Step2CNC

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
linkplanet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:58
Lokalizacja: W-wa

Step2CNC

#1

Post napisał: linkplanet » 19 mar 2007, 16:44

Witam,

zrobiłem jakiś czas temu maszynkę (ja ją z dumą nazywam versja1), prosty MDF nie duży na sterowaniu Chaosa i silnikach chińczykach 1,89Nm. Teraz chciałbym jakoś na tym wreszcie coś zrobić. do tej pory korzystałem z Macha wersji demo, ale ograniczenie 1000 linii już mnie denerwuje, więc sobie pomyślałem, że może kupiłbym Stepa na legalu. Mam tylko pytanie co powinienem mieć na PC (w sensie Windowsów), żebym miał jak najmniej problemów z działaniem programu ? I drugie pytanie czy można to kupić w bundlu z CAD'em i za ile ? Kiedyś Pan Piotr pisał o takiej ofercie za 299PLN tylko gdzie to kupić ? Na allegro znalazłem albo Cada albo Stepa osobno. Prośba o wskazówki. I dodatkowe pytanie do Pana Piotra. Korzystałem z czegoś co się nazywa Deskengrave (taki darmowy z netu do grawerowania). Kod pod Macha działa ok i w miarę umiem go kontrolować. Ten sam kod pod Stepem działa do kitu, tzn. maszyna rusza, ale kształt tego co wycina jest dużo bardziej kanciasty niż pod machem. Co tu może być problemem ? Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Step2CNC

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 21 mar 2007, 07:19

linkplanet pisze:Witam,

zrobiłem jakiś czas temu maszynkę (ja ją z dumą nazywam versja1), prosty MDF nie duży na sterowaniu Chaosa i silnikach chińczykach 1,89Nm. Teraz chciałbym jakoś na tym wreszcie coś zrobić. do tej pory korzystałem z Macha wersji demo, ale ograniczenie 1000 linii już mnie denerwuje, więc sobie pomyślałem, że może kupiłbym Stepa na legalu. Mam tylko pytanie co powinienem mieć na PC (w sensie Windowsów), żebym miał jak najmniej problemów z działaniem programu ? I drugie pytanie czy można to kupić w bundlu z CAD'em i za ile ? Kiedyś Pan Piotr pisał o takiej ofercie za 299PLN tylko gdzie to kupić ? Na allegro znalazłem albo Cada albo Stepa osobno. Prośba o wskazówki. I dodatkowe pytanie do Pana Piotra. Korzystałem z czegoś co się nazywa Deskengrave (taki darmowy z netu do grawerowania). Kod pod Macha działa ok i w miarę umiem go kontrolować. Ten sam kod pod Stepem działa do kitu, tzn. maszyna rusza, ale kształt tego co wycina jest dużo bardziej kanciasty niż pod machem. Co tu może być problemem ? Pozdrawiam.
Witam Kolegę.

1. Różnica w działaniu STEPa zablokowanego i odblokowanego jest tylko taka, że ten pierwszy interpretuje jedynie 1000 pierwszych ruchów. Więc jeśli STEP działa Ci dobrze, to i wersja odblokowana tak będzie działała. W sensie windowsowym powiedzałbym odwrotnie - im mniej w nich masz, tym lepiej program będzie działał. Idealny komputer sterujący ma Windozę i i zainstalowny program sterujący. Nic poza tym.

2. Boundle STEP + eduCAD sprzedawane są po 449 zł.

3. Sprawdź, czy przypadkiem ten plik z Deskengrawe nie ma w sobie kodów G02 lub G03. Te kody nie są interpretowane (pomijane), więc łuk będzie wtedy linią.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
linkplanet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 02 sty 2007, 10:58
Lokalizacja: W-wa

#3

Post napisał: linkplanet » 21 mar 2007, 14:14

[ Dodano: 2007-03-21, 14:15 ]
No super dzięki za odpowiedź, wydaje mi się, że są G02 (dzisiaj na pewno sprawdzę, bo teraz w fabryce siedzę :)) ) a jeżeli nie są interpretowane to co to oznacza, że jest gorzej niż mach czy inaczej ? i co to oznacza, w rozumieniu takich programików jak desk engrave (chyba że w kolegi programie można też robić jakieś proste grawerowanie i prostą przeróbkę z obrazka na płaskorzeźbę, bo do tego chciałbym wykorzystać maszynkę) Co do systemu to domyślam się, że lepiej jak jest tylko windoza i step (taki komp mam przygotowany) tylko która windoza ? A co do oferty zakupu bundle to dalej nie wiem gdzie to kupić ? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”