cięcia przy 8kW na krótkich odcinkach, ale dynamiczne i szybkie lasery Kimla na napędach liniowych nie mają z tym problemu.
Na maszynach Kimla jak najbardziej jest sens stosowania dużej mocy bo po prostu są one w stanie ją wykorzystać.
Ale ja nie muszę podawać żadnych argumentów. Nikogo nie reprezentuję na tym forum. Zwykła ciekawość :lol:

Jeżeli to prawda co napisane powyżej to proszę podać używaną moc dla maszyny z laserem o mocy 8 kW fiber i maks. szybkość podczas wycinania dla blachy czarnej i nierdzewnej dla grubości:

1mm
3mm
5mm
10mm
15mm

Jakie argumenty ma Kimla? :mrgreen:

www.kimla.pl_ pisze: Zupełnie niezrozumiała jest również wypowiedź odnosząca się do grubych blach.
Nie podał kolega jakichkolwiek argumentów za tym że konstrukcja maszyny nie jest przystosowana do cięcia grubych blach.
Jakież to magiczne właściwości musi mieś konstrukcja aby laser mógł ciąć grube blachy?
Te właściwości nie są wcale magiczne i dla większości użytkowników wycinarek laserowych dobrze znane. Niech ktoś uzupełni jeżeli coś pominąłem:

1. Doświadczenie producenta maszyny, która ma takie grube blachy wycinać
2. Rezonator CO2 4kW albo 5kW
3. Sprawny i szybki system przyspieszający przebijanie blachy
4. Możliwość cięcia z bardzo dobrą jakością krawędzi blach >10 mm
5. Możliwość cięcia blachy nierdzewnej >6mm do 20mm z zadowalającą szybkością i jakością, porównywalną do CO2
6. Możliwość dobrego jakościowo cięcia blach gorszej jakości np. rdza
7. Optymalnie dla produkcji 24/7 - system automatycznego załadunku, rozładunku, sortowania i układania wyciętych detali. Najlepiej z magazynem blach i części wyciętych wraz z oprogramowaniem zarządzającym produkcją w połączeniu z ERP
8. Zintegrowanie oprogramowanie CAD/CAM tzn. projektowanie, wycinanie detali i gięcia na prasach krawędziowych albo automatach gnących
9. Sprawny i wydajny system wyciągu spalin i filtrów
www.kimla.pl_ pisze: Największą przewagę firma Kimla uzyskuje na cieńszych blachach ponieważ ma znacznie wyższą dynamikę i pokazywanie cięcia blach do 5mm jest z punktu widzenia różnic w wydajnościach po prostu najciekawsze.
Maszyny Kimla bez najmniejszego problemy radzą sobie z blachami 12, 15, 20, 25mm w zależności od zamówionej mocy źródła.
Wszystkich chętnych oczywiście zapraszamy do Częstochowy na pokaz cięcia takich blach.
Możemy również udostępnić szereg referencji od klientów tnących takie grubości.
Proszę nie zaklinać rzeczywistości tylko w końcu zrozumieć, że dinozaury nie będą rządzić wiecznie.
Dynamika i szybkość wycinania to nie wszystko. Stosowanie źródeł fiber 8 kW do cienkich blach zupełnie nie ma sensu. Koszty zakupu maszyny z takim źródłem przewyższają znacznie koszty zakupu dobrego lasera CO2. Tam gdzie tnie się blachy grube i cienkie uniwersalność wycinarki będzie miało największe znaczenie. Reszta kosztów tj. zużycie energii, koszty serwisowania, szybkość wycinania maszyny, dynamika, dobre referencje (których niestety nie ma) to tylko "bełkot" wszystkich "składaczy" niestety również polskich.

:mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”